Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plustek OpticSlim 2400 - sterowniki pod Windows 7

05 Gru 2010 21:00 19005 8
  • Poziom 22  
    Witam.

Chciałbym zapytać, czy ktoś z Was próbował zainstalować skaner Plustek OpticSlim 2400 pod Windows 7. Otóż przeglądałem stronę producenta i nie znalazłem żadnych sterowników pod Windows 7 do tego modelu. Szukałem też w innych miejscach w sieci, ale bezskutecznie. Nie mam możliwości uruchomienia trybu XP w systemie (za słaby procesor). Może da się zainstalować Twaina od innego modelu?

Ta sama sprawa dotyczy karty dźwiękowej. Mam kartę zewnętrzną Sound Blaster Audigy 2 NX, na stronie producenta doczytałem, że nie zamierzają pracować nad sterownikami do tego i wielu innych modeli pod Windows 7. Karta niby działa, ale poza tym że gra nie posiada tych wszystkich funkcji które miała pod starszymi windowsami.

Ma ktoś jakiś pomysł albo dobrą radę?
  • Poziom 30  
    Ze skanerem, jeśli sterowniki z xp nie działają pod w7 to raczej nic nie zrobisz, jedynie wirtualizacja i xp.

Z kartą to spróbuj tych sterowników - http://kxproject.com/
  • Poziom 22  
    Niestety te sterowniki nie rozpoznają mojej karty dźwiękowej.

Natomiast wirtualizacja na moim laptopie nie wchodzi w grę, jak już wspomniałem. Chyba jedyne rozwiązanie dotyczące skanera, to instalacja XP na pendrivie.
  • Poziom 14  
    kX zdaje sie odpada...
    Cytat:
    Q: Does kX Driver support SB Live! 24 Bit, Extigy, Audigy2 NX, Audigy LS, USB, Firewire or AC97 audio hardware?
    A: NO. These cards are not compatible and there will be NO support for them.

Są jeszcze modyfikowane sterowniki Creative - PAX USB Audio Device Support, jednak nie wiem jak one się spisują.
  • Poziom 22  
    Niestety, ale żadne sugerowane przez kolegów sterowniki nie działają. Karta nie jest wykrywana. W dodatku mam problem z odinstalowaniem sterowników kX Driver.

Ma ktoś jeszcze jakiś inny pomysł jak "ożywić" SB Audigy2 NX pod siódemką?
  • Poziom 1  
    mialem podobny problem na viscie, teraz bede probował na 7, ale skaner udalo mi sie odpalic za pomoca programu VUESCAN, http://www.hamrick.com/

Pozdrawiam!
  • Poziom 19  
    Walczyłem z problemem od roku (nieciągle), przyparty do muru rozwiązałem problem w banalny sposób.
    1. Ściągamy stery pod Windows XP.
    2. Wypakowujemy zawartość
    3. Odnajdujemy plik instal
    4. Klikamy prawym przyciskiem i wybieramy właściwości
    5. Wybieramy zakładkę "Zgodność"
    6. Wybieramy opcje uruchomienia programu w zgodności w Windows XP
    7. Zatwierdzamy i uruchamiamy instalację
    8. Uruchamiamy ponownie komputer (pojawi się komunikat o braku komunikacji ze skanerem, klikamy OK) podłączamy skaner
    9. Jeżeli komputer będzie chciał instalować sterowniki z internetu to klikamy nie
    10. Odnajdujemy action manager i uruchamiamy scaner
  • Poziom 10  
    Podzielę się swoimi walkami z Win 7/64/ i instalacją skanera . Udało mi się zainstalować skaner Optic Slim serii 2420 T na Win 7/64/. Posługując się wszelkimi opisami z forum, metodą prób i błędów, zainstalowałem swój skaner. Co ważne, to ściągnąłem ze strony Plusteka sterownik dla Visty/64/, wcześniej znalazłem swój typ skanera na liście skanerów. Rozpakowałem w pliku na swoim komputerze. Następnie w pliku "SETUP" (prawy przycisk myszy) wybrałem "właściwości" - "zgodność" i tu zaznaczyłem aby zainstalował się pod "Vista" ( tylko Vista) a na dole zaznaczyłem "uruchom jako administrator". Instalacja -o dziwo-przebiegła gładko. Restart komputera i podłączenie skanera. Pojawił się panel "Action Express" w którym należy skonfigurować parametry skanów, /rozdzielczość, kontrast, obszar etc...oraz gdzie docelowo mają być zapisywane skanowane pliki. Niestety, nie funkcjonuje podgląd tzw,"pre scan" - system mówi żeby "załadować dysk CD" celem dogrania brakującego oprogramowania, ale mnie nie udało się tego dokonać. Jestem i tak usatysfakcjonowany iż w ogóle skaner "ożył" pod Win 7/64/. Polecam ten patent. Jednocześnie dziękuję wszystkim forumowiczom za cenne podpowiedzi.
  • Poziom 10  
    Może się komuś przyda,w podobny do wyżej opisanego sposóbu zainstalowałem skaner plustek opticslim 2400+ pod win 8.1 64 bit
    1. Ściągamy stery pod Windows 7 64 bit. (http://plustek.com/mea/support/drivers-and-downloads.html)
    2. Wypakowujemy zawartość
    3. Odnajdujemy plik instal
    4. Klikamy prawym przyciskiem i wybieramy właściwości
    5. Wybieramy zakładkę "Zgodność"
    6. Wybieramy opcje uruchomienia programu w zgodności w Windows 7
    7. Zatwierdzamy i uruchamiamy instalację
    8. Uruchamiamy ponownie komputer (pojawi się komunikat o braku komunikacji ze skanerem, klikamy OK) podłączamy skaner
    9. Wyłączamy podpisywanie sterowników w Windows 8.1
    (http://spece.it/windows-serwer-artykuly/jak-zainstalowac-sterowniki-bez-podpisu-cyfrowego-w-windows-8)
    10. Po restarcie klikamy prawym klawiszem na plik 71JU_X64.inf i klikamy zainstaluj
    11.W menadżerze urządzeń znajdujemy skaner i aktualizujemy sterownik (wybieramy ręcznie ze wszystkich urządzeń: urządzenia do obrazowania,Product, Fladbed Scanner)