Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pytanie o uprawnia eksploatacja urządzeń, instalacji i sieci

root4u 06 Dec 2010 21:45 1293 1
Testo
    root4u
    Level 2  
    Uczestniczyłem w projekcie unijnym który sponsorował kurs "eksploatacja urządzeń, instalacji i sieci do 1kV" Dzisiaj zdałem egzamin. No i tam w wniosku był zaznaczony punkt 2 (czyli ta eksploatacja instalacja... do 1kV) i jakiś inny punkt. Ale mniejsza o to chodzi mi o to że zaznaczył mi na dole obsługa i modernizacja (ale chyba konserwacja bo jeszcze w żadnym wniosku nie widziałem modernizacji nie zauważyłem dokładnie). Czyli co mogę tylko obsługiwać i modernizować np instalacje w domkach jednorodzinnych. Ale już sam nie mogę zakładać instalacji elektrycznej ? Ani nie mogę wykonywać pomiarów ?
  • Testo
    Kur-Czak
    Level 20  
    Uprawnienia 1 stopnia czyli "eksploatacyjne" uprawniają do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci energetycznych niskiego napięcia(nie przekraczającego 1kV).A teraz do rzeczy kolega jak sam zauważył nie może wykonywać pomiarów, ani samodzielnie wykonać i oddać do użytku instalacje elektryczną nawet w domu jednorodzinnym. Kolega może wykonać taką instalację, ale przed oddaniem jej do użytku musiała by ona zastać zatwierdzona przez człowieka posiadającego uprawnienia "dozorowe" po wcześniejszych pomiarach wykonanych przez człowieka posiadające uprawnienia "pomiarowe".(to może być ten sam człowiek posiadający oba uprawnienia)