Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Manta 440 + konwerter USB-RS232 FTDI brak transmisji

pit389 07 Gru 2010 22:07 2170 8
  • #1 07 Gru 2010 22:07
    pit389
    Poziom 11  

Witam, siedzę sobie ostatnio nad jednym takim projekcikiem i zatrzymałem się na następującym problemie: do Manty 440 mam podłączony konwerter USB na RS232 na układzie FTDI. System po przełączeniu trybu USB na hosta widzi przejściówkę, driver instaluje się normalnie. W rejestrze dowiedziałem się, że konwerter wisi na COM10 i.. to wszystko. żaden z posiadanych terminali nie jest w stanie wypchnąć tam danych i na odwrót.

Dumał ktoś nad czymś podobnym? Wydaje mi się, że problem leży po stronie systemu (CE 5.0 Core), bo od strony testowego terminala(zwykły laptop z RS232) dane przepływają do samego USB po stronie Manty.. Jakieś sugestie? :)

• #3 08 Gru 2010 10:44
    pit389
    Poziom 11  

Serwer? Wiem o trzech trybach, host, slave i OTG..,ale może o czymś nie wiem, to poproszę o krótkie wyjaśnienie.

Potrzebuję mieć tylko komunikację pomiędzy urządzeniem a terminalem działającym na mancie..

• #5 08 Gru 2010 10:53
    pit389
    Poziom 11  

Więc chodzi zdecydowanie o hosta, bo inaczej nie da się zainstalować konwertera w CE..

Edit: MIO P560 mamy akurat w firmie i zabawy w komunikację zacząłem od tego wynalazku. Niestety link, który mi podałeś to IMHO ściema, w rejestrze MIO nie ma możliwości ustawienia trybu działania USB nawet jeśli ręcznie dopisze się odpowiednie wartości.

• #7 08 Gru 2010 11:26
    pit389
    Poziom 11  

Odpowiedź na co? Bo nie na pytanie w pierwszym poście..?

• #9 09 Gru 2010 08:34
    pit389
    Poziom 11  

Zmiana z 0 na 1 wartości OTGPortMode w kluczu HKLM/Drivers/BuiltIn/USBOTG. Soft reset(ja to robię tak, że usypiam urządzenie, wyłączam przełącznikiem i załączam ponownie) i USB mamy w trybie hosta. Pendrive do 2GB działa bez potrzeby instalacji jakichkolwiek sterowników. Nie sprawdzałem urządzeń HID, ale podłączenie konwertera wymaga podania nawy pliku dll będącym sterownikiem.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME