Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cambridge Audio A300 + Gramofon

08 Gru 2010 01:30 3038 7
 • Poziom 2  
  Pytanie związane z kupnem gramofonu:

  Czy do wzmacniaczy CA można poprzez wejście Phono podłączyć bezpośrednio gramofon, czy wiąże się to z kupnem dodatkowego elementu do wzmacniacza, czy też trzeba dokupić przedwzmacniacz gramofonowy? Wolę zapytać przed kupnem gramofonu.
 • Moderator
  Jeżeli wzmacniacz jest wyposażony w wejście PHONO, z reguły służy ono do bezpośredniego podłączenia gramofonu z wkładką magnetyczną typu MM. Nie jestem natomiast pewien czy ten wzmacniacz dysponuje przełącznikiem rodzaju wkładki MM/MC.
 • Poziom 2  
  Na stronie tnt audio czytałem o wzmacniaczy CA A500 (cytuje po tłumaczeniu na polski): "przedwzmacniacz gramofonowy na żądanie" i z tego otóż powodu moje pytanie brzmiało czy do wejścia phono moge podłączyć gramofon, czy też muszę dokupić taką część. Szukałem w internecie takiej części lecz nigdzie nie mogę znaleźć.

  Zrobię zdjęcie po otwarciu obudowy i zamieszcze dla ukazania o co chodzi.
 • Poziom 9  
  Jaki to model gramofonu?
  Niektóre gramofony mają wbudowany przedwzmacniacz i wtedy można go podłączyć pod wejście "aux" we wzmacniaczu.
 • Poziom 17  
  Witam.
  Przedwzmacniacz gramofonowy dodajemy do gramofonów z wkładką magnetyczną. Poziom wejścia "Phono" powinien być około 5mV. NIE AUX!!!
  Wzmacniacze high end mają oba rodzaje wejść lub przełącznik czułości. Przedwzmacniacz powinien mieć specjalną charakterystykę wg tzw: krzywej RIAA. Sprzedawany jest przez Monacor Polska. Jest także zestaw do montażu firmy Jabel.
  Pozdrawiam
 • Poziom 21  
  W niektórych tzw.audiofilskich wzmacniaczach brak jest fabrycznie montowanego przedwzmacniacza gramofonowego jednak za dopłatą producent lub dystrybutor montuje moduł gramofonowy.Wtedy wejście AUX[dodatkowe]służy za gramofonowe.Myślę,że tak może być w tym przypadku,więc przed zakupem należy dowiedzieć się od sprzedającego czy konkretny EGZEMPLARZ go ma.Pozdrawiam :D
 • Poziom 2  
  To jeszcze raz po kolei wszystko:

  Wzmacniacz: Cambridge Audio A300.
  Gramofon: Brak. Stąd pytanie czy mozna do tego wzmacniacza podłączyć gramofon.
  PHONO: jest współdzielone z AUX (patrz zdjęcie).

  Dodatkowo zdjęcie, na którym widać, że można dołączyć jakiś komponent. I pytanie dotyczy tego czy bez tego komponentu poprzez PHONO mogę podłączyć gramofon, czy musze dokupić przedwzmacniacz gramofonowy?
 • Poziom 21  
  Jest tak jak sugerowałem.Wzmacniacz nie posiada oryginalnie przedwzmacniacza gramofonowego.Ew.można go tam zamontować.Możesz skontaktować się z dystrybutorem CA,gdyż najlepiej aby był to oryginalny moduł.Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie aby użyć zewnętrznego przedwzmacniacza jak sugerowali koledzy[zapewne taniej,ale nie koniecznie lepiej].Zazwyczaj takie urządzenia są uniwersalne tj. pracują z wkładkami MM[ruchomy magnes]-bardziej powszechne i MC[ruchoma cewka],ale lepiej to sprawdzić.Można również po identyfikacji pinów na płytce tzn.wejścia,wyjścia i zasilania zamontować coś z "kitów".Są również gramofony,np.niektóre Technics-y,mające wbudowane przedwzmacniacze i wtedy bezproblemowo można podłączyć je do AUX-a.:D