Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Farnell IoTFarnell IoT
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bardzo wolny internet router D'link dsl-2740b

05 Dec 2010 21:39 6300 15
  • Level 12  
    Witam wszystkich i proszę o pomoc.
    Na wstępie przepraszam moderatorów jeśli piszę nie w tym dziale i w razie co o nie usuwanie postu tylko przeniesienie do odpowiedniego działu.
    Internet neostrada TP (1024 ) potocznie 1Mb na modem z TPSA.
    w domu dwa PC .Komputery połączone skrętkom. Wszystko działało OK lecz denerwował mnie fakt że chcąc korzystać z netu na drugim kompie to pierwszy mimo że nikt z niego nie korzystał musiał pracować.
    Więc zakupiłem router D'link dsl-2740b. ver.1.00 E
    Wywaliłem dotychczasowy modem odinstalowałem całą neostradę oraz sterowniki od starego modemu , zainstalowałem router z płyty click n connect która była dołączona do routera postępując zgodnie z kreatorem instalacji.
    Internet oczywiście jest lecz bardzo wolny.
    Pierwszy komputer połączony z routerem kablem Ethernet , który był w zestawie z routerem do karty sieciowej w płycie głównej. Drugi komp za pomocą WI-FI karta
    802.11g Wireless LAN PCI Card
    Na pierwszym kompie na pasku ikona połączenia internetowego informuje że szybkość 100,0Mb/s a szybkość łącza sprawdzana speedtest pokazuje na poziomie 287kb/s czyli 0,28Mb
    Na drugim kompie jest jeszcze gorzej pobieranie na poziomie 230kb/s
    Więc połączyłem drugiego nie wi-fi lecz skrętkom nic nie pomogło transfer na tym samym poziomie, mimo że na pasku informuje mnie że szybkość połączenia po kablu 1,3Mb/s
    A tak chyba nie jest bo dopóki nie było router też miałem 1,3Mb i internet chodził jak burza a teraz strona ładuje się bez końca.
    Proszę o pomoc fachowców bo w tych sprawach jestem laikiem.
    Całą niedzielą zmarnowałem na to i w końcu się poddałem.
    Jeśli trzeba załączę Status z routera, ipconfig /all oraz inne rzeczy o które poprosicie abym mógł w końcu skonfigurować ten przeklęty router i podzielić łącze.
    Nadmienię tylko że oba komputery są na Windows XP prof. i nawet na jednakowych płytach : ABIT KN9.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Farnell IoTFarnell IoT
  • Level 43  
    Podłącz TYLKO JEDEN komputer kablem, następnie uruchom w trybie awaryjnym + obsługa sieci - test prędkość.

Jak testujesz prędkość ?
  • Farnell IoTFarnell IoT
  • Level 12  
    Prędkość testowałem na podstawie różnych SPEEDTEST dostępnych w google.
    Dawniej jak był tylko modem od neostrady też testowałem z czystej ciekawości jakimkolwiek speedtestem i wynik był nieraz większy niż moje łącze powinno mieć .
    Posiadam neostradę 1Mb czyli 1024 a test nieraz pokazywał nawet 1070 - 1100 oczywiście w tygodniu. W weekendy trochę mniej ale nigdy nie spadało poniżej 990
    A pod routerem transfer przy pobieraniu jest na poziomie 280-300kb/s
    Podpięcie tylko jednego kompa kablem nie ma wpływu na prędkość już to przerabiałem.
    W CMD.exe ipconfig /all mam tak:

• Level 43  
    tryb awaryjny próbowałeś jak pisałem ?
  • Level 12  
    Nie bo u mnie tryb awaryjny nie chce działać. Więc zrobiłem tak.Start>uruchom>msconfig
    w zakładce BOOT INI ustawiłem SAFEBOOT+ NETWORK
    i teraz mam problem bo komp niby próbuje uruchomić się w trybie awaryjnym lecz czeka na wybór konta administrator lub konto użytkownika które jest akurat na tym kompie.
    I co z tego jak po wyborze konta wyskakuje napis ładowanie ustawień osobistych proszę czekać.
    I tak można czekać do śmierci i nic więcej się nie dzieje.
    Komputer jak by wisiał a po około 4-5min. zaczyna piszczeć głośnik systemowy i na nic nie reaguje myszka nie działa i klawiatura też, tylko reset skutkuje.
    I temat się powtarza, i tak w koło.
    Co gorsze bo nie mogę się teraz nijak dostać do systemu aby cofnąć ustawienia w
    msconfig.
    Posta piszę z drugiego bo tamten nie chce się uruchomić.
    POMOCY jak go ruszyć?
  • Level 43  
    Jak tryb awaryjny nie działa to:

