Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miniwieża Technics EH-570 - korektor dźwięku.

07 Gru 2010 10:57 2757 11
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie. Posiadam wyżej wymieniony model od OKOŁO 12lat.

Przedwczoraj zauważyłem, że przy ustawianiu tonów przyciskami nawigacyjnymi po prawej stronie segmentu korektora dźwięku lub operowaniu przyciskami u dołu wyświetlacza zdarza się, że dany przycisk uruchamia funkcje inną niż tą, za którą odpowiada... I tak mianowicie przy uruchomionym trybie "AL EQ" wskaźnik nie zawsze podąża tam, gdzie bym sobie tego życzył sterując przyciskami nawigacyjnymi, przy trybach "AL EQ' i "MANUAL EQ" po wciśnięciu dolnego klawisza nawigacyjnego włącza sie tryb "flat"... Myślę, że przycisk "DISPLAY MODE" ani ustawienia tunera nie maja tu nic do rzeczy... Oczywiście problem mógł juz dawniej się pojawić, nie grzebię zbyt często przy korektorze więc wcześniej niczego nie zauważyłem.

Co mogę zrobić i gdzie tkwi przyczyna?
    Zanieść go do serwisu panasonica, czy wystarczy przeczyścić panel i przyciski, mi się jednak zdaje, że to może być wina procesora w korektorze a z wymiana takich części w tak starym modelu byłoby zapewne ciężko:( pomóżcie, podpowiedzcie co mogę zrobić.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Dzięki, dowiadywałem się, sprawdzenie sprzętu w serwisie panasonic kosztuje 50zł, ciekawe, ile policzyilby imi za naprawę....
  • Poziom 27  
    Nie przesadzaj, wystarczy wymienić microswitche i problem z głowy. Policz ile masz tych przycisków. Mieszkasz w dużym mieście poszukaj jakiegoś małego serwisu, zadzwoń i zapytaj ile Ci wezmą za wymianę i już. Taką naprawę zrobi każdy serwis.
  • Poziom 9  
    Dziękuję. Qrcze nie wiem czemu nie zapisała się moja wcześniejsza wypowiedź, po zebraniu kilku opinii obawiam się, że rozprogramował się procesor w korektorze a to byłyby nieco większe koszty, ale jeśli twierdzicie, że to mikroprzełączniki to tak musi być ja się nie znam na tyle, żeby podważać Wasze kompetencje na ten temat... POszukam jakiegoś znajomego elektronika tak będzie najbezpieczniej bo nasłuchałem się również złych rzeczy o nieautoryzowanych serwisach (np, że zdarza się iż kradną podzespoły z dobrych sprzętów i zastępują jakimś Chińskim gównem a tego bym nie chciał) mam dobry słuch i może wyczułbym taki myk ale po co sie szarpać. Dzięki za porady, piszcie dalej, może jeszcze czegoś sie dowiem....
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Na schemacie widać jak to działa, co prawda innej firmy ale zasada jest ta sama. Zwierając przycisk podajesz na wejście określoną rezystancję i procesor wie którą funkcję ma aktywować. Kiedy microswitche dostaną dodatkowej rezystancji na swoich stykach (np ~100R) to naciskając przycisk Sp-A zamiast podać 330R podajesz ~430R i procek uaktywni funkcję DSP-DN. Zawsze "wariują" przyciski które podają najmniejsze wartości, bo mają najmniejsze "stopniowanie" Możesz się upewnić sprawdzając te same funkcje z pilota.

Miniwieża Technics EH-570 - korektor dźwięku.
  • Poziom 9  
    No i najprawdopodobniej macie rację z tymi mikroprzełącznikami, znalazłem pilota, udało mi się wycisnąć zniego ostatnie krople potu:D i posterować korektorem dźwięku idzie idealnie, z panelu wwe wierzy wariuje. i tak musze zamówić sobie nowego pilota.... dzięki za porady, jutro oddaję wierzę do zaufanego podobno serwisu... mam nadzieję, że sprzęt wyjdzie z iego cały i naprawiony, dzięki raz jeszcze, pozdrawiam.

Ciekawy jestem tylko jeszcze jednej rzeczy, skoro sprzęt ma ponad 10lat, o ile lat leżą w magazynie te piloty, które podobno są NOWE.... i czy one z kolei będa w pełni sprawne...
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Towar magazynowany jest bezpiecznie wiec nie ma obawy - jesli zamowisz nowy bedzie jak nowy.Zamawialem z centralnych magazynów Matsushity setki razy i nie bylo problemu z żadnym komponentem.

A w tym wypadku zregenerowalbym te switche i tez dzialalyby jak nowe:)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    no w sumie to nie widziałem ale jak tylko dostanę nowy, to nie omieszkam wykonać "sekcji zwłok" na starym pilocie... był już wcześniej otwierany, kolega coś tam podklejał ale część przycisków i tak nie działa zatem zakupiłem nowy...
  • Poziom 9  
    Hmmm, w sumie pojawił sie kolejny problem. Sprzęt PODOBNO jest już naprawiony, tylko że koleś pogubił śruby, którymi przykręcona jest obudowa. Z tego co wiem, są to specjalne śruby o odpowiednio ukształtowanych gwintachi nigdzie się ich nie dostanie a on z bestroską w głosie stwierdził, że zastąpi je inymi bo tamtych nie ma i nie wie czy znajdzie.

Czy zatem da się zastąpić innymi śrubami te, które sa odpowiednio dopasowane do akurat tego rodzaju obudowy? Trochę zraził mnię do siebie ten gość zwłaszcza, że poszedłem do niego z polecenia innych. popprostu chciał mi oddać niezłożony sprzęt:/ jestem zszokowany jak można tak olewać ludzi, ma czas do pn zeby je odbnaleźć a jeśli nie, czy zgodzić sie na odbiór sprzętu złożonego przy pomocy innych śrubek, obudowa nie będzie drgała podczas grania?
  • Poziom 22  
    Witam.
    Do każdej "dziurki" dopasuje się śrubkę. Raczej chodzi tu o wymiar estetyczny , jak nowe śrubki będą współgrały z obudową. A pan serwisant powinien się wstydzić ze ma taki chaos na serwisie.