Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Brother DCP-165C. Odetkanie głowicy. Nie drukuje na czerwono

10Tysiecy 08 Gru 2010 01:48 42089 19
  • Brother DCP-165C. Odetkanie głowicy. Nie drukuje na czerwono

Poziom 12  

Problem jest taki, że nagle czerwony przestał się drukować. Zrobiłem czyszczenie głowicy i wyszło coś takiego jak na zdjęciu z nr1Brother DCP-165C. Odetkanie głowicy. Nie drukuje na czerwono, włączyłem znowu czyszczenie i wyszło coś takiego zdj nr2Brother DCP-165C. Odetkanie głowicy. Nie drukuje na czerwono, kolejne czyszczenie i kupa zdj nr3Brother DCP-165C. Odetkanie głowicy. Nie drukuje na czerwono. Wku*****m się włączyłem czyszczenie jeszcze z 3 razy ale efekt ten sam. Drukarka jest na gwarancji ale oczywiście zamienniki... zawsze używałem firmy Dulin ale od 5miesięcy siedzą kolory jakiejś innej firmy. Nie miałem czasu się bawić przez 6dni więc drukowałem w czerni. Kolejne podejście i znowu to samo, wydrukowała kilka czerwonych kropek, potem po czyszczeniu więcej a po kolejnym czyszczeniu już pusto na czerwonym.
    (kartki są wygniecione bo je wygrzebywałem z kosza XD)

I teraz tak. Pozostaje kilka wyjść.
    1. Oddać na gwarancje i modlić się o to aby ją uznali.
    2. Kupić oryginalne tusze (140zł), przeczyścić nimi 3 razy i wysłać na gwarancje ;)
    3. Kupić płyn do udrażniania i wstrzyknąć go jak ten koleś na tym filmiku link
    4. Rozebrać drukarkę, na czym się w ogóle nie znam wiec ktoś mi będzie musiał pomóc i coś pocudować.
    5. Wstrzyknąć płyn do udrażniania do pojemnika z czerwonym i przeczyścić (nie wiem czy mi starczy tuszu w innych pojemnikach)

I teraz moje pytania, przewody od tuszów są połączone z głowicą czy z tą stacją na której siada głowica a ona sam sobie pobiera trochę tuszu jak drukuje?
    Jak wstrzyknę płyn jak Azjata z filmu to czy mi nie wyleci na skaner przez tą stacje na której siada głowica? (dlatego moje wcześniejsze pytanie)

Czy lepiej najpierw wstrzyknąć płyn do pojemnika z czerwonym i zobaczyć efekt?

Poradźcie coś! ;)
    Jak mi ktoś opisze sensownie jak to zrobić to z całej akcji porobię zdjęcia i umieszczę na tym forum bo na internecie nie ma nic praktycznie w tym temacie.
    Napiszcie jaki płyn, ściereczki patyczki etc.
    Wolę nie oddawać do serwisu bo dla mnie dzień bez drukarki to dzień stracony ;) drukuję około 300 stron miesięcznie.
    Pozdrawiam

1 19
    Spec od drukarek

Wydaje mi się, że coś jest nie tak z pompką dostarczającą tusz do głowicy. Miałem podobny problem z Brotherem DCP-357C, rozebrałem drukarkę i zauważyłem, że także w części pompującej (między głowicą a "pampersem") są tam osobne wężyki do każdego koloru i najpewniej jeden z nich szwankuje (zapowietrzony, zatkany, odczepiony z zamocowania?). Niestety, jak dotąd nie udało mi się zlokalizować dokładnego miejsca defektu. Dam znać, jak będę wiedział coś więcej.

4
    Poziom 12  

Jak przyjdą mi nowe tusze. To zrobię jak koleś z filmiku na YT. Bo nie widzę raczej innego wyjścia. Jak to nie podziała... no cóż hmmm nowe tusze i do serwisu, pociągnie mnie to po kieszeni a miało być tak oszczędnie ;). "kto mało płaci 2 razy traci ;) "
    Albo poczekam na twoje działanie. Też masz problem z jakimś kolorem?
    U mnie było tak że czerwony przestał drukować z dnia na dzień a nie że był nieużywany przez 3 miesiące.

