Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony DSC W-55 Uszkodzony obiektyw

dub 06 Dec 2010 16:05 2691 4
Optex
    dub
    Level 9  
    Witam.
    Ostatnio upuściłem aparat podczas robienia zdjęcia co zakończyło się zablokowaniem obiektywu. wszystko w aparacie działa, można przeglądać zdjęcia - lcd działa, nagrywać filmy - obrazu nie ma ale dźwięk się nagrywa. Jedynie (albo aż) nie chce się zamknąć obiektyw... Jest wysunięty do połowy i przy włączaniu lub wyłączaniu nic się z nim nie dzieje, słychać że aparat próbuje go wysunąć. Dodatkowo obiektyw wyraźnie jest z jednej strony bardziej "wciśnięty" tak jakby przy uderzeniu jedna strona wcisnęła się bardziej.
    Czy jest możliwość naprawy w domu? Czy w ogóle jest możliwość naprawy czy trzeba wymieniać obiektyw / aparat? I ile ewentualna naprawa by kosztowała?
  • Optex
    User removed account
    User removed account  
  • Optex
    dub
    Level 9  
    Rozkręciłem aparat. Moim zdaniem problem tkwi w soczewce korygującej i jej mechanizmie, cofa soczewki ale nie może ich do końca wysunąć, wtedy górna soczewka nie ma podtrzymania i osuwa się blokując cały obiektyw. Opis bardzo nieprofesjonalny ale piszę tak jak to widzi amator. Skoro aparatu nie opłaca się oddawać do serwisu, to mogę pokombinować a przy okazji czegoś się nauczyć.

Macie jakieś sugestie jak to naprawić?
    gajmix
    Level 32  
    No cóż, serwisant rozłożyłby obiektyw i złożył go poprawnie w jakąś godzinę, ale przy tej wartości jaką ma aktualnie Sony DSC W-55 chyba nie opłaci ci się go oddawać do serwisu.
    dub
    Level 9  
    a ma może ktoś jakiś opis (foto) budowy tego mechanizmu? Były tam 3 malutkie sprężynki, jakby się odczepiły, ale nie mam pojęcia od czego, bo w sumie za dużo miejsca tam nie ma...