Myśle że najwyższy czas na format i świeżą instalkę.
    Możesz też spróbować 'repair install' najpierw.
  • Level 12  
    OK. Będę próbował.dam znać o efektach ale to już nie dziś. Dzięki za wszystko.
  • Level 12  
    Było ciężko. Konsola odzyskiwania systemu pomogła. Obyło się bez reinstalacji.
    Mimo wszystko tryb awaryjny nie działa, i nie będę już z nim kombinował bo w końcu faktycznie trzeba będzie system stawiać,a tego chciałbym uniknąć, bo jest dość świeży.
    Podejrzewam że to nie wina systemu bo niby co na obu kompach?
    Problem tkwi chyba w konfiguracji routera.Nie bardzo się na tym kapuję.
    Z tego co wyczytałem w necie to wszyscy piszą o dość skomplikowanej konfiguracji gdzie wiele parametrów routera trzeba z konfigurować przez przeglądarkę.
    A ja nic takiego nie robiłem, zainstalowałem z płyty i to wszystko.
    Resetowanie routera i ponowna instalacja nic nie poprawia prędkości, cały czas jednakowo.
    Router to jak poniżej:

Parametry po wejściu w router są następujące:
    ADSL Setup:

Zakładka Advanced :

Zakładka Device Status :

Zakładka ETHERNET WAN PORT SELECTION

Po kablu na pierwszym kompie:

na drugim kompie Na wi-fi

Jeśli komuś to coś mówi i wie gdzie tkwi błąd, jakie parametry trzeba ustawić w routerze to bardzo proszę o podpowiedz, bo mnie już ręce opadły.
  • Level 43  
    > bo niby co na obu kompach?
    Czy jeden z tych komputerów możesz uruchomić w trybie awaryjnym ?
    Jeśli tak to podłącz TYLKO ten komputer kablem w trybie awaryjnum + obsługa sieci i sprawdż prędkość.
  • Level 12  
    > bo niby co na obu kompach?
    Miałem tu na myśli przyczyny ze strony systemu operacyjnego. Taki zbieg okoliczności chyba nie wchodzi w grę, że na obu komputerach szwankuje system i coś z nim jest nie tak. Z resztą po powrocie do starej metody dzielenia łącza czyli tylko modem od TPSA wpięty do pierwszego kompa na USB drugi komputer połączony skrętką z pierwszym pod kartę sieciową w płycie głównej wszystko wraca do normy, prędkość jest OK na obu PC.
    Niestety tryb awaryjny u mnie nie działa na ani jednym komputerze, czy z obsługą sieci czy też bez.Na jednym czy też drugim komputerze próba uruchomienia w trybie awaryjnym kończy się zwisem komputera i ciągłym piskiem z głośnika systemowego,brak reakcji na myszkę, klawiaturę, włącznik Power, tylko reset działa.
    Być może taka wersja systemy ? Na każdym z kompów oryginalny windows xp professional SP3 z kompletem poprawek i aktualizacji.
    Czy nie ma innej metody do przetestowania prędkości niż tryb awaryjny?
    Z resztą co tu testować to bez testowania widać na oko ładowanie jakiejkolwiek strony w google czy nawet elektrody trwa trwa ok. 20 s. a przed zainstalowaniem routera 2-3 sekundy.
    Ja bym skupił się bardziej może na samym routerze i być może na jego poprawnej konfiguracji .
    Doskonale zdaję sobie sprawę że test w trybie awaryjnym prędkości jest może bardziej wiarygodny niż jakikolwiek darmowy speedtest z internetu lecz czemu jakikolwiek test pod modemem pokazuje odczyt prawidłowy a nieraz nawet ponad normę a pod routerem 5-6 razy mniejszą prędkość?

