Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmieniarka Pioