Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Apple iPad 2 gen. z kamerą, mini USB w kwietniu 2011?

danielde 07 Gru 2010 22:15 3636 13
  • Apple iPad 2 gen. z kamerą, mini USB w kwietniu 2011?
    W dniu dzisiejszym serwis digitimes.com poinformował, że jego źródła powiązane z tajwańskim producentem części podały do informacji, iż fabryki Foxconn Electronics przygotowują się do pierwszej wysyłki 400-600 tysięcy urządzeń Apple iPad 2, która ma się rozpocząć za 100 dni. Wspomniane źródła poinformowały, że iPad'y 2 będą dostarczane przed końcem lutego 2011. Wcześniejsze plany Apple zakładały rozpoczęcie masowej produkcji drugiej generacji tabletu w styczniu. Jednak z racji trwających wciąż testów oprogramowania, Apple przesunęło tę datę. Głównym źródłem dostaw iPad'a 2 będą fabryki w chińskim Shenzhen. Jeśli podane informacje są prawdziwe, prezentacji nowego tabletu Apple możemy spodziewać się w połowie stycznia przyszłego roku, a jego dostępności na rynku w kwietniu, czyli zgodnie z tradycyjnym terminem corocznych premier Apple.

Według informacji dostępnych w sieci, drugiej generacji iPad ma być wyposażony w kamerę oraz port mini USB. Jego wygląd ma podobno być zbliżony do najnowszego iPhone'a, co widać na załączonym zdjęciu - makiecie.

źródło:Link, Link, Link

• #2 07 Gru 2010 22:23
    lukasker
    Tłumacz Redaktor

Ja gdzieś wyczytałem, że w około marca dopiero rozpoczną się dostawy i Apple będzie czekał aż uzbiera się wystarczająca ilość by rozpocząć sprzedaż w kwietniu czyli tak jak w zeszłym roku :)

• #3 08 Gru 2010 12:04
    narasta
    Poziom 21  

Jak ja 'uwielbiam' Apple'a... Wszyscy zajawiają się szmelcem i w konsekwencji kupują sprzęt który jest droższy od konkurencyjnych produktów innych firm kilkukrotnie.
    Np W momencie gdy np. Samsung Wave kosztował 1000zł to iPhone 4 - 4500 zł... Te same parametry a cena identyczna.

Blokada mms - za upgreade softu w 3gs biorą kasę i nagle okazuje się, że mmsy i gps działa... Nieporozumienie

A czemu nie wydali od razu iPada z kamera i miniusb od razu? Po to, żeby zarobić drugie tyle pieniędzy za to samo. Steve ma łeb, muszę przyznać.

• #5 08 Gru 2010 15:01
    lukasker
    Tłumacz Redaktor

J_Bravo napisał:
    mobor napisał:
    chłopczepoczytaj o konstrukcji maków a potem bedziemy dyskutować- kapisz ?

Jeśli ci padnie bateria w Ipadzie/iphonie to ci ją bez problemu wymienię. Rozwin temat "jednorazówki"... chłopcze...

Ile czasu zajeło ci za pierwszym razem rozłożenie iPka?
    Wymienić się da ale jest to trudne i czasochlonne.
    Mnie pękł oslonka wyświetlacza, więc myślalem ze będzie 2 minuty roboty i obudowa będzie zmieniona podobnie jak w Nokii, tymczasem to jest robota na dłuższy czas i przypuszczam żę podobnie jest z bateria, a powinno to być dużo prostsze.

Dodano po 3 [minuty]:

Urgon napisał:
    AVE...

...Który będzie dwa razy droższy, niż iPad...

Cena na pewno będzie podobna do 1, co do motywów zakupów to ludzie w USA mało się znają na tym co kupują i Steve moze im sprzedać trzy razy tego samego iPada, co roku pod inna nazwa dorzucając mało istotne bajery.

• #6 08 Gru 2010 16:07
    daavid117
    Poziom 42  

A normalnego USB dalej nie będzie? Toż pod ten badziew nawet pendrive'a podłączyć się nie da.

