Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet UPC. Nie zadziała w innym miejscu. Możliwe?

08 Gru 2010 17:46 2490 9
  • Poziom 9  
    Witam,

mam Internet z kablówki. Ostatnio musiałam przenieść router (motorola) do drugiego pokoju i Internetu tam nie ma. Zadzwoniłam do UPC i okazało się, że nie może go być winnym miejscu niż został skonfigurowany i jeśli chcę go mieć w innym pokoju muszę wezwać od nich fachowca i za odpowiednią opłatą on sprawi, że Internet zadziała.

Szczerze mówiąc szczęka mi opadła 8-O . Jak to możliwe? Czy da się to skonfigurować samemu?

Pozdrawiam :sm9:
  • Poziom 43  
    Trudno stwierdzić jak wygląda sieć kablowa w Twoim mieszkaniu, ale ogólnie to ten router (a raczej modem) powinien być podłączony do tego samego kabla koncentrycznego do którego podłączony wcześniej. Chodzi o to, że modem musi być podłączony do wyjścia DATA/DANE w gnieździe abonenckim.
  • Poziom 15  
    Miałem podobny problem, tyle że ja ciągnąłem kabel z 2giego pokoju do mojego i winowajcą okazał sie kabel (choć był dobry, ale stary bo w środku zamiast żyły miał b. cienką skrętkę po wymianie kabla na taki sam jak dali 'fachowcy' wszystko ruszyło)
  • Poziom 9  
    Właściwie nic nie przełączałam. Kabel idzie z tego samego gniazda, co wcześniej - tylko został przeciągnięty do drugiego pokoju (w tym pierwszym jest gniazdo i był router/modem). Tyle, że w UPC sugerowali, że nie można przestawiać modemu samemu (działa tylko w konkretnie przypisanym miejscu), a może to zrobić tylko ich 'fachowiec' i wtedy internet ma działać ...może ściemniają?
  • Poziom 43  
    Jaki to jest modem? I jak zachowują się jego kontrolki? A z tym przypisanym miejscu w mieszkaniu to UPC ściemnia. Ważne, żeby modem był wpięty do gniazda DATA. No i na koniec - kabel masz ten sam, czy nowy dłuższy ewentualnie przedłużony?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    goldi74 napisał:
    Ważne, żeby modem był wpięty do gniazda DATA.

W standardzie DOCSIS jest tak by kanał zwrotny jak i dosyłowy nie miał przeszkód. Nie wiem co kolega ma po drodze (czy splitery jednokierunkowe na TV czy coś tam innego itp.). Modem ma być wpięty przed wszystkimi urządzeniami (TV, RADIO) do zwrotnicy multimedialnej z kanałem zwrotnym(zaznaczone jako DATA lub niskie częstotliwości, przeważnie 5-65Mhz). Jeśli będzie wszystko prawidłowo wpięte to musi działać.
  • Poziom 9  
    Model modemu to Motorola Cable Modem SB5101E.

Z kontrolek świecą się POWER, podłączenie do komputera i miga RECEIVE.
    Podłączyliśmy podobny modem sąsiada, zaświeciło się więcej kontrolek, ale netu nadal nie było.

O tym, że nie można modemu przestawiać było ponoć wspomniane w umowie. Jestem na etapie jej poszukiwania.

A co do podłączenia do DATA, to sprawdzę gniazdo jutro, by nie przeszkadzać śpiącym.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    witam witam witam, napisze tutaj ponieważ mam taki problem może mi ktoś szybciutko i dokładnie wytłumaczyc do czego przydałby mi sie ten modem ???? posiadam taki znalazlem w domu chyba zostal przywieziony z ANGLI.Wiem tylko że tego modemu można używać jako Ruter do neta i jako telewizję kablową czy przy obu opcjach trzeba podpisywać umowę ?
  • Poziom 43  
    :arrow: icedfan - to jest modem internetowy używany w sieciach telewizji kablowej. Nic ciekawego z nim nie zrobisz bo nawet jak podpiszesz umowę z operatorem TV kablowej to i tak dostaniesz ich modem.
  • Poziom 2  
    hahahahhahahahahhahahhaha a tak sie nim jeszcze rczoraj jarałem :(
    <smutny> Ok dzięki wielkie za odpowiedz! :)