Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wózek widłowy, silnik S 312c (C330), rozrusznik.

witek_77 06 Dec 2010 14:51 7398 6
    witek_77
    Level 11  
    Witam. Posiadam wózek widłowy (rak) z silnikiem od 30stki. Mianowicie kod silnika to s 312c. Mój rozrusznik odmawia już powoli posłuszeństwa. Teraz mam pytanie dla znawców. Skoro jest to s312c to jest pewne, że jest to rozrusznik R7 lub R11 gdyż tyle już wyczytałem. Moje pytanie brzmi tak: jak odróżnić R7 od R11, jakie są różnice między nimi fizycznie. Znalazłem jeszcze rozruszniki do niby C330 z oznaczeniem R11A oraz R11H ? Nigdzie nie znalazłem rozrusznika z przełożeniem jako zamiennik R7 natomiast R11 są. Jeżeli ktoś zna szczegóły to byłbym wdzięczny. Bo jeżeli mam R11 to taniej będzie mi zmienić rozrusznik + 1 akumulator niż 2 akumulatory i regeneracja rozrusznika.
    andrzej0769
    Level 19  
    Kolego R 7 to rozrusznik starego typu wolno obrotowy,jest dużo większy od R 11.Do wózka widłowego nie polecam,za duży i ciężko go włożyć.
    witek_77
    Level 11  
    Dzieki za odpowiedź, ale nie zupełnie o to pytam. Tam jest jakiś taki dość spory rozrusznik i nie wiem czy to R7 czy R11. Chce kupic z przełożeniem nowy rozrusznik, zastepujący R11a. I moje pytanie brzmi czy R7 or R11 sie czymś różni. Czy np mogę R7 zastąpić R11 bez żadnych modyfikacji. Bo denerwuje mnie ten stary badziew co ledwo kręci i to na 2 akumulaorach. Czy jeżeli mam R7 a kupię R11 z przełożeniem to czy on będzie KOMPATYBILNY z obecnym wejściem w silniku i czy trybko jest to samo. Jezeli tak to kupuje. Jeżeli nie no to jaka jest alternatywa dla R7 czy tylko regeneracja. Jest ciężki dostęp więc nie chce go wymontowywać w caelach sprawdzenia gdyż wózek jest w ciągłej eksploatajci.
    witek_77
    Level 11  
    Mi chodzi takie coś po głowie. http://allegro.pl/rozrusznik-ursus-c360-c330-zetor-r11a-c-330-c-360-i1337073928.html Czy ten będzie ok ? Bo widzę, że on różni się wizualnie, ale pisze, że zastępuje R11A. Te kopułkę (głowicę) da się przekręcić, czy to ma tak być wkręcone w blok silnika bez niej ? Nie chce kupowac w ciemno. A ja bardziej na elektryce się znam niż na mechanice, aczkolwiek mam smykałkę do wszystkiego, tylko wolę się upewnić.
    User removed account
    User removed account  
    witek_77
    Level 11  
    Czyli w miejsce R7 moge wstawić takowy bez tej głowicy. Mi ten co podałem link wyżej się podoba gdyż po 1 to cena po 2 to ma 24mies gwarancji. A myślę, że ten wózek i tak dłużej nie pociągnie u nas bo wieża już zaczyna się sypać. A rozrusznik później dziadkowi odsprzedam do jego 30stki bo on se tam pyrka po polach czasami :) Dzięki za informacje. Dam znać jak zmienię a może się to przyda innym pokoleniom. Pozdrawiam.