Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana na współwłaściciela i przerejestrowanie auta

Edi_RoZa 08 Gru 2010 11:18 2859 3
  • #1 08 Gru 2010 11:18
    Edi_RoZa
    Poziom 1  

Witam. W kwietniu kupiłem auto. Umowę spisałem na siebie, do tej pory auta nie przerejestrowałem na siebie. Sprawa wygląda tak, że chcę teraz zarejestrować auto z tym, że chciałbym dodać współwłaściciela (moja mamę) ze względu na żniżki OC. Co muszę zrobić by tego dokonać? Czy to, że auto jest na tablicach poprzedniego właściciela w czymś przeszkadza?

• #2 08 Gru 2010 11:36
    kosmik903
    Poziom 17  

Najlepiej pytać bezpośrednio w wydziale komunikacji:

Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim, ul. Wojska Polskiego 16, 83-000 Pruszcz Gdański – wejście od strony Banku Millennium

Godziny przyjęć interesantów :
    poniedziałek 8.00 – 14.00
    wtorek 8.00 – 14.00
    środa 8.30 – 16.00
    czwartek 8.00 – 14.00
    piątek 8.00 – 14.00

INFORMACJA 773-12-63
    REJESTRACJA POJAZDÓW 773-12-62, 773-12-61

e-mail komunikacja(malpa)powiat-gdanski.pl

• #3 08 Gru 2010 14:04
    kamil907
    Poziom 28  

Wygląda to następująco: Idziesz do urzędu skarbowego z umową kupna, tam wypełniasz jeden druk dotyczący przedazania połowy wartości pojazdu na daną osobę. W przypadku bliskiej rodziny nie płacisz od tego żadnego podatku. Dostajesz jakieś tam potwierdzenie przekazania połowy wartości na matkę i załączasz to razem z umową w wydziale komunikacji podczas rejestracji. Przerabiałem to już więc wiem że tak to wygląda, z tym że żyjemy w Polsce i jak wiadomo tutaj każdy urząd rządzi się swoimi prawami więc nie wiem czy coś jeszcze mogą u ciebie wymyślić.

• #4 14 Gru 2010 13:29
    michu_gno
    Poziom 13  

pozwole sobie wtracic jakby ktos szukal tego:

ze darowizne do 10 tys zl (10 na glowe) robi sie i nie musimy na koniec roku tego wykazywac w rozliczeniu ze skarbowka.Ale to bylo jakis czas temu i mogl sie zmienic, wiec pamietajcie o tym zeby si epytac bo inaczej kara!!!

Nalezy tez pamietac, ze nie majac dzialalnosci, mozemy w ciagu roku zarejestrowac na siebie maksymalnie 2 samochody, mozesz tez 3 czy 4 ale wtedy mozesz liczyc na to ze beda sprawdzac, szczegolnie chocby dlatego jak na umowie bedzie zysk, a tego sie nei odprowadzi....

coz takie mamy przepisy...

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo