Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz do głośników YAMAHA NS-BP300

07 Gru 2010 15:15 6407 9
  • Poziom 9  
    Witam

Kupiłem sobie głośniki YAMAHA NS-BP300 od zestawu YAMAHA Pianocraft MCR-940.
    Mają mi służyć w pokoju 20mkw o wysokości prawie 3 metry (stara kamienica).
    Muzyka której słucham jest bardzo różna, od dubsteppów przez electro po rocka (z wyłączeniem popu, techno i discopolo :P)

Pytanie które do Was kieruję to: jaki wzmacniacz do tego dobrać??
    Zależy mi na fajnych basach i czystym, pięknym dźwięku który będzie "wypełniał" pokój po brzegi.
    Nie jest wskazane, żeby wysadzał okna bo mam upierdliwych sąsiadów.

Mam do wydania 500zł, nie boję się używanego sprzętu. Bardzo proszę o pomoc w doborze wzmacniacza.

Pozdro
  • Poziom 21  
    http://allegro.pl/pioneer-a-335-piekny-wzmacniacz-stereo-i1346990836.html .Ggybym miał zbędną kasę kupił bym dla siebie.:D http://allegro.pl/pioneer-a-229-firmowy-wzmacniacz-stereo-i1347585543.html Też fajny sporo tańszy czarny :D http://allegro.pl/yamaha-rx-360-markowy-amplituner-stereo-i1342611717.html Amplituner Yamaha,zawsze można posłuchać radia.Jednak od kolumn nie oczekuj mocnych basów i głośnego grania,to mini monitory o ograniczonych możliwościach dynamicznych,a 20m² to raczej powierzchnia dla większych kolumn .Może okazać się potrzebne uzupełnienie choćby niewielkim subwooferem poprawiającym ogólną równowagę tonalną.Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedź

Zastanawiałem się jeszcze nad 2x JBL Control ONE PRO zamiast tych YAMAH??
    Dobrze zrobiłem biorąc YAMAHY??

A jeśli chodzi o wzmacniacz to czy nie lepszy byłby jakiś TECHNICS?? np:
    SU-VX 500 lub 700 klasy AA ??
    albo SU-VX 820 klasy AA z mos fet??
    bo ja myślałem o tych właśnie
  • Poziom 28  
    kuleke napisał:
    Witam

Kupiłem sobie głośniki YAMAHA NS-BP300

Pozdro

Określ się, później zadawaj pytania.
  • Poziom 9  
    A Ty przyjacielu naucz się czytać ze zrozumieniem

zastanawiałem się (między czymś a czymś) - oznacza, że robiłem to w przeszłości, czynność jest dokonana co świadczy, że coś wybrałem (w tym przypadku kupiłem)

wybór padł na Yamahę a moje pytanie dotyczyło, czy słusznie.

kłaniam się...
  • Poziom 28  
    kuleke napisał:
    Dzięki za odpowiedź

Zastanawiałem się jeszcze nad 2x JBL Control ONE PRO zamiast tych YAMAH??
    Dobrze zrobiłem biorąc YAMAHY??

Skoro już je kupiłeś to chyba sam powinieneś wiedzieć czy dobrze zrobiłeś.
  • Poziom 9  
    Przyjacielu widzę, że wiesz wszystko lepiej ode mnie.
    Dziękuję Ci za pomoc, nie musisz się więcej udzielać, a skoro masz zdolność odsłuchu głośników bez wzmacniacza to Ci zazdroszczę
  • Poziom 21  
    Twoje Yamahy to dobre kolumny o" kulturalnym" brzmieniu,jednak ze względu na wielkość głośnika niskotonowego raczej do małych pomieszczeń stąd pomysł na dodatkowy subwoofer.Techniks nie będzie lepszy[choć to zależy od modelu,w większości jednak przegrywa z konkurencją],Controle JBL-a to również maleństwa,chyba jeszcze mniejsze.Miałem z nimi doczynienia może zagrają nieco głośniej,jednak są "ostre" w brzmieniu.Proponuję kupić któryś z proponowanych wzmacniacz i za resztę kasy poszukać używanego aktywnego suba.Pozdrawiam.:D
  • Poziom 9  
    Karnak dzięki!
    Super post, to co mi napisałeś bardzo mnie cieszy ;)
  • Poziom 21  
    Wiesz,może lepszym i tańszym rozwiązaniem będzie uzupełnienie o bierny subwoofer np ten jeśli sprawny: http://allegro.pl/subwoofer-pasywny-jamo-sw10-i1349887761.html .Wtedy suba podłączasz pod wzmacniacz,a kolumny pod suba.Tródno powiedzieć jaką impedancję będzie miał taki zestaw,ale każdy z zaproponowanych wzmacniaczy powinien dać radę.W takim rozwiązaniu odciążasz Yamahy od przetważania najniższych dźwięków.Aktywny subwoofer powinien posiadać wejścia wysokopoziomowe aby bezproblemowo podłączyć go pod wzmacniacz stereofononiczny i mieć regulację głośności.Pozdrawiam.