Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Remake Spider-mana będzie filmowany kamerami 3D EPIC

exti 08 Dec 2010 10:40 1317 4
  • Remake Spider-mana będzie filmowany kamerami 3D EPIC

Forum użytkowników kamer firmy RED jest zasypywane wiadomościami o kręceniu kolejnego filmu o Spider-manie kamerami EPIC. Zdjęcia rozpoczęły się w poniedziałek i używane są cztery high-endowe kamery REDa. Także twórcy filmu Hobbit, zapowiadanego na rok 2012, sięgnęli po urządzenia tej marki, w liczbie aż 30.

Operator filmowy John Schwartzman wypowiadał się bardzo pochlebnie o kamerach EPIC na wspomnianym forum. Według niego tylko wielkie kamery IMAX oferują większą rozdzielczość obrazu. Film jest kręcony w 3D kamerami zamontowanymi na dwóch uchwytach 3ality TS-5. Jedna waży tylko 2,3 kg wraz z zamontowanym obiektywem ultra prime.

Schwartzman stwierdził, że urządzenia EPIC są bardzo czułe. Nakręcone ujęcia są określane jako zachwycające, z bogatą, piękną kolorystyką i rozdzielczością kamer Vistavision. Małe rozmiary i waga pozwoliły na filmowanie w 3D w sposób pomyślany przez reżysera.

Źródło

Cool? Ranking DIY
    About Author
    exti
    Level 32  
    exti wrote 2418 posts with rating 151, helped 10 times. Live in city Wrocław. Been with us since 2008 year.
    lukas1121
    Level 18  
    Powoludku będą wypierać standardowe kamery, przynajmniej z kina akcji,,, czy ja wiem czy to dobrze... Ja wole oglądać standardowe filmy od 3D idzie oczopląsu dostać na kiepskich okularach:P
    maniakhv
    Level 11  
    hmm no oczopląsu to może nie :) ale oczy bolą później:) mam nadzieje ze ta technologia będzie się pomyślnie rozwijała i niedługo będziemy mogli chodzić po filmie:)
    KJ
    Level 31  
    Chodzić po filmie jeszcze nie można. Ale rozglądać się dookoła jak najbardziej :D
    Film