Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

curtis gubi pamiec

05 Paź 2004 13:37 1194 4
  • Poziom 15  
    mam tv curtis, modelu nie pamietam (podam wieczorkiem), no i maly zonk: odbiera git, teletext tez jest ok, tyle tylko ze jak dostroje kanaly, to po ponownym wlaczeniu tv juz ich nie pamieta. nie zawsze tak jest - czasem dziala ok przez miesiac, a czasem resetuje sie 5 razy dziennie (czyli przy kazdym wlaczeniu), i to bez wzgledu czy calkiem go od sieci odlacze, czy tylko pilotem wylacze. podobno to typowa usterka, pytanie: czy jako laik sam to naprawie, czy oddac do specjalisty, a jesli tak to ile mnie to orientacyjnie szarpnie? i co to wogole moze byc??
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Gubienie pamieci w Curtisach napotkalem tylko w jednym modelu. Pomagala wymiana pamieci lecz po wymianie moga byc przesuniecia obrazu i zmiana geometrii alebo jeszcz inne niespodzianki. Trzeba wejsc w tryb serwisowy i to po ustawiac
    U specjalisty na moim terenie szarpneo by jakies 50 zl powodzenia
  • Poziom 27  
    Jezeli jest to curtis z obstawą motoroli tzn w modelu jest literka M to częsta przypadłość tych tv.jest tam pamięć MCM2814 prawdopodobnie.
    należy ja wymienic na nową np 24c04 lub 24c08 wszystko jedno która bo tamta to chyba 8x256 bit ale nie jestem pewien.Potem należy w trybie serwisowym poustawiać troche rzeczy. Wejscie w tryb zależy od wersji programu procka. ale wiecej nie pamietam poszukaj w trybach serwisowych na elektrodzie albo zamontować pamiec z wgranymi danymi.
  • Poziom 15  
    Witam, spotkałem się już dwa razy z tą przypadłością właśnie w curtis'e dwudziesto jedno calowym ( symbolu nie pamiętam ) lecz po wymianie tej pamięci nie miałem raczej większego problemu z ustawieniem parametrów serwisowych. Może dlatego, że pilot był oryginalny i po wcześniejszym jego otwarciu, zwarciu odpowiednich zworek pojawiło się na ekranie menu serwisowe. Fakt te parametry wprowadziłem metodą "na oko" ale telewizor działa jak złoto już niecałe 3 lata i jak na razie nie gubi pamięci! Więcej odwagi a jak coś nie wyjdzie to przecież zawsze można wrócić do starej pamięci...

Pozdrawiam