Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KD Samsung HT-TZ315 nie chce czytać płyt cd

Sebastian-S 06 Dec 2010 22:17 2906 2
    Sebastian-S
    Level 18  
    Witam.

Trafił do mnie z informacją że nie chce czytać żadnych płyt.
    Sprawdzałem z płytą dvd długo mieszał i chyba wypisywał error.

Podmieniłem silnik napędowy i było to samo. niekiedy podczas inicjacji gdy laser przesuwałem ręcznie do przodu to się uruchomił i wtedy czytał płytę.
    Stwierdziłem też że czyta płyty cd.
    odnośnie dvd to stwierdziłem że jest tak: Podczas inicjacji świeci laser cd jego napięcia zasilania 2,2v i wtedy powinien zapalić się laser dvd nie widać żeby świecił napięcie zasilania wynosi tylko 63mV.
    Bez płyty inicjacja jest prawidłowa zapala sie laser cd a później laser DVD i napięcie na tym dvd też jest 2,2v.

Przy zabawie się tym laserem gdy leżał do góry nogami z płytą to laser dvd się zapalał a w pozycji normalnej nie.

Udaje się go uruchomić w ten sposób że podczas inicjacji naciśnie się płytę przed silnikiem napędowym (płyta za silnikiem się podniesie) i gdy wtedy laser dvd sie zapali puści się płyte to działa .
    teraz mam pytanie czy to jest wina lasera czy też elektroniki?
    Sebastian-S
    Level 18  
    Witam

Udało mi się go naprawić.

Gdy miałem jeż go poskręcać, postanowiłem rozebrać laser i sprawdzić czy nie jest brudny w środku.
    Zdjąłem plastikową osłonę soczewki i odkręciłem soczewkę razem z cewkami ogniskującymi. Pod soczewką była bardzo zakurzona siatka dyfrakcyjna.
    Najpierw odkurzyłem ją pędzelkiem, a później przeczyściłem kawałkami gładkiej chusteczki higienicznej za pomocą izopropanolu.
    Na koniec zdjąłem dolną metalową osłonę osłaniajacą pryzmaty i też je wyczyściłem w ten sposób.
    Za pomocą lupy pod światłem sprawdziłem czy soczewka i pryzmaty są idealnie czyste.

Na koniec dodam, że tam pracuje laser SOH-3DLCH Plastic Mechanizm

Apropo linku, trochę laserów cd wymieniłem (może ze 100) najlepiej jest podmienić na nowy w celu sprawdzenia.

Moderated By arko100:

Proszę używać przycisku "zamknij temat" (symbol kłódki)