Na Allegro można kupić "oryginalne tusze komplet" do mojej drukarki za 90zl. Ściema czy prawda? Bo jakoś tanio mi się wydaje.

0
    Spec od drukarek

Teraz nie pamiętam dokładnie, ale nie drukował mi niebieski albo czerwony.

3
    Poziom 12  

Tusze Dulin przyszły. Teraz szukam płynu do odtykania i strzykawki z wężykiem. rozmawiałem z znajomym, który mówił że jego kolega miał podobny przypadek a chodziło dokładnie o zapowietrzenie układu.
    Być może mam to samo. Nie chce mi się bawić w rozbieranie tej padaczki, więc muszę gdzieś na mieście kupić zestaw i sam pokombinować. Możliwe że w tym tyg się to uda załatwić.

PS. Zapraszam do konwersacji w tym temacie ;)

0
    Poziom 15  

Kilka dni temu wszedłem w posiadanie drukarki Brother DCP120C. Głowica kompletnie zaschnięta. Żadnych oznak tuszu. Postanowiłem rozebrać drukarkę i wyciągnąć głowicę. Zajęło mi to 15 minut. Następnie samą głowicę pod ciepłą wodę i przepłukałem kanały na tusz od miejsca podłączenia wężyków aż do zaworków odpowietrzających. I po 20 minutach płukania w obie strony głowica ruszyła. Czarny jeszcze trochę niedomaga, ale to kwestia przepłukania kanalików płynem do udrażniania głowic. Pamiętać należy, że po takim płukaniu należy wykonać Initial Purge, który jest wykonywany przy pierwszym uruchomieniu drukarki. Następnie warto zresetować liczniki PURGE i FLUSH. Wszystko jest opisane w instrukcji serwisowej do tego modelu. Można ją pobrać na elektrodzie.

0
    Poziom 12  

Witam po "małej" przerwie i jednocześnie przepraszam, że nie zrealizowałem mojej naprawy w krótszym czasie, ale miałem sesje i problem z kupieniem potrzebnych rzeczy!

Dobra Nowina!! Naprawiłem to padło!! Tam nie pieprzyłem się w jakieś sciereczki cuda na patyku, tylko użyłem brutalnej siły zainspirowany kultura wschodu ;)

Drukarka znowu drukuje!! Zrobiłem dokładnie to co ten Pim-Pong w filmiku z mojego pierwszego posta. Strzykawkę z wężykiem i płynem zakupiłem na Alledrogo (Allegro).

A więc tak, na początku robimy wydruk testowy i odłączamy drukarkę od prądu aby głowica zsunęła z doku. Przesuwamy ją ostrożnie na środek i podkładamy chusteczkę higieniczną. Wyciągamy tusze. Wygląda to mniej więcej tak. Brother DCP-165C. Odetkanie głowicy. Nie drukuje na czerwono

Jak już to mamy zrobione to nasuwamy wężyk z strzykawką napełnioną płynem na bolec którym drukarka pobiera sobie nasz zablokowany tusz. Ja to zrobiłem kombinerkami. Lecz radzę przy tym uważać bo czasami wężyk nie chce wejść i należy go na czymś trochę poszerzyć zanim to zrobimy. Pobieramy 3ml płynu i powoli pompujemy, jak już wlejemy z 1ml to zmieniamy chusteczkę pod i podkładamy kolejną. Radzę też trochę płynu wciągnąć z powrotem aby się tam ładnie w głowicy przeczyściło. Wymieniamy chusteczki w razie potrzeby. Po spuszczeniu 3-4ml płynu. Zakładamy nowe tusze (ja tak zrobiłem) najlepiej firmy Dulin, to nie kryptorekalma ;) są one po prostu bardzo dobrej jakości. Po akcji na moim biurku wyglądało tak. Brother DCP-165C. Odetkanie głowicy. Nie drukuje na czerwono

Oczywiście włączyłem wydruk strony testowej ale wcześniej czyszczenie. Pierwsza strona dała dobry efekt, było już coś widać!! 2 kolejne czyszczenia i 2 kolejne wydruki testowe i byłem w domu! :D Brother DCP-165C. Odetkanie głowicy. Nie drukuje na czerwono

To jest chyba najlepszy sposób na odetkanie głowicy która nam na amen zaschła a nic nie daje automatyczne czyszczenie. Pozdrawiam!!

