Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie kanałów w TV Blaupunkt IS 70-40 VT M

06 Gru 2010 11:27 6728 9
 • Poziom 9  
  Witam. Mam problem z zaprogramowaniem kanałów na tym starym telewizorze. Chwilowo jestem zmuszony korzystać z niego ale nie wiem czy jest z nim coś nie tak bo nie mogę zaprogramować programów. Nie posiadam informacji w związku z ostatnim użytkowaniem i nie mam się kogo poradzić jak go ustawić. Dziwne jest to, że pilot do niego (blaupunkt TC 110) nie reaguję na wszystkie przyciski. Może trzeba użyć jakiejś kombinacji ? Czy ktoś ma może do tego TV jakiś manual??
 • Poziom 9  
  Niestety coś nie chcę zadziałać. Po włączeniu TV włącznikiem sieciowym telewizor działa ale jest czarny ekran, na wyświetlaczu widnieje oznaczenie A1 STEREO


  Programowanie kanałów w TV Blaupunkt IS 70-40 VT M


  Wciskanie przycisków na klawiaturze TV nic nie daje.

  Dopiero po naciśnięciu pilotem na jakiś kanał pokazuję się P1

  Programowanie kanałów w TV Blaupunkt IS 70-40 VT M

  Dalsze próby z W/W instrukcji nic nie dają. Próbowałem na zapamiętanym kanale tą kombinację i też się nie przestraja.

  Dodano po 4 [godziny] 57 [minuty]:

  Czy jest ktoś kto krok po kroku powie co wcisnąć żeby szukał programów?? Próbowałem już kilku przykładów ale nic nie dały :( Może coś w nim jest zepsute...
  Proszę o pomoc.
 • Poziom 9  
  Nadal nie udaje się dostroić. Po pierwsze klawiatura z linku różni się od mojej , która wygląda tak:

  Programowanie kanałów w TV Blaupunkt IS 70-40 VT M

  Po wciśnięciu dwóch skierowanych ku sobie trójkątów nic nie daję, Klawiszami +/- nie daje się przestawiać kanałów. Wciśnięcie C/S skutkuje przełączeniem kanałów z "P" (których jest 9) na "C" (jest ich 99). Po przejściu na "C" pilotem sprawdzam programy i są - tylko porozrzucane i niektóre trzeszczą. Próba korekty według podanej instrukcji nie daje efektu tak jak ustawienie ich na pożądanym kanale (np TVP2 jest na 50 kanale).

  Może z pomocą pilota ktoś ma pomysł?

  Programowanie kanałów w TV Blaupunkt IS 70-40 VT M
 • Poziom 43  
  Ten TV to chassis FM500-30=CUC4510 a w CUC4510 jest:
  Programowanie kanałów w TV Blaupunkt IS 70-40 VT M
  tylko w Twoim pilocie nie widzę przycisku P/C.
 • Poziom 9  
  Na klawiaturze nie ma przycisku P/C tylko C/S. Po wciśnięciu C/S i włączeniu TV włącznikiem sieciowym pojawia się wskazanie HP , ekran zostaje wyciemniony i nic się nie dzieje. Nie programuje automatycznie kanałów. Naciśnięcie dwóch skierowanych ku sobie trójkątów też nie skutkuje. Myślałem , że może głowica jest uszkodzona ale podobno jak są jakieś programy to nie ma to nic wspólnego z jej uszkodzeniem. Chodzi mi o to, żeby ustawić po kolei programy. Może jest jeszcze jakaś kombinacja klawiszy której tutaj nie wymieniono??
 • Poziom 43  
  To co wyżej napisałem było w SM a instrukcji obsługi nie posiadam ale domyślam się, że wywołanie strojenia ręcznego jest przez P/C czyli u ciebie C/S. Masz na pilocie też. Może trzeba przytrzymać kilka sekund.
 • Poziom 9  
  Przytrzymywanie przycisków nic nie daję. Tracę powoli nadzieję... Bez istrukcji chyba się nie obejdzie :( Ale z kąd ją zdobyć??
 • Poziom 34  
  Spróbuj tak:
  z pilota wybierasz P1
  naciskasz C/S i wybierasz np C05, powinno coś być,
  naciskasz kilka razy ME.
  z pilota wybierasz P2
  naciskasz C/S i wybierasz np C06, powinien być obraz ale kiepski, naciskasz klawisz ze strzałkami i klawiszami + - regulujesz aby uzyskać dobry obraz, potem też kilka razy ME.
  Spróbuj, może zadziała.
 • Poziom 43  
  A po co ci instrukcja? Instrukcji czytać nie potrafisz (albo nie chcesz, chyba że Tobie potrzebne!) - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1796351.html pkt 6. Popraw łaskawie te obrazki niezwłocznie.

  Do informacji Kazika dodam:
  - masz C/S, czyli wejście w tryb programowania ręcznego - po wciśnięciu na wyświetlaczu zamiast P1 pojawi się przykładowe C05
  - masz dwie strzałki, czyli szukanie szybkie - po wciśnięciu wyświetlacz będzie zmieniał kanały aż znajdzie jakiś program
  - masz ME czyli pamięć /wystarczy raz nacisnąć/

  Jak nie działa, to masz popsuty telewizor. Może tylko klawiatura uszkodzona. Ja już się gubię co ci wyświetla się po naciśnięciu którego klawisza.