Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przetwornica na STR 50115

05 Paź 2004 13:38 3731 4
  • Poziom 16  
    Witam
    Dorwałem ostatnio stary telewizor bodajże Sony KV2182 czy 84 w każdym razie jego przetwornica zbudowana jest w oparciu o STR50115 (schemat w załączniku). Niestety nie rusza mimo że niema jakiś zwarć czy rażących odchyłek napięć (za schematu).
    Pytanie - poco wogóle jest tam układ STR80145 i czemu on służy?? W innych aplikacjach STR50115 wogóle niema czegoś takiego. Czy można go wywalić? U mnie prawdopodobnie jest uwalony gdyż na nodze 1 jest -150V a powino być 2,2 oraz na nodze 4 - "3V" a powinno być 140. Reszta napięć - także na STR 50115 miesci się w granicach 10% odchyłki w stosunku do tych na schemacie. Co jeszcze powinienem sprawdzić?
    Nie chce wywalać 15zł na nowy układ bo jeszcze nie wiem czy nie jest coś uwalone w reszcie TV.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 30  
    Kolego niemożna wyrzucić układu scalonego STR80145 jest to przełącznik Automatyczny (Hibrid Auto Swit Mode) i napweno też należy go wymienić on współdziała z przetwornicą napięcia STR50115A
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 16  
    Mój tv to dokładnie sony KV-2162M9 chasis SCC-B78A-A. Dziwi mnie dlaczego np w KV2182 jest prawie identyczna przetwornica tylko bez STR80145 i z tąd moje pytanie (może głupie) czy można wywalic tego 80145.
    Załączam schematy obu przetwornic (tym razem mniejszej wielkości). Zastanawiam się nad tym ponieważ STR80145 kosztuje ponad 20zł (poltronic Wrocław) a to koszt dośc duży gdy nie wiadomo czy np trafo jest sprawne i czy opłaca się dalsza zabawa.
  • Poziom 16  
    Witam,
    ponawiam moje pytanie, ostatnio temat powrócił za względu na zaleganie tv w piwnicy, czas zdecydować czy coś z tego będzie czy na złom.
  • Poziom 19  
    ciężko komuś doradzić jak któś żałuje pare złotych na scalak,ale najpierw sprawdz bezpiecznik F602 ,jak ok cofamy się do IC602 zmierz napięcie na 4p powinno byc 115V jesli brak napięcia lub zaniżone na 3p.podawane jest zasianie około 300V jeśli jest to STR 50115 do wymiany .Sprawdzenie klucza IC601 jest dosyć proste na elektrolicie C610 powinno być takie same napięcie,co na C609 jeśli jest "klucz OK ".Uprzedzam że masa sieci jest nie odseparowana od masy TV !!!