Dodano po 6 [minuty]:

wysłanie na forum poprzedniego postu zajeło mojemu łączu 27 sekund. To się nazywa szybki przesył co!!
  • Level 43  
    Spróbuj obniżyć MTU parametr w routerze. NP daj 1400.
  • Helpful post
    Level 25  
    Osobiście miałem bardzo przykre doświadczenia z Win XP SP3 + router. Winny okazał się SP3, po powrocie do SP2 wszystko wróciło do normy. Jeśli możesz to ściągnij jakąś dystrybucje Linux'a LiveCD (bez konieczności instalacji) i wtedy przetestuj prędkość. W ten sposób wykluczysz wadliwe działanie routera. Osobiście stawiam że winny jest SP3.
    Jeśli chodzi o brak możliwości uruchomienia komputera w trybie awaryjnym: sprawdż jakimś zewnętrznym programem AV (np. http://www.freedrweb.com/livecd/?lng=en )
  • Level 12  
    Mexit wrote:
    Osobiście miałem bardzo przykre doświadczenia z Win XP SP3 + router. Winny okazał się SP3, po powrocie do SP2 wszystko wróciło do normy.

Dzięki Mexit nie wiedzieć czemu lecz faktycznie po powrocie do SP2 wszystko z netem wraca do normy.
    Prędkość jest taka jak przy dawniejszym podziale łącza bez routera.
    Fakt że u mnie odinstalowanie SP3 nie przebiegło to tak gładko.
    Po powrocie do SP2 systemy na obu kompach się posypały.
    Brak sporej ilości plików,zwisy ,bardzo powolna praca komputera,nawet problemy z plikami mp3,a o video już nie wspomnę, zamykanie systemu 5-6min. ładowanie systemu ok4min. ( kompletne dno)
    A że brak kopi zapasowej więc pozostała tylko reinstalacja systemu na jednym i drugim komputerze.
    Teraz wszystko śmiga, aż miło korzystać z neta.
    Jeśli chodzi o router nic nie zmieniałem w konfiguracji, pozostał na ustawieniach fabrycznych i jest OK
    Dziękuję wszystkim za pomoc a zwłaszcza Mexit za naprowadzenie na trop.
    Problem uważam za rozwiązany.
  • Level 2  
    Przepraszam że wtrące coś od siebie.Ja posiadam router Dlink 524 i mam dość podobny problem. Otóż skonfigurowałem router na połączenie wifi. Dwa komputery łączą się tym sposobem. I teraz problem otóż kiedy włączony jest jeden komputer wszystko jest ok śmiga wszystko tak jak należy szybko i sprawnie. Kiedy tylko podłączam 2 komputer prędkość internet jest strasznie niska . Czasy modemu sie przypominają.... Nie wiem co z tym zrobić...
  • Level 25  
    holykowal wrote:
    kiedy włączony jest jeden komputer wszystko jest ok śmiga wszystko tak jak należy szybko i sprawnie. Kiedy tylko podłączam 2 komputer prędkość internet jest strasznie niska

Skąd mamy wiedzieć jakie masz systemy operacyjne na komputerach?
    Czy jak najpierw włączysz komputer nr 2, następnie nr 1 to problem też występuje?
  • Level 12  
    holykowal napisał: Otóż skonfigurowałem router na połączenie wifi. Dwa komputery łączą się tym sposobem. Czasy modemu sie przypominają..

Rozumiem ze oba chodzą przez Wi-Fi. A spróbuj pierwszy podłączyć kablem pod sieciówkę a drugi przez Wi-Fi i daj znać czy to coś pomogło.
    Piszesz że '' Czasy modemu się przypominają "
    Czy przed instalacją routera miałeś ten sam problem na modemie?
    W moim przypadku na samym modemie było OK. Komp nr.1 modem pod USB. Komp nr.2 połączony kablem z pierwszym przez karty sieciowe, i wszystko hulało. A po podłączeniu routera były problemy ( poczytaj posty wyżej )
    Jeśli masz na komputerach postawione XP sp3 to bankowo przechodż na Sp2 a jeśli systemy są dość stare to daruj sobie. Świerze kopie systemów zapewne wniosą coś nowego do twojego problemu,tylko nie instaluj Sp3 .
    Posłuchaj rad Mexit ja tak zrobiłem i po kłopocie .