Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sztukowanie kabli - co o tym sądzicie?

Electrolit 08 Gru 2010 01:57 1372 3
  • #1 08 Gru 2010 01:57
    Electrolit
    Poziom 18  

Mam pełno kabli, niewykorzystanych po różnych instalacjach. Potrzebuje teraz podłączyć kumplowi zestaw car-audio, ale on twierdzi że lepiej kupić nowe oryginalne (miał na myśli Voice Kraft) niż mieć je ode mnie, nie wiadomo jakie, od czego, dorabiane i w ogóle. Według mnie nie ma sensu wydawać kasy na nowe kable, a tych stare wyrzucać, ale co wy o tym sądzicie?
    Wiem o tym, że najlepiej gdy kabel audio to najlepiej linka z jak najcieńszymi drucikami w środku, tak moje kable to spełniają. Najlepiej jeszcze gdy są przeplatane, tego już nie, są jednolite. Do zasilania wydaje mi się że nie trzeba aż tak starannego kabla. Do głośnika owszem przydałoby się coś lepszego. Nie wiem na czym ma polegać żyła sterująca, ja jak sprawdzałem wzmacniacz to poprostu zrobiłem zwarcie z +. Myślę że nie musi być gruba, ale nie wiem. W kabel 2xRCA postanowiłem zainwestować i kupić nowy, gotowy. Powiedzcie mi czy idę dobrą drogą? Czy też moje pomysły są beznadziejne?

Sprzęt do jakiego mają być te kable to:
    radio LG
    głośniki przód - 2x Blaupunkt o średnicy 12 cm
    głośniki tył - brak
    subwoofer na bazie głośnika Onyx 15S-7
    wzmacniacz SPL600 lub Blaupunkt MPA-4
    kondensator - brak

P.S. Konstrukcja ma mu wytrzymać conajmniej 3 lata, a kable conajmniej 7 lat.

0 3
  • #2 08 Gru 2010 06:47
    jacekko0
    Poziom 31  

Zwłaszcza w car audio kable powinny być niezawodne (drgania, niesztukowane) kolega ma rację.

0
  • #3 08 Gru 2010 08:41
    powalla
    Moderator CarAudio

Sztukowanie czasem jest stosowane ale trzeba to solidnie zrobić , a co do kabelka Remote to polecam użyć "szukaj" .

PS: właśnie kabel RCA najczęściej się robi samemu (dobry kabelek + końcówki RCA )

0
  • #4 08 Gru 2010 18:32
    Electrolit
    Poziom 18  

Heh, czyli myślę całkowicie inaczej. Dobry czyli jaki mniej więcej. Wtyczki poznaje po cenach.
    Moje sztukowanie odbywa się w sposób obrania izolacji końcówek kabli (2-4 cm), w drugim kablu tak samo, na jednego z nich nałożenie koszulki termokurczliwej, a następnie połączenie ich jak dwie szczotki, skręcenie i długie lutowanie cyną z dużą ilością kalafoni. Następnie nałożenie koszulki i podgrzanie tak by kabel wyglądał jak jednolity.

0
  Szukaj w 5mln produktów