1
    Spec od drukarek

Jest też lepszy, choć trochę bardziej skomplikowany sposób - po prostu napełnić płynem udrażniającym pusty pojemnik od koloru, z którym mamy problem i wykonać kilka programowych czyszczeń głowicy. Dlatego dobrze jest zostawić sobie komplet pojemników, które zużyliśmy. Niektóre płyny umożliwiają też wykonywanie na nich próbnych wydruków.

0
    Poziom 10  

Witam A można użyć do tego celu rozpuszczalnika?

0
    Poziom 12  

Ja bym nie ryzykował, cena płynu z przesyłka ok 10zł a nowej głowicy 180zl ;)

Trochę się nie kalkuluje...

0
    Poziom 11  

Jakiej firmy ten płyn? Mam podobny problem z brotherem dcp-350c , zakupiłem płyn udrażniający i zamoczyłem głowicę na głębokość 2 mm na ponad godzinę, dwa dni temu, płukałem ciepłą wodą wlaną do strzykawki przez wężyki i ten sam zerowy rezultat, strata czasu i tuszu. Ktoś coś radzi?

0
    Spec od drukarek

Lej5 napisał:
    Ktoś coś radzi?

Jeśli te czynności nie pomogły to głowica do wymiany. Czasami pomaga myjka ultradźwiękowa.

0
    Spec od drukarek

Najważniejsze jest, czy płyn przy czyszczeniu przechodzi przez głowicę? Bo jeśli przechodzi, a nie ma wydruku, to nie ma co się męczyć z dalszym czyszczeniem - głowica jest trwale uszkodzona i tylko do wymiany.

0
    Spec od drukarek

A jej koszt to ok. 300zł.

0
    Poziom 9  

Po rocznym przestoju u mnie wystarczyła chusteczka "clining TV LCD" nasączona dodatkowo płynem do czyszczenia monitorów na którą najechałem (ręcznie nasunąłem) głowice. Po ok godzinie takiego "moczenia głowicy" drukareczka cyka jak zegarek. Wiem poszedłem po całości na łatwiznę ale obyło się bez demontażu głowicy i związanego z tym ryzykiem uszkodzenia czego kolwiek... Jeśli mój sposób ma zadziałać ważne by tusz do niej dochodził. Sprawdzić to można po prawej stronie gdzie normalnie głowica stacjonuje (u mnie wszystkie dysze doprowadzające były wilgotne od tuszu dlatego czepiłem się tylko samej głowicy drukującej). Przy okazji wyzerowałem w menu serwisowym wszystkie liczniki w tym jeden błąd (jak dobrze pamiętam e21)...

Menu Serwisowe:
    OK,MENU,Czarny START,strzałka w górę ^x4 (wszystko w miarę szybko przyciskane) gdy zadziała pojawia się MAINTENANCE następnie przyciskamy ^ aż do cyfry 8 i OK następnie ponownie ^ 0 i OK... Po menu poruszamy się przyciskiem czarny START

Kasowanie Liczników: kod 2783
    ^ aż do 2 i OK, ^ aż do 7 i OK, ^ aż do 7, ^ aż do 3 i OK

Kończenie i zapisywanie zmian:
    ^ aż do 9 i ok, ^ aż do 9 i ok...

1
    Poziom 1  

Witam. Mam DCP j315W i jakiś czas temu kompletnie znikła magenta. Jechałem na napełnianych zamiennikach. Ostatnio przeczyściłem wszystkie kanały płynem udrażniającym za pomocą strzykawki i kupiłem nowy tusz, ale mimo poprawienia jakości pozostałych kolorów magenty nadal brak. Podczas czyszczenia tego koloru przez głowicę szedł płyn. Nawiązując do posta konmaj powyżej, czy to oznacza, że głowica do wymiany i nic już nie da się zrobić?

