Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Google przedstawił Chrome OS

lukasker 07 Gru 2010 21:15 2372 3
 • Google przedstawił Chrome OSZgodnie z zapowiedzią Google właśnie przed chwilą przedstawił swój system Chrome OS podczas eventu w San Francisco. Zobaczyliśmy też pierwsze urządzenia Google Cr-48 pod kontrolą nowego systemu. Urządzenia od innych producentów zobaczymy dopiero w 2011, od Samsunga i Acera. Samo działanie systemu jest niezwykle szybkie (Google podaje czas bootowania równy 10 sekund), istnieje możliwość korzystaniu z wielu kont (nasze konto będzie wyglądać tak samo na różnych urządzeniach z Chrome OS), jest nawet tryb incognito, podobny do tego znanego z przeglądarek. System jest niezwykle bezpieczny, posiada automatyczne aktualizacje, sandbox'owanie, enkrypcję danych czy weryfikacje boootowania. Poza tym nie powstał na niego jeszcze żadne wirusy. Niezwykle proste korzystanie z aplikacji, albo korzystamy z Web Store albo po prostu wpisujemy URL. System choć oparty jest na działaniu w chmurze, ma możliwości pracy offline, np. dokumenty Google Docs, są synchronizowane podczas połączenia z internetem. Aplikacje z Chrome Web Store są w technologi HTML5 i mogą działać offline. Zaprezentowano Google Cloud Print, które pozwala na drukowanie np. na naszej domowej drukarce z dowolnego miejsca. Niestety nie ma jeszcze wsparcia dla portów USB, a sam system będący jeszcze w fazie beta potrzebuje kilku tweak'ów i poprawek.

  Galeria zdjęć TUTAJ

  Więcej informacji w źródle


  Źródło

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  lukasker
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Specjalizuje się w: programowanie, strony www, sprzęt komputerowy
  lukasker napisał 2915 postów o ocenie 126, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Kielce. Jest z nami od 2010 roku.
 • #2
  riodoro1
  Poziom 22  
  Czyli przeglądarka ma być moim systemem operacyjnym ? a jakieś środowisko do programowania czegoś więcej niż stron ?
  Pomysł jest tylko dla ludzi którzy nie używają komputera do niczego więcej niż gadania i "siedzenia w necie".
 • #3
  flubber.trip
  Poziom 27  
  Właśnie uruchomiłem system na maszynie wirtualnej i moim oczom ukazała się znana przeglądarka chrome i w sumie nic więcej. Nie znalazłem tam klasycznych przycisków minimalizujących czy zamykających okno, więc nie wiem jak się dostać do pulpitu, czy choćby zawartości dysku. Sam system, jak wiadomo bazuje na linuxie, czego dowodem może być system plików.
  Jako wyniki moich zabaw/doświadczeń przedstawiam 2 screen ;]
  Google przedstawił Chrome OS Google przedstawił Chrome OS
  Pierwszy screen jet to normalne przeglądanie stron, natomiast drugi ukazuje okno wyboru domyślnej ścieżki zapisu ściągniętych plików.
 • #4
  kitor
  Poziom 34  
  Ctrl+Alt+T, przynajmniej na nieoficjalnych buildach otwiera terminal linuxa. Istotnie, jest to w zasadzie chrome odpalone na linuxie, korzysta z GTK (i to bez skinu żadnego, blee) więc koncepcja dla mnie nie ma sensu.