Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PS2 SCPH-77004 Umierający laser lub RS2004FS.

06 Gru 2010 23:23 2354 3
 • Poziom 11  
  A więc tak jak w temacie, konsola PS2, SCPH-77004 z Modbo760. Problem jest w tym, że jak włączę konsolę z płytą w środku, silnik dostaje 6-5 impulsów, a każdy z nich powoduje ruch płyty i zarazem hamowanie, po tej sekwencji impulsów silnik nie może wejść na normalne obroty, i kręci się niezbyt szybko. Dodatkowo z każdym impulsem na silniku, laser próbuje zogniskować wiązkę światła laserowego. I niby wszystko jasne, padł laser lub driver RS2004FS. Jednakże gdy zresetuję konsolę czasami udaje się jej wejść na normalne obroty i wczytuje normalnie płytę. Później jest już tylko problem z szybkim wczytywaniem danych. Testy były robione z płytami DVD jak i CD. Bezpieczniki raczej wykluczam, gdyby któryś z nich był uszkodzony to raczej konsola by nie ruszyła. Dziękuję za każdą pomoc.
 • Poziom 11  
  Wygląda na padający już laser. Generalnie jeśli laser ma problem z ogniskowaniem, to napęd sam zwalnia i nie wchodzi na obroty, w celu ułatwienia tej czynności na mniejszych obrotach.
  Nie pamiętam jak jest w PS2, ale w XBOXie 360 na laserach jest regulacja dzięki której można jeszcze trochę przedłużyć życie lasera. Poszukaj dokumentacji pewnie też coś będzie i do PS2.
 • Poziom 11  
  Zapewne masz na myśli podkręcenie prądu lasera. Na płycie, na której znajduje się laser i soczewka, mam dwa potencjometry, którymi mogę regulować prąd dla lasera DVD oraz CD. Jeszcze tego nie próbowałem, gdyż nie chcę jeszcze nic ruszać bez diagnozy powierzchownej.


  Proszę uzupełnić tytuł postu- zgodnie z regulaminem pkt.11 [dzimi]
 • Poziom 11  
  Wszystko właśnie na to wskazuje. Więc tylko ściągnąć dokumentację i dużo wolnego czasu i malutkimi kroczkami i będzie działać.