Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ULRICH KONDENSICH KO21 problem z ciśnieniem wody CO

grzejab 06 Dec 2010 12:12 5001 6
    grzejab
    Level 23  
    Mam problem ze zbyt niskim ciśnieniem wody CO.
    Po wyczyszczeniu czujnika przepływy wody za pompą CO i napełnienieniu pieca za nowo wodą odpowietrzyłem go zaworkirm na górze wężownicy. Niestety chyba nie działa automatyczny dopust wody bo manometr pokazuje na zimnej wodzie 0,1 atm.
    Piec normalnie pracuje, mam ustawioną temp. wody 73°C i po osiągnieci tej temp. ciśnienienie wzrasta do 0,6 atm. To ciśnienie jest zbyt małe i dlatego górna część grzejnka ręcznikowego w łaziencie na piętrze jest zimna. Przy próbie odpowietreznia tego grzejnika (śróbką u góry grzenika) wogóle nie wylewa się woda zaworkiem.
    Nie wiem czy to problem automatycznego dopustu, jak próbowałem dopełnic ręcznie (śróbą plastikową przy zaworze dopuastu) także się nie dopełnia.

Proszę o jakieś porady
    igrzelczyk
    Level 21  
    Masz zabity kamieniem zawór dopuszczający wodę trzeba go rozebrać wyczyscic z brudu i będzie gicio
    pozdrawiam
    Wesoły serwisant
    grzejab
    Level 23  
    Dziękuję za odpowiedź. Jak znajdę czas to spróbuje przeczyścić ten zawór.

Pozdrawiam
    depeszman
    Level 9  
    Witam,

a jakie powinno być ciśnienie na piecu ? Miałem błąd E10, dopuściłem troszkę wody i zaraz się piec uruchomił i pokazuje 1,4 Bar. Nie wiem ile tej wody dolać.

pozdr.
    Maciek
    serwisant73
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Na standartowy dom wystarczy. No chyba, że jesteś właścicielem trzy piętrowej kamienicy...
    depeszman
    Level 9  
    Cisnienie spadlo do 0,9 bara, po podgrzanou wody, a dom ma 300m2 powierzchni grzewczej. Fakt,ze teraz nie grzeje w grzejnikach-wlaczylem tryb letni, ale wode w kranach mam podgrzewana z pieca. Wiec jakie to cisnienie powinno byc?

Mam tez problem, ze czasami grzejniki gwizdza,tj. dokladniej zawory przy grzejnikach. Nie wiem czy to da sie jakos zlikwidowac?
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    Wynika z tego, że masz za małe naczynie przeponowe, jak również nie uzupełnione do odpowiedniego ciśnienia