Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AF 6318 uszkodzony zasilacz

05 Dec 2010 22:20 2486 10
  • Level 15  
    Witam w mój ferguson zaczął tracić co jakiś czas sygnał z satelity po wyłączeniu i ponownym włączeniu łapał go na chwilkę.
    Po rozebraniu okazało się że spuchnięte są kondensatory w linii 23 V . Pomiary wykazały że zarówno w liniach 12 Vi 7V napięcie jest prawie 2 razy wyższe tylko 3,3 V jest o 0,2 V wyższe. Co może powodować tą sytuację. Mój zasilacz to
    AR-361 V2.3_2006/06/21
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 20  
    Witam
    Wymień wszystkie kondensatory po stronie wtórnej
  • Level 15  
    A wymiana kondensatorów może zmniejszyć napięcie na wyjściu ?
  • Level 43  
    Może po pierwotnej tego też .
  • Level 29  
    Bez powodu nie spuchły ,być może nie działa prawidłowo odcinanie przetwornicy układ tl431 i wszystko co z nim współpracuje dla pomocy schemacik Link
  • Level 15  
    kondensatory tl431, pc817, zenerki, wymienione niestety napięcie podwyższone o 2 volty zastanawia mnie bardzo zasilanie u901 zamiast 15,6 mam 10,4 kolejna sprawa to moja wersja zasilacza jest inna niz ta na schemacie (brak stablilizatora 12 v brak napiecia 30 v)
  • Level 20  
    napięcia mierzysz na obciążonej przetwornicy ??
  • Level 15  
    Napięcia mierzyłem i tak i tak różnica jest praktycznie tylko w Lini 23 v na obciążeniu 27 bez 25. Ale zauważyłem jeszcze jeden problem po wymianie tych kondensatorów i doprowadzenia napiec do granic "przyzwoitości" mój Ferdek zaczął buczeć i skacze obraz. podmieniłem zasilacz z drugiego i jest to samo. Chyba to podniesione napięcie jeszcze coś zabiło oprócz spuchniętego kondensator 470 mikro na płycie który wymieniłem (ciekawe jest to że na tym padniętym zasilaczu nie buczało)
  • Level 29  
    Mogło polecieć jeszcze cos z powodu wzrostu i teraz dociążania przetwornice Link tu masz schemacik dekodera po prostu szukanie zostało ,może coś w bloku ak ( wizja i fonia)
  • Level 15  
    Dziwne rzeczy sie z tą elektroda dzieją ktoś napisał mi w tym temacie że mógł paść multiplekser i wypowiedz ktoś skasował. potem ja napisałem o pomiarach w innych dekoderach ferguson które wpadły mi w ręce też znikło.

po wymianie multipleksera dekoder ruszył. mierzyłem napięcia w 3 fergusonach i we wszystkich napięcie 23 miało od 25 do 27 volt.