Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IBM T42 - problem po wygrzaniu grafiki

07 Gru 2010 11:46 3345 8
  • Poziom 12  
    Patrz 4 post

Mam pare modeli tych lapkow i kazdy z nich sie zawiesza (mysz zamiera, dysk przestaje pracowac dodatkowo czasami obraz mignie) wnioskuje z innych tematow, ze kulki pod grafa popekaly (jesli sie myle to prosze mnie poprawic), wiec mam zamiar wygrzac karte. Do dyspozycji mam zwykly palnik na gaz, jakas opalarke blaucraft bhp 1500 z dwupoziomowym nadmuchem (niby 300 i 500 °C). Na yt widzialem tez cos takiego http://www.youtube.com/watch?v=3Ovwx0nnlGU .

Wiec ktory z powyzszych sposobow bylby najlepszym rozwiazaniem? A moze ma ktos doswiadczenie z takim amatorskim wygrzewaniem i zechce podzielic sie radami?
  • Relpol
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    tepek napisał:
    Wiec ktory z powyzszych sposobow bylby najlepszym rozwiazaniem?

Żaden. Masz zamiar wierzyć w każdy idiotyzm tylko dlatego, że jest pokazany na Youtube? Jeżeli Youtube jest dla Ciebie wyrocznią, to po co pytasz na forum?
  • Relpol
  • Poziom 15  
    Lepiej zapłacić w serwisie i mieć pewność iż jest porządnie wygrzany. Wtedy ten model laptopa pochodzi następne 5 lat. O palniku gazowym nie będę się wypowiadał. Co do opalarki trzeba wiedzieć iż przy wykonaniu reflow bga trzeba zastosować dolny preheater aby różnica temperatur nie wygieła płyty. Po zatym opalarka nie ma regulacji siły nadmuchu i można pozdmuchiwać elementy smd
  • Poziom 12  
    Nie wiem jankolo o co Ci chodzi. Zadalem pytanie, a Ty na mnie naskoczyles jak na wroga. To wcale nie jest taki idiotyzm http://geektechnique.org/projectlab/726/diy-obsolete-ibook-logic-board-repair
    A po za tym na forum elektroda znalazlem mnostwo postow pisanych przez ludzi ktorzy wygrzewali chipy hot airem, opalarka, a nawet suszarka do wlosow i co wiecej takie metody przynosily skutki.

Wracajac do wygrzewania to zdecydowalem sie na opalarke, plyte owinalem sreberkiem tak jak to tutaj jest pokazane http://forum.thinkpads.com/viewtopic.php?t=57021 , a przy grafice dalem podwojna warstwe, chipset grzalem okolo 3 minuty na pierwszym poziomie nadmuchu z odleglosci okolo 5 cm, pozniej w 4 minucie oddalilem opalarke na jakies 20 cm, zeby za szybko chipset i cala plyta nie ostygla.

No i udalo sie, obraz nie miga i laptop nie zawiesza sie tylko pojawil sie nastepny problem.
    Otoz gdy juz zniknie logo ibm to wyswietlaja sie dwa errory
    - ERROR 0271 check day and time settings
    - ERROR 0176 the system has been tampered with
    po czym pokazuje sie komputerek z klodka (jakies haslo trzeba wpisac)
    Jezeli jednak uruchamiam lapka bez baterii to wyswietla sie tylko error z data i godzina po czym znowu prosi o wpisanie hasla.
    Bateria ma 1.49 V (troche malo).
    Jak chce wejsc do biosu to tez trzeba wpisac jakies haslo.
    Macie jakies pomysly?
    tepek napisał:
    Nie wiem jankolo o co Ci chodzi. Zadalem pytanie, a Ty na mnie naskoczyles jak na wroga. To wcale nie jest taki idiotyzm http://geektechnique.org/projectlab/726/diy-obsolete-ibook-logic-board-repair
    A po za tym na forum elektroda znalazlem mnostwo postow pisanych przez ludzi ktorzy wygrzewali chipy hot airem, opalarka, a nawet suszarka do wlosow i co wiecej takie metody przynosily skutki.

Polecanie takich metod będę traktował jako szkodliwą poradę z wszelkimi konsekwencjami regulaminowymi. Nasze forum omawianiem takich "metod naprawy" zajmować się nie będzie.

tepek napisał:
    Jak chce wejsc do biosu to tez trzeba wpisac jakies haslo.
    Macie jakies pomysly?

Owszem:
    Cytat:
    0176 error meaning the system cover had been opened. To fix this error, you need to enter CMOS setting with supervisor password, press F10 to save before exit. Then the error will be gone.
  • Poziom 12  
    CMOS setting czyli co? BIOS?
    Problem jest taki, ze nie znam tego hasla. Czy mimo tego da sie cos zrobic?
  • Poziom 15  
    Kolega podczas grzania mógł odkleić most intela który znajduję się pod grafika i stąd hasło o ile nie było go wcześniej. Bądź brak założonej platformy szyfrującej tpm od spodu płyty ale to wtedy raczej by nie wystartował.
  • Poziom 12  
    Udalo mi sie drugiego lapka postawic na nogi taka sama metoda wygrzewania tylko tym razem nie wyjmowalem baterii. Tak wiec jezeli szkoda komus okolo 250 na serwis (prawie polowa ceny lapka) to polecam ta metode (oczywiscie bedziecie robic to na wlasna odpowiedzialnosc).
    O haslach nie rozmawiamy. Temat zamykam.