Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cambridge Audio A300 + Gramofon

zybot 08 Gru 2010 01:30 2723 7
  • #1 08 Gru 2010 01:30
    zybot
    Poziom 2  

Pytanie związane z kupnem gramofonu:

Czy do wzmacniaczy CA można poprzez wejście Phono podłączyć bezpośrednio gramofon, czy wiąże się to z kupnem dodatkowego elementu do wzmacniacza, czy też trzeba dokupić przedwzmacniacz gramofonowy? Wolę zapytać przed kupnem gramofonu.

0 7
  • #2 08 Gru 2010 09:08
    Pablo1964
    Moderator

Jeżeli wzmacniacz jest wyposażony w wejście PHONO, z reguły służy ono do bezpośredniego podłączenia gramofonu z wkładką magnetyczną typu MM. Nie jestem natomiast pewien czy ten wzmacniacz dysponuje przełącznikiem rodzaju wkładki MM/MC.

0
  • #3 11 Gru 2010 16:31
    zybot
    Poziom 2  

Na stronie tnt audio czytałem o wzmacniaczy CA A500 (cytuje po tłumaczeniu na polski): "przedwzmacniacz gramofonowy na żądanie" i z tego otóż powodu moje pytanie brzmiało czy do wejścia phono moge podłączyć gramofon, czy też muszę dokupić taką część. Szukałem w internecie takiej części lecz nigdzie nie mogę znaleźć.

Zrobię zdjęcie po otwarciu obudowy i zamieszcze dla ukazania o co chodzi.

0
  • #4 11 Gru 2010 18:14
    123przemyslaws
    Poziom 9  

Jaki to model gramofonu?
    Niektóre gramofony mają wbudowany przedwzmacniacz i wtedy można go podłączyć pod wejście "aux" we wzmacniaczu.

0
  • #5 11 Gru 2010 18:27
    mirekgnd
    Poziom 17  

Witam.
    Przedwzmacniacz gramofonowy dodajemy do gramofonów z wkładką magnetyczną. Poziom wejścia "Phono" powinien być około 5mV. NIE AUX!!!
    Wzmacniacze high end mają oba rodzaje wejść lub przełącznik czułości. Przedwzmacniacz powinien mieć specjalną charakterystykę wg tzw: krzywej RIAA. Sprzedawany jest przez Monacor Polska. Jest także zestaw do montażu firmy Jabel.
    Pozdrawiam

0
  • #6 11 Gru 2010 19:56
    karnak
    Warunkowo odblokowany

W niektórych tzw.audiofilskich wzmacniaczach brak jest fabrycznie montowanego przedwzmacniacza gramofonowego jednak za dopłatą producent lub dystrybutor montuje moduł gramofonowy.Wtedy wejście AUX[dodatkowe]służy za gramofonowe.Myślę,że tak może być w tym przypadku,więc przed zakupem należy dowiedzieć się od sprzedającego czy konkretny EGZEMPLARZ go ma.Pozdrawiam :D

0
  • #7 11 Gru 2010 20:07
    zybot
    Poziom 2  

To jeszcze raz po kolei wszystko:

Wzmacniacz: Cambridge Audio A300.
    Gramofon: Brak. Stąd pytanie czy mozna do tego wzmacniacza podłączyć gramofon.
    PHONO: jest współdzielone z AUX (patrz zdjęcie).

Dodatkowo zdjęcie, na którym widać, że można dołączyć jakiś komponent. I pytanie dotyczy tego czy bez tego komponentu poprzez PHONO mogę podłączyć gramofon, czy musze dokupić przedwzmacniacz gramofonowy?

0
  • #8 12 Gru 2010 11:04
    karnak
    Warunkowo odblokowany

Jest tak jak sugerowałem.Wzmacniacz nie posiada oryginalnie przedwzmacniacza gramofonowego.Ew.można go tam zamontować.Możesz skontaktować się z dystrybutorem CA,gdyż najlepiej aby był to oryginalny moduł.Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie aby użyć zewnętrznego przedwzmacniacza jak sugerowali koledzy[zapewne taniej,ale nie koniecznie lepiej].Zazwyczaj takie urządzenia są uniwersalne tj. pracują z wkładkami MM[ruchomy magnes]-bardziej powszechne i MC[ruchoma cewka],ale lepiej to sprawdzić.Można również po identyfikacji pinów na płytce tzn.wejścia,wyjścia i zasilania zamontować coś z "kitów".Są również gramofony,np.niektóre Technics-y,mające wbudowane przedwzmacniacze i wtedy bezproblemowo można podłączyć je do AUX-a.:D

0