Z góry dzięki za info.

4
    Poziom 9  

Witam.
    Mam pytanie odnośnie tego płynu do czyszczenia głowic. Jak go wlewacie do starego pojemnika po tuszu? Bo słyszałem że można zapowietrzyć taki pojemnik. Moje pojemniki mają taki dzyndzel który można wciskać, czy nim może się odpowietrza to jakoś. Proszę o pomoc bo wpadł mi w ręce drogi sprzęt ale nie był używany przez dłuższy czas i nie chcę go spie....ć.

3
    Poziom 14  

Witam. Jaka jest średnica tego wężyka? Znalazłem na allegro wężyk ze średnicą 5mm. Czy będzie on odpowiedni? Pozdrawiam ;-)

0
    Poziom 7  

Witam, chciałbym się podpiąć do tematu. Mam problem również z tuszem czerwonym. Pierwotnie wydruk testowy wyglądał tragicznie. Czarny, Żółty, Niebieski ok, natomiast czerwony cały zagmatwany. Wszystkie kwadraciki wymieszane, mocniejsze lub bledsze. Dokonywałem kilkunastu jeśli nie kilkudziesięcziu trybów czyszczenia drukarki z jej ustawień ale nie zmieniało to jakości wydruku testowego. Przeczytałem, że za przyczyną może stać zapowietrzony układ. Rozebrałem drukarkę ale okazało się, że w wężykach jest pełno tuszu i brak jakichkolwiek pęcherzyków powietrza. Doczytałem, że można przeczyścić głowicę poprzez wyłączenie drukarki w trakcie drukowania - tak aby głowica była ustawiona mniej więcej po środku. A następnie, poprzez przecieranie czystą chusteczką, bądź nasączoną neutralnym płynem czyszczącym pod głowicą. Tak też zrobiłem kilkanaście razy. Za każdym razem wydruk testowy nieco się poprawiał, aż do wyglądu obecnego. Natomiast przygotowałem sobie dodatkowy wydruk tekstu z podstawowymi barwami i nadal widać przesunięcia od koloru czerwonego. Co może stać za przyczyną i ewentualnie jakie działania mogę jeszcze podjąć?

Dodam że używam zamienników oraz drukarka przed problemami była wyłączona z sieci przez ok. tydzień...

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Jak mówi moja żona "jesteś uparty jak obsrany osioł!" i próbowałem raz jeszcze.

Wcześniej czyściłem głowicę sprayem do LCD i wyniki były kiepskie lub niewystarczające. Podjąłem się jeszcze jednej próby i do czyszczenia użyłem wody po goleniu.
    Postanowiłem, że nagram filmik z ostatniego cyklu czyszczenia jakby ktoś miał podobny problem:)
    https://youtu.be/-38hbZCABTQ
    Mam nadzieję, że dzięki temu komuś pomogę.

Pozdrawiam

1
    Poziom 2  

Dżeywor dzięki za filmik. Ja mam DCP J315W. Ojciec mówił żeby drukarkę dać do naprawy do przeczyszczenia głowic, jednak wiedząc że 100 zł lub więcej nie leży na ulicy, postanowiłem sam się zająć tematem. Nie lubię rozkręcać elektroniki bo to się źle dla niej kończy, więc postawiłem na prostotę. Skorzystałem z ukraińskiej wódki, za filmikiem na YT włożyłem papier pod głowice, podlałem troszeczkę ukraińskim alkoholem bo mam otwartą wódkę ukraińską i zacząłem czyścić. Efekt jest piorunujący, nie pomyślałbym że w 15 minut uda się naprawić drukarkę. Chyba 3 lata głowice były zapchane. Niesamowite. Super sprawa. Bardzo się cieszę :) Mała rzecz a tak cieszy :) . Dzięki za filmik. Jesteś moim hiro :)

0