• #8 08 Gru 2010 16:55
    Trebuh
    Poziom 18  

lukasker nie chodzi o to. Podobno prawo UE nakazuje możliwość wymiany baterii, a tu się okazuje że apple dalej wprowadza sprzęt bez.
    Baterię powinien wymienić każdy w przeciągu 5 min, a skoro tak nie jest owa firma produkuje kolejne kapsle i nawet nie chce im się przeprojektować, bo po co? fani i tak kupią 10 razy to samo zachwalając pod niebiosy.

• #9 08 Gru 2010 19:00
    J_Bravo
    Poziom 27  

lukasker: Robota strasznie pracochłonna. Musiałem wspierać się youtube ale się udało.

Nie wiem czemu każdy czepia się baterii. Miałem w życiu z 10 telefonów, 4 laptopy i w żadnym nie wymieniałem baterii. Wg mnie najbardziej newralgicznym punktem w nowoczesnej elektronice jest cyna bezołowiowa i pękające luty a nie bateria. Kilka/kilkanaści lat temu takie same dyskusje wywołało wprowadzania układów SMD do komputerów PC/AMIGA. Ludzie także brzęczeli że będą to jednorazówki i że nieda się tego wymienić/naprawić. A jak widać się to przyjęło. Montowana na stałe bateria ma swoje plusy i minusy. A kto będzie chciał ją wymienić odda sprzęt do speca. Dla chcącego nic trudnego.

• #10 08 Gru 2010 20:13
    lukasker
    Tłumacz Redaktor

Trebuh napisał:
    lukasker nie chodzi o to. Podobno prawo UE nakazuje możliwość wymiany baterii, a tu się okazuje że apple dalej wprowadza sprzęt bez.
    Baterię powinien wymienić każdy w przeciągu 5 min, a skoro tak nie jest owa firma produkuje kolejne kapsle i nawet nie chce im się przeprojektować, bo po co? fani i tak kupią 10 razy to samo zachwalając pod niebiosy.

Mnie właśnie o to chodzi, że baterie w iPku powinienem każdy móc wymienić sam tak samo jak akumulator w samochodzie,
    sam bym wymienił swoją bo już nie trzyma dobrze, ale nie chce oddawać do serwisu bo to zajmie, a poza tym nie mam gwarancji, ze bateria bo na pewno nie oryginalna nie będzie gorsza.

• #11 08 Gru 2010 22:20
    strdb940
    Poziom 14  

Tak się przyglądam tym wszystkim postom na temat tego jakie apple jest złe i jakie beznadziejne sprzęty produkują. Do niedawna miałem podobne zdanie bo w końcu po co przepłacać tak gruba kasę za to samo u innego producenta. Jednak nie to samo. Dbałość o szczegóły materiały z jakich sprzęt jest wykonany i rozwiązania ułatwiające życie łącznie z tym co niby je utrudni czyli niewymienna bateria. Pokażcie mi jakiegoś producenta telefonów który dba tak o szczegóły ze jak sprzedaje telefon w danym kolorze to wszystkie złącza są tez w tym kolorze a nie standardowo czarne. w iPhonie tak jest i to mi się podoba. Mam czarnego iphone'a to gniazdo słuchawek i kabla jest czarne a w białym są białe Z tego co mi wiadomo to macbook air ma niewymienna baterie w reszcie normalnie można baterie wymienić. Niestety nie wszyscy maja w sobie smykałkę do elektroniki i grzebania w niej i nawet tak prosta czynność jak wymiana baterii może sprawić im trudność a tu nie ma problemu. W naszym pięknym kraju chcąc oszczędzić większość kupi podróbę a nie oryginał i będzie narzekać jakie to beznadziejne telefony teraz robią bo tak krótko bateria nawet nowa trzyma, ba znam osoby które wcisnęły baterie odwrotnie i dziwiły się ze telefon nie chce się włączyć. Ilu z was zna kogoś kto sobie lapka ze stołu ściągnął niechcący zaczepiając o kabel od ładowarki?? spróbujcie to zrobić z mackiem z ładowarką z końcówka magnetyczną. Pewnie ktoś powie po co płacić aż tyle za takie rozwiązanie. ja wole zapłacić tyle bo dane w komputerze mogą być warte o wiele więcej ze już nie wspomnę o konieczności zakupu nowego laptopa po rozwaleniu starego. Nie mowie już o podświetlanych klawiaturach które są stosowane już od dawna a inni producenci dopiero od niedawna stosują to rozwiązanie. No może stary IBM już oświetlał klawiaturę diodą wbudowana w klapę matrycy. A co do serwisu. Mam macbooka air przywiezionego ze stanów ponad dwa lata temu. Uszkodzeniu uległy zawiasy. Komputer został oddany do serwisu apple gdzie została wymieniona matryca wraz z zawiasami sprzęt został wyczyszczony sprawdzony i zwrócony. Ku mojemu zdziwieniu naprawa była nieodpłatna. Zakładam wiec ze nawet jak ktoś będzie miał problem z bateria to nie zawiedzie się na serwisie i spokojnie może oddać sprzęt do nich no chyba ze mój przypadek był odosobniony. Wiele można by jeszcze pisać o zaletach i wadach i apple i innych producentów. Suma summarum każdy kupuje to co mu się podoba i każdy sprzęt ma swoje wady i zalety. Pozdrawiam

• #12 09 Gru 2010 00:32
    Hucul
    Poziom 39  

:arrow: strdb940 Apple robiło niezłe komputery , ale od czasu pojawienia się Ipodów zaczęli sprzedawać legendę wciśniętą w kolorowy plastik . Legendarna jakość i stabilność komputerów jest już tylko legendą . Prawda , że serwis i podejście do klienta mają na wyższym poziomie od konkurencji , jednak nie jest to warte aż tyle co Apple "kasuje" .
    Trzeba przyznać , że firma potrafi sprzedać średniej jakości , lekko zapóźniony technologicznie sprzęt jako "najgorętszy" gadżet sezonu , za cenę dwóch lepszych produktów konkurencji :D

• #13 09 Gru 2010 17:47
    cefaloid
    Poziom 30  

Hucul napisał:
    :arrow: strdb940 Apple robiło niezłe komputery , ale od czasu pojawienia się Ipodów zaczęli sprzedawać legendę wciśniętą w kolorowy plastik . Legendarna jakość i stabilność komputerów jest już tylko legendą . Prawda , że serwis i podejście do klienta mają na wyższym poziomie od konkurencji , jednak nie jest to warte aż tyle co Apple "kasuje" .
    Trzeba przyznać , że firma potrafi sprzedać średniej jakości , lekko zapóźniony technologicznie sprzęt jako "najgorętszy" gadżet sezonu , za cenę dwóch lepszych produktów konkurencji :D

Prawdą jest też, że z rewolucyjnym interfejsem. Tak prostym że dres albo idiotka z solarium bez problemu sobie poradzi. Bo nie można zaprzeczyć że teraz wszyscy mniej lub bardziej nieudolnie kopiują interfejs "ajfona" albo "makosa" wierząc że i im się uda.

O ile miałem też w rękach "ajpoda" to również bił on na głowę konkurencję w łatwości i cukierkowości obsługi.

Co nie zmienia faktu że żadnego z tych urządzeń nie kupię bo są za drogie i mi osobiście niepotrzebne. iPad szczególnie.

• #14 13 Gru 2010 15:21
    hotdog
    Poziom 26  

IMO wbudowana bateria do duży plus. Upraszcza konstrukcję telefonu, tak że jest on złożony jak kanapka (przód, bebechy + bateria, tył). W innych telefonach jest marnowane miejsce (przód, bebechy, ścianka, bateria, tył). Wymusza to nieoptymalną konstrukcję podwójnej obudowy, przez co telefon jest grubszy, bądź bateria mniejsza.

Resurs telefonu to około 2 lata, a dzisiejsze baterie nie tracą tak dużo na pojemności, żeby trzeba było je przed końcem tych 2 lat wymienić.

Jedyna duża wada takiego rozwiązania, w moim mniemaniu, to brak możliwości szybkiego wyciągnięcia baterii po zamoczeniu telefonu.

IMO taki trend powinien być zachowany dzięki temu można zyskać kilka ładnych % długości pracy na baterii w telefonach, laptopach, netbookach itd.