Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cambridge Audio A300 + Gramofon

zybot 08 Gru 2010 01:30 2813 7
 • #1 08 Gru 2010 01:30
  zybot
  Poziom 2  

  Pytanie związane z kupnem gramofonu:

  Czy do wzmacniaczy CA można poprzez wejście Phono podłączyć bezpośrednio gramofon, czy wiąże się to z kupnem dodatkowego elementu do wzmacniacza, czy też trzeba dokupić przedwzmacniacz gramofonowy? Wolę zapytać przed kupnem gramofonu.

  0 7
 • #2 08 Gru 2010 09:08
  Pablo1964
  Moderator

  Jeżeli wzmacniacz jest wyposażony w wejście PHONO, z reguły służy ono do bezpośredniego podłączenia gramofonu z wkładką magnetyczną typu MM. Nie jestem natomiast pewien czy ten wzmacniacz dysponuje przełącznikiem rodzaju wkładki MM/MC.

  0
 • #3 11 Gru 2010 16:31
  zybot
  Poziom 2  

  Na stronie tnt audio czytałem o wzmacniaczy CA A500 (cytuje po tłumaczeniu na polski): "przedwzmacniacz gramofonowy na żądanie" i z tego otóż powodu moje pytanie brzmiało czy do wejścia phono moge podłączyć gramofon, czy też muszę dokupić taką część. Szukałem w internecie takiej części lecz nigdzie nie mogę znaleźć.

  Zrobię zdjęcie po otwarciu obudowy i zamieszcze dla ukazania o co chodzi.

  0
 • #4 11 Gru 2010 18:14
  123przemyslaws
  Poziom 9  

  Jaki to model gramofonu?
  Niektóre gramofony mają wbudowany przedwzmacniacz i wtedy można go podłączyć pod wejście "aux" we wzmacniaczu.

  0
 • #5 11 Gru 2010 18:27
  mirekgnd
  Poziom 17  

  Witam.
  Przedwzmacniacz gramofonowy dodajemy do gramofonów z wkładką magnetyczną. Poziom wejścia "Phono" powinien być około 5mV. NIE AUX!!!
  Wzmacniacze high end mają oba rodzaje wejść lub przełącznik czułości. Przedwzmacniacz powinien mieć specjalną charakterystykę wg tzw: krzywej RIAA. Sprzedawany jest przez Monacor Polska. Jest także zestaw do montażu firmy Jabel.
  Pozdrawiam

  0
 • #6 11 Gru 2010 19:56
  karnak
  Warunkowo odblokowany

  W niektórych tzw.audiofilskich wzmacniaczach brak jest fabrycznie montowanego przedwzmacniacza gramofonowego jednak za dopłatą producent lub dystrybutor montuje moduł gramofonowy.Wtedy wejście AUX[dodatkowe]służy za gramofonowe.Myślę,że tak może być w tym przypadku,więc przed zakupem należy dowiedzieć się od sprzedającego czy konkretny EGZEMPLARZ go ma.Pozdrawiam :D

  0
 • #7 11 Gru 2010 20:07
  zybot
  Poziom 2  

  To jeszcze raz po kolei wszystko:

  Wzmacniacz: Cambridge Audio A300.
  Gramofon: Brak. Stąd pytanie czy mozna do tego wzmacniacza podłączyć gramofon.
  PHONO: jest współdzielone z AUX (patrz zdjęcie).

  Dodatkowo zdjęcie, na którym widać, że można dołączyć jakiś komponent. I pytanie dotyczy tego czy bez tego komponentu poprzez PHONO mogę podłączyć gramofon, czy musze dokupić przedwzmacniacz gramofonowy?

  0
 • #8 12 Gru 2010 11:04
  karnak
  Warunkowo odblokowany

  Jest tak jak sugerowałem.Wzmacniacz nie posiada oryginalnie przedwzmacniacza gramofonowego.Ew.można go tam zamontować.Możesz skontaktować się z dystrybutorem CA,gdyż najlepiej aby był to oryginalny moduł.Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie aby użyć zewnętrznego przedwzmacniacza jak sugerowali koledzy[zapewne taniej,ale nie koniecznie lepiej].Zazwyczaj takie urządzenia są uniwersalne tj. pracują z wkładkami MM[ruchomy magnes]-bardziej powszechne i MC[ruchoma cewka],ale lepiej to sprawdzić.Można również po identyfikacji pinów na płytce tzn.wejścia,wyjścia i zasilania zamontować coś z "kitów".Są również gramofony,np.niektóre Technics-y,mające wbudowane przedwzmacniacze i wtedy bezproblemowo można podłączyć je do AUX-a.:D

  0