Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

klimatyzacja renault laguna 99

krzysztof_72 05 Dec 2010 21:03 5165 19
    krzysztof_72
    Level 9  
    Witam
    Mam renault lagune 99 z klimatronik i mam klika pytań:
    (zaznaczam od razu że jestem w tych sprawach lalikiem)

1.gdy ja kupiłe(3 miechy temu) ustawiając obroty wentylatora ma max.
    - pęd powietrza z nawiewu był "duży" - teraz jest słaby, jaka może być tego przyczyna?:?:
    zaznaczam że kliwa "reaguje" na ustawienia min. i max. - tylko wydaje mi się że na max. powinno mocniej dmuchać
    2.Czy sprężarka włącza się gdy temp. jest ustawiona na np. 25stopni , czy tylko na "zimne " powietrze latem?
    3.jak dostać się do nawiewu i filtra , aby zobaczyć czy nie jest czymś zapchany?

Proszę o pomoc

Krzysztof
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    śpecu
    Level 12  
    Filtr jest pod plastikowym podszybiem z prawej strony.
  • Helpful post
    cybkryst
    Level 20  
    Prawdopodobnie masz zapchany filtr przeciw pyłkowy. Efektem tego jest słaby nadmuch. Filtr jest w podszybiu z prawej strony pod plastikową kratka.
    krzysztof_72
    Level 9  
    O.K dzięki - jutro sprawdzę

Dodano po 2 [minuty]:

A punkt 2 na temat sprężarki???

Pozdr.

Krzysztof
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zależy czy masz climotronic czy manual.

Jeśli masz climatronic, i ustawisz na odszronienie szyby przód, klima się włączy, a przy przycisku AC zapali się kontrolka, a kompresor powinien ruszyć.
    krzysztof_72
    Level 9  
    Przy włączaniu na odszronienie przedniej szyby kompresor się nie włącza
    a komtrolka AC się zapala
  • Helpful post
    Przemo9826
    Poczekaj z tym do wiosny, będzie łatwiej sprawdzić, poza tym możesz sprawdzić czy chociaż gaz jest w układzie wciskając delikatnie zawór do napełniania.
    krzysztof_72
    Level 9  
    O.K. dzięki , jutro sprawdzę
    panam
    Level 29  
    sprawdź czy przy włączeniu ac załącza się jeżeli nie to masz za mało gazu i jak wyżej sprawdź filtr
    Przemo9826
    A skąd wiesz że za mało? Może wcale nie ma? Może nie ma sterowania na sprzęgło kompresora?
    krzysztof_72
    Level 9  
    Sprężarka włącza się na ok 2 sekundy i się wyłącza - sprawdziłem teraz
    panam
    Level 29  
    masz rację może być sprzęgło ale musi sprawdzić,. czasem kimatronicu nie wychodziło zasilanie na sprzęgło z panela klimy, zimny lut. To się da sprawdzić kompem, terowanie itd.
    Przemo9826
    krzysztof_72 wrote:
    Sprężarka włącza się na ok 2 sekundy i się wyłącza - sprawdziłem teraz

No to chyba wsio działa, pewnie stwierdza że jest tak zimno że nie ma po co chłodzić, ale tak jak mówiłem, będzie cieplej wtedy sprawdzisz na 100%.
    panam
    Level 29  
    Dokładnie pozostał tylko filtr pułkowy
    krzysztof_72
    Level 9  
    Co do filtra to sprawdzę i wymienie.

Może napisałem nie do końca jasno

a więc

wstaję rano otwieram maskę od silnika(aby widzieć sprężarkę) i odpalam lagune, ustawiam temperaturę na 25 stopni włączam klimatronika idę do silnika i sprężarka
    pracuje kilka sekund i się wyłącza - przy ustawieniu na 25 stopni , a przecież
    powinna pracować aby ciepłe powietrze leciało na przednią szybę i ją odszroniło.

Pozdr,

Krzysztof
    panam
    Level 29  
    jeżeli ustawione masz z klimatyzacją albo przednia szyba na maxa, to kompresor się załącza do osuszenia powietrza, normalne zachowanie
    krzysztof_72
    Level 9  
    Ale włącza się na 2-3 sekundy i się wyłącza , czy to normalne?

Dodano po 6 [minuty]:

cybkryst wrote:
    Prawdopodobnie masz zapchany filtr przeciw pyłkowy. Efektem tego jest słaby nadmuch. Filtr jest w podszybiu z prawej strony pod plastikową kratka.

Co do filtra to masz rację , był brudny, jednak po wyciągnięciu filtra i włączeniu
    climatronika nie widzę różnicy w sile nawiewu, jest jak było(a przecież z miesiąc
    temu wawiew był silniejszy)
    Co mogę sprawdzić ? , kanały nawiewu?
    Przemo9826
    W kanałach nic nie znajdziesz, ewentualnie klapki rozdziału powietrza nie pracują i dmucha nie tam gdzie chcesz, dlatego wydaje Ci się że słabiej wieje.
  • Helpful post
    panam
    Level 29  
    Sprawdź jaką temp. zewnętrzną ci wskazuje, bo jeżeli na minusie to niekoniecznie kompresor musi działać, i jakie masz ciśnienie w układzie, a kompresor nie działa cały czas tylko czasem zależnie od ciśnienia w układzie
    krzysztof_72
    Level 9  
    Dzięki wszystkim za pomoc.

Musiałem uzupełnić czynnik w układzie i działa .

Pozdr.

Krzysztof