Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czym Kleic ten czarny plastik?

05 Paź 2004 18:30 12951 7
  • Poziom 12  
    Witam forumowiczow
    Mam pytanie raczej do chemikow , lecz jestem przekonany ze i elektronicy znaja ten plastik ! zrobione sa z tego tworzywa obudowy TV i
    Videa przypuszczalnie wiekszosc pilotow .
    Do tej pory to poprostu lutownica zgrzewalem lub topilem i na goraco sklejalem polamane czesci . zalazlem sie w takiej sytuacji ze nie da rady topic czy zabardzo znieksztalcac elementy bo sa widoczne i b.male zawiasy klapy video . Czym to skleic i jak nazywa sie ten plastik ???
    dzieki za odpowiedz
  • Poziom 11  
    Sprobuj czyms takim jak REPAIR EXPRESS lub cos podobnego - czyli dwuskladnikowa masa plastyczna. To cos takiego jak poxilina ale nadaje sie do PE i PP czyli Polietylen'u i polipropylen'u. Potem pozostaje tylko pomalowac na czarno. To najprostsza propozycja, bo raczej spawanie plastiku w specjalistycznym zakladzie (goracym powietrzem z odpowiednim spawem plastikowym) odpada... no chyba ze sie uprzesz :)
  • Poziom 37  
    Jak nie możesz nadłożyć masy (dwuskłdnikowy) to możesz spróbować Lictite 401, 402, wcześniej musisz odtłuścić też specjalnym preparatem i jest taki ulepszacz też Loctite, który pomga kleić trudno klejące tworzywa, nawet teflon według producenta. Nie znam numeru preparatu, był w takim czeronym opakowaniu. Po tych zabiegach Loctite 402 powinien trzymamać, jak nie ma ubytków.
  • Poziom 13  
    Nie pamietam jak się ten klej nazywa ale jest on używany do klejenia instalacji wodnych z tworzywa. Najlepiej weź złamany element i idź do sklepu z materiałami dla instalatorów i tam poproś sprzedawcę żeby Ci wykonał test ;)
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    dzieki za porady skorzystam z wszystkich podpowiedzi , dam znac co najlepsze :-)
  • Poziom 30  
    KSYLEN Inaczej Rozcienczalnik Ksylenowy Bardzo dużo lat tym sklejam plastyki w/w piloty tv i inne Obudowy
  • Poziom 19  
    Niektore rodzaje plastikow rozpuszczaja sie w acetonie tworzac gesta, palstyczna mase...
  • Poziom 10  
    Ja plastik kleilem żywicą epoxydową z i skleio sie idealnie byla to tapicerka w samochodzie w bardzo widocznym miejscu pozniej pomalowalem to farba do zderzakow i nie bylo nic widac. Pozdrowionka.