Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie kanałów w TV Blaupunkt IS 70-40 VT M

06 Gru 2010 11:27 6728 9
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem z zaprogramowaniem kanałów na tym starym telewizorze. Chwilowo jestem zmuszony korzystać z niego ale nie wiem czy jest z nim coś nie tak bo nie mogę zaprogramować programów. Nie posiadam informacji w związku z ostatnim użytkowaniem i nie mam się kogo poradzić jak go ustawić. Dziwne jest to, że pilot do niego (blaupunkt TC 110) nie reaguję na wszystkie przyciski. Może trzeba użyć jakiejś kombinacji ? Czy ktoś ma może do tego TV jakiś manual??
  • Poziom 9  
    Niestety coś nie chcę zadziałać. Po włączeniu TV włącznikiem sieciowym telewizor działa ale jest czarny ekran, na wyświetlaczu widnieje oznaczenie A1 STEREO

Wciskanie przycisków na klawiaturze TV nic nie daje.

Dopiero po naciśnięciu pilotem na jakiś kanał pokazuję się P1

Dalsze próby z W/W instrukcji nic nie dają. Próbowałem na zapamiętanym kanale tą kombinację i też się nie przestraja.

Dodano po 4 [godziny] 57 [minuty]:

Czy jest ktoś kto krok po kroku powie co wcisnąć żeby szukał programów?? Próbowałem już kilku przykładów ale nic nie dały :( Może coś w nim jest zepsute...
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 9  
    Nadal nie udaje się dostroić. Po pierwsze klawiatura z linku różni się od mojej , która wygląda tak:

Po wciśnięciu dwóch skierowanych ku sobie trójkątów nic nie daję, Klawiszami +/- nie daje się przestawiać kanałów. Wciśnięcie C/S skutkuje przełączeniem kanałów z "P" (których jest 9) na "C" (jest ich 99). Po przejściu na "C" pilotem sprawdzam programy i są - tylko porozrzucane i niektóre trzeszczą. Próba korekty według podanej instrukcji nie daje efektu tak jak ustawienie ich na pożądanym kanale (np TVP2 jest na 50 kanale).

Może z pomocą pilota ktoś ma pomysł?

• Poziom 43  
    Ten TV to chassis FM500-30=CUC4510 a w CUC4510 jest:
    tylko w Twoim pilocie nie widzę przycisku P/C.
  • Poziom 9  
    Na klawiaturze nie ma przycisku P/C tylko C/S. Po wciśnięciu C/S i włączeniu TV włącznikiem sieciowym pojawia się wskazanie HP , ekran zostaje wyciemniony i nic się nie dzieje. Nie programuje automatycznie kanałów. Naciśnięcie dwóch skierowanych ku sobie trójkątów też nie skutkuje. Myślałem , że może głowica jest uszkodzona ale podobno jak są jakieś programy to nie ma to nic wspólnego z jej uszkodzeniem. Chodzi mi o to, żeby ustawić po kolei programy. Może jest jeszcze jakaś kombinacja klawiszy której tutaj nie wymieniono??
  • Poziom 43  
    To co wyżej napisałem było w SM a instrukcji obsługi nie posiadam ale domyślam się, że wywołanie strojenia ręcznego jest przez P/C czyli u ciebie C/S. Masz na pilocie też. Może trzeba przytrzymać kilka sekund.
  • Poziom 9  
    Przytrzymywanie przycisków nic nie daję. Tracę powoli nadzieję... Bez istrukcji chyba się nie obejdzie :( Ale z kąd ją zdobyć??
  • Poziom 34  
    Spróbuj tak:
    z pilota wybierasz P1
    naciskasz C/S i wybierasz np C05, powinno coś być,
    naciskasz kilka razy ME.
    z pilota wybierasz P2
    naciskasz C/S i wybierasz np C06, powinien być obraz ale kiepski, naciskasz klawisz ze strzałkami i klawiszami + - regulujesz aby uzyskać dobry obraz, potem też kilka razy ME.
    Spróbuj, może zadziała.
  • Poziom 43  
    A po co ci instrukcja? Instrukcji czytać nie potrafisz (albo nie chcesz, chyba że Tobie potrzebne!) - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1796351.html pkt 6. Popraw łaskawie te obrazki niezwłocznie.

Do informacji Kazika dodam:
    - masz C/S, czyli wejście w tryb programowania ręcznego - po wciśnięciu na wyświetlaczu zamiast P1 pojawi się przykładowe C05
    - masz dwie strzałki, czyli szukanie szybkie - po wciśnięciu wyświetlacz będzie zmieniał kanały aż znajdzie jakiś program
    - masz ME czyli pamięć /wystarczy raz nacisnąć/

Jak nie działa, to masz popsuty telewizor. Może tylko klawiatura uszkodzona. Ja już się gubię co ci wyświetla się po naciśnięciu którego klawisza.