Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer aspire one AO751h brak możliwości zmiany jasności

08 Gru 2010 17:30 3312 16
  • Poziom 9  
    Witam. Mam netbooka acer aspire one AO751H z wgranym windowsem xp home edition. Gdy klikam na minimalne zarządzanie energią obraz się nie przyciemnia.Gdy miałem wgraną vistę wszystko działało poprawnie. Nie wiem co jest tego przyczyną. Proszę o pomoc.
  • Poziom 9  
    Wszystkie sterowniki mam zainstalowane z tej strony ale dalej mi nie działa
  • Poziom 41  
    A masz może plan zasilania i tam możliwe ze są zmiana ustawień na przykład:

• Poziom 9  
    tylko że to jest obrazek z visty a ja mam xp ;P
    w xp nie mam tego
  • Poziom 41  
    A na klawiaturze nie masz skrótu np Fn i F7 jako zwiększający jasnośc a F8 zmniejszający - podałem dla przykładu.
  • Poziom 9  
    Próbowałem przyciski Fn + ale nie działają.
  • Poziom 19  
    W BIOSie rozjaśnianie i ściemnianie powinno działać natywnie więc sprawdź tam czy działa.
  • Poziom 9  
    Wyczytałem na forum takie rozwiązanie i pomogło: " Przytrzymaj Fn i klikaj strzałkę w prawo - nic się nie dzieje. Następnie naciśnij Fn+F6, ekran zgaśnie, dotknij touchpad i jasność powinna wzrosnąć"
  • Poziom 17  
    Spróbuj poszukać takiego oprogramowania które nazywa się Lunch Manager, albo eManager i ePower, to wszystko aplikacje dla XP, odpowiadające w laptopach Acer za poprawne funkcjonowanie skrótów klawiaturowych "Fn". Może to ci pomoże i ułatwi sterowanie.
  • Poziom 9  
    Tytlko chodzi o to że możliwe jest tylko sterowanie klawiszem fn a mi chodzi o to że gdy kliknę minimalne zarządzanie energią ekran sam się przyciemnił.
  • Poziom 41  
    Takie ustawienia są w plane zasilania (Vista)
    Prawdopodobnie z orginalnym dostarczonym od acera win xp tak.
  • Poziom 19  
    Poszczególne stany podświetlenia zmienisz w planach zarządzania energią.
    Ustawiasz jaki ma być poziom dla zasilania sieciowego oraz jaki dla zasilania bateryjnego.
  • Poziom 41  
    W serwisie twierdzą że tylko ustawienia planu zasilania można w ten sposób zmniejszać lub zwiększać jasność ekranu ( za pomocą myszki ).

Podają jako dostępne skróty klawiszowe.

• Poziom 9  
    $Przemek$ napisał:
    Poszczególne stany podświetlenia zmienisz w planach zarządzania energią.
    Ustawiasz jaki ma być poziom dla zasilania sieciowego oraz jaki dla zasilania bateryjnego.

Właśnie nie da się tak zrobić.