Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[delphi] kolejność kontrolek - TabOrder nie działa ?

prokopcio 07 Gru 2010 19:47 1770 8
  • #1 07 Gru 2010 19:47
    prokopcio
    Poziom 29  

Witam.
    Mam sobie w programie różne kontrolki (TEdit, TCheckBox, TButton....) i chciałbym aby po przejściu poprzez TAB ustalić jakąś sensowną kolejność - teraz przechodzi chaotycznie (pewnie tak jak powstawał program). Powinna do tego służyć lista TabOrder ale ona nie działa - co bym w niej nie robił to kolejność zawsze jest taka jak była. Ostatecznie zrobię w OnExit ustawianie Focus na interesującym mnie elemencie ale wówczas muszę do każdej kontrolki pisać osobną procedurę albo zrobić listę kontrolek i z niej odczytywać .... Co robię źle z tym TabOrder?

0 8
  • #2 07 Gru 2010 20:52
    Jaca
    Poziom 28  

Czy dobrze zrozumiałem ? Umieszczasz wskaźnik myszy na formie, naciskasz prawy klawisz myszy i z menu kontekstowego wybierasz Tab Order, strzałkami sortujesz kolejność kontrolek, naciskasz OK i kolejność Focusa przy naciskaniu Tab jest inna niż ustawiłeś ?

ps. Sprawdź po ustawieniu listy Tab Order czy właściwości TabOrder kontrolek są prawidłowe (0, 1, 2, ...).

0
  • #4 07 Gru 2010 21:49
    prokopcio
    Poziom 29  

przykładowa zakładka na której testuję, na żółto opisałem kolejność jak ustawiłem w TabOrder (w Tab order od 0 do 10) i tak chciałbym żeby przechodzić tabem jak opisał Jaca (indexy są prawidłowo ustawione)

na czerwono opisałem "upartą" kolejność przechodzenia tabem.

Dodano po 3 [minuty]:

Byćmoże przyczyną jest to, że używam Turbo Delphi Explorer'a

0
  • #6 07 Gru 2010 22:50
    prokopcio
    Poziom 29  

co to jest treelista ?

Dodano po 18 [minuty]:

ok, działa :P , TabStop komponentów musi być True ...

0
  • #8 08 Gru 2010 20:04
    prokopcio
    Poziom 29  

w Turbo nie ma nic takiego ale i tak już sobie poradziłem, więc mało ważne ;)

0
  Szukaj w 5mln produktów