Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć AURATON 2005 TX RX pod pompkę .

08 Gru 2010 09:53 3611 3
 • Poziom 2  
  Witam
  Mam programator AURATON 2005 TX RX Plus.
  Po włączeniu wtyczki pompki zasilającej grzejniki, do gniazdka odbiornika RX nie załancza pompki , mimo załączenia się zielonej lampki.
  Czy jest uszkodzony odbiornik , czy podłączyć trzeba od tyłu do COM NO NC na stałe. Co znaczy włącznik 1 - 0 .Jak jest na 1 działa cały czas ale nie reaguje na nadajnik, za 0 nie działa.
  Co zrobić? Urządzenie dopiero kupione nowe.
 • Poziom 14  
  Gniazdo na odbiorniku jest tylko "przelotką" -żeby można było korzystać z gniazda zajętego przez odbiornik - tam jest zawsze napięcie. Styki sterownika to właśnie COM - wspólny, NC - normalnie zwarty i NO normalnie otwarty pod klapką z tyłu. Wyłącznik działa tak jak piszesz ale działa na te styki z tyłu. Normalnie masz przejście COM - NC i przerwę COM- NO, po odebraniu sygnału grzania jest na odwrót. Żeby podłączyć pompkę musiałbyś użyć....najprościej przedłużacza z przeciętym przewodem np. fazowym i podłączyć go pod COM i NO, wtedy po otrzymaniu sygnału grzania z nadajnika pompka załączy się i będzie pracowała dopóki będzie żądanie grzania. Poczytaj instrukcję tam są rozrysowane typowe zastosowania i podłączenia.
 • Poziom 2  
  Dziękuję za poradę. Wprowadzono mnie w błąd , mówiąc że wystarczy podłączyć wtyczkę i działa. Pozdrawiam
 • Poziom 2  
  Witam.

  Chciałbym się spytać czy do tego gniazda w odbiorniku Auraton można podłączyc piec, którym on steruje. Pozdrawiam.