Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alan109+ML145 nie działa w ujemnych temperaturach.

wieczorny997 06 Gru 2010 13:56 1521 7
  • #1 06 Gru 2010 13:56
    wieczorny997
    Poziom 8  

Witam koledzy, może pomożecie. kopiłem alana 109 i antenę ml 145 i nie mam go nawet 2 tygodnie i zaczęły się problemy. jak wchodzę do auta jest teraz temperatura poniżej zero nie działa to radyjko tzn nikt mnie nie słyszy ani ja nikogo, nawet nie ma szumów jak dam najgłośniej i ustawie na daleki zasięg. jaka może być przyczyna ?? czy mróz pokonał nowe radyjko tak szybko?? właśnie wiozłem je do ciepła i zobaczymy, nie wiem czy na gwarancji to dawać czy jak.
    dzięki za pomoc pozdro

Regulamin p 15. / Olek II/

0 7
  • #2 07 Gru 2010 18:26
    Olek II
    Moderator

Jeśli radio jest na gwarancji, to oddaj do sklepu. Radio powinno pracować w temp. chyba do -15 °C. Zobacz do instrukcji. Pozdrawiam.

0
  • #3 07 Gru 2010 19:16
    maylo
    Poziom 24  

Alan 109 w/g instrukcji do -10 ale to raczej by się po prostu "wygasił" i nie mógł byś zmieniać kanałów lub był by brak treści na wyświetlaczu. Prędzej stawiał bym na wyrwany przewód w ML-ce. Na zimnie guma robi się sztywna i łatwiej można taki przewód wyrwać co nie jest trudne w przypadku ML-ki :) Rozkręć podstawę i zobacz czy nic się nie urwało.

0
  • #4 07 Gru 2010 21:19
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

wieczorny997 napisał:
    ... nie działa to radyjko tzn nikt mnie nie słyszy ani ja nikogo, nawet nie ma szumów jak dam najgłośniej ...

Zacznij od najprostszego sprawdzenia - kabla mikrofonowego - , który na zimnie również sztywnieje i łatwiej urwać którąś żyłę w przewodzie - pomiędzy wtykiem radia a mikrofonem.

Stawiam na urwany kabelek GND (wg słów mnie nie słyszy ani ja nikogo )

Jeżeli na gwarancji to poproś o podmianę mikrofonu i sprawdź jak zadziała.

Pozdrawiam.

0
  • #5 07 Gru 2010 21:49
    wieczorny997
    Poziom 8  

Koledzy byłem w sklepie wymieniłem na nowe bo do 14 dni po zakupie był okres próbny wiec powiedziałem, że jak mi nie wymienią to i atk chce oddac, wiec dostałem nowe, powiedzieli ze kwarc poszedł ( nie bardzo sie znam - wiec nie wiem o co dokładnie chodzi ), koles mi powiedział, że pewnie było bardzo zimno i dlatego sie zepsuło. dali mi nowe ale jak jest zimne to słysze trzaski przy skręcaniu kierownica jak by wyłapywało szumy. jak sie rozgrzeje to jest good. może powiecei co zrobić?? Czy uziemić radio?? czy jak?? może ma ktos jakiś pomysł??

Regulamin p 15. /Olek II/

0
  • #6 07 Gru 2010 22:11
    SP8JZ
    Poziom 33  

Szkoda, że maylo nie napisał wcześniej o kwarcu.
    Klient jest intruzem w tym sklepie. Wspomaganie elektryczne ?

0
  • #7 08 Gru 2010 04:57
    Krzysztof L.
    Poziom 34  

Powiedzieli w sklepie, że "kwarc poszedł"? :lol: Na mrożone jagody chyba...

Jak zwykle zapewne wyłączyło się VCO (wciąż standard we wszystkich lipnych Alanach / Midlandach produkowanych w chinach), a dla niewprawionego ucha mogło być tak, że nawet delikatny szum m.cz. nie był słyszalny. Możliwa byłaby również wersja z mikrofonem i jego tandetnym chińskim kablem.

wieczorny997 napisał:
    dali mi nowe ale jak jest zimne to słysze trzaski przy skręcaniu kierownica jak by wyłapywało szumy. jak sie rozgrzeje to jest good. może powiecei co zrobić?? Czy uziemić radio?? czy jak?? może ma ktos jakiś pomysł??

Kup normalniejszy sprzęt. Oczywiście wiąże się to z inwestycją większej kwoty.

0
  • #8 08 Gru 2010 07:13
    wieczorny997
    Poziom 8  

to koledzy doardzcie jakie można kupić radio w miare dobrej cenie i żeby nie było z nim za duzo problemów. ja juz sam nie wiem co robić. zoabczymy co i jak bedzie teraz.

Regulamin p 15. /Olek II/

0
  Szukaj w 5mln produktów