Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samung SyncMaster 710n brak obrazu!!!

darek84l 06 Dec 2010 16:26 5451 4
e-mierniki
    darek84l
    Level 10  
    Witam. Jestem tu nowy więc jeśli mój temat umieściłem w nieodpowiednim dziale proszę o wyrozumiałość.
    Moim problemem jest LCD Samsung 710n
    Mianowice chodzi o to iż w pewnym momencie obraz zaczął zanikać. Teraz Obraz się już nie wyświetla w ogóle. Zielona dioda świeci non stop co oznacza że sygnał z karty graficznej dochodzi. Gdy odłączę przewód sygnałowy od pc pojawia się okienko z komunikatem o braku połączenia. Podłączyłem monitor pod laptopa i obraz był ale to zależy od ustawień rozdzielczości, czasami mrugała zielona dioda. Nie sądzę aby to była wina procesora ponieważ płytka z procesorem była wymieniana...

Oznaczenia jakie udało mi się odczytać to:
    płytka sygnałowa> MJ17A
    procesor> novatek NT68F63LG, 0529-GO, ML2FP

płytka zasilająca> model PWI1704SG Rev1.4
    P/N : BN44-00106A

Samung SyncMaster 710n brak obrazu!!!Samung SyncMaster 710n brak obrazu!!!Samung SyncMaster 710n brak obrazu!!!
    Samung SyncMaster 710n brak obrazu!!!Samung SyncMaster 710n brak obrazu!!!Samung SyncMaster 710n brak obrazu!!!

Widać na płytce zasilającej osmolenia- może tam gdzieś tkwi problem
  • e-mierniki
    foldback
    Level 29  
    Twój monitor jest na procesorze Novatek niezbędna może okazać się przeróbka ze zdjęcia:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1189739.html
    Procesory w tych monitorach są wadliwe, po tej modyfikacji powinien podziałać jeszcze jakiś czas, ale podobno po jakimś czasie padają zupełnie :/
    A co się stało z poprzednią płytką sygnałową? Możesz jeszcze wymienić kondensatory po stronie wtórnej w zasilaczu. Sprawdź też czy któryś z przycisków nie uległ uszkodzeniu i np.: w stanie rozwarcia posiada rezystancję w kOhm zamiast nieskończonej. Te dwa ostanie przypadki też mogą powodować niestabilną pracę procesora, i mogą go zawieszać. Jednak bardziej bym się skłaniał ku uszkodzonemu procesorowi.
    Wykonaj pomiary napięcia zasilacza bez jak i pod obciążeniem np. żarówką 10 – 20 W
  • e-mierniki
    darek84l
    Level 10  
    A co się stało z poprzednią płytką sygnałową?

Poprzednia płytka została wymieniona właśnie z powodu uszkodzenia procesora- została zastąpiona drugą ale niestety też używaną...
    Bynajmniej tak mi powiedziała osoba od której otrzymałem ten monitor...

Elektronika nie jest moją mocną stroną więc mierzenie napięć żarówką odpada a miernika jak na tę chwilę niestety nie mam ;(
    foldback
    Level 29  
    W takim razie, dolutuj ten rezystor 47 Ohm jak na obrazku.
    darek84l
    Level 10  
    Niestety dolutowanie rezystora nie pomogło. Rzuciło mi się w oczy teraz że zielona dioda mruga (wcześniej nie mrugała). Gdy dolutowałem rezystor dioda przestała mrugać ale na monitorze obraz się nie pojawia. Wydaje mi się że to wina inwertera. Dostanę się jeszcze do świetlówek bo być może i tam tkwi przyczyna ponieważ świecąc światłem w matryce nie dostrzegłem obrazu...

Dodano po 15 [minuty]:

Dostałem się do świetlówek. Obie są delikatnie ciemnawe na brzegach. To chyba może świadczyć że są zużyte a nie wiem jak je sprawdzić żeby mieć 100% pewności.

Proszę poprawić treść postu - zdania zaczynamy wielką literą a kończymy kropką - zgodnie z regulaminem pkt. 15. [dzimi]

Dodano po 3 [godziny] 44 [minuty]:

Postanowiłem rozebrać monitor na części pierwsze i sprawdzać wszystko po kolei. Okazało się że jednak wina leży po stronie płytki sterującej. Wlutowanie rezystora też nie pomogło. Padł procesor. Płytka do wymiany :(

A może ktoś wie gdzie takową płytkę można zakupić. Jakby co info na pw.