Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LCD Sharp LC-32X20E Ciężko się włącza

pilot3 06 Dec 2010 11:51 5336 7
    pilot3
    Level 13  
    Witam
    Mam taki LCD i objaw jest taki że po podłączeniu do sieci mrugają na przemian diody STBY i OPC.Napięcie +5V jest idealne ale na złączu jest też jakieś napięcie +3.1V a wydaje mi się że powinno być 3.3V i że tu jest pies pogrzebany bo po kilku razowej próbie włączenia TV startuje i pojawia się reszta napięć z przetwornicy.Moja prośba jest taka że nie wiem jakie to chassis i nie posiadam schematu do tego TV a prawdopodobnie wystarczył by tylko schemat zasilacza do tego TV,może ktoś ma i mógłby mi pomóc.Szukałem w sieci ten schemat ale bez rezultatu.
    Pozdrawiam
    pilot3
    Level 13  
    Witam
    Ten LCD jest już po gwarancji.
    I co nikt nie ma nawet kawałka schematu do niego?,może jakiś podobny?,sam zasilacz.
    lisek
    Service technician RTV
    Napisz jakie "kości"masz w zasilaczu.
    Co na płytce masz napisane.
    pilot3
    Level 13  
    Witam.
    Dzięki za zainteresowanie.
    Podam jakie są kości za dwa dni bo to LCD kolegi i stoi u niego w domu a w tej chwili wyjechał i nie ma go
    pilot3
    Level 13  
    Witam
    Sharp ten posiada dwie przetwornice STB i główną.
    STB jest zrobiona na TNY 264PN i daje tylko 5v i po włączeniu do sieci działa tylko ona i dioda STB zaczyna 2 razy mrugać na czerwono a dioda OPC 3 razy na zielono,więc nie jest to wina głównej przetwornicy bo ona wtedy nie działa.
    Napięcie STB jest idealne 5v,więc podejrzewam że gdzieś na płycie sygnałowej jest usterka,może tam jest gdzieś robione 3.3v i to powoduje tą usterkę albo coś z softem?.
    Dlatego tak mi zależy na tym schemacie
    Golkowis
    Level 20  
    Witam
    Czy poradziłeś sobie z tą usterką bo mam to samo, ale zmierzyłem napięcie na kondensatorze po pierwotnej stronie przetwornicy / 120uF/450V / i jest tylko 312V.
    Kondensator sprawny, może to tutaj jest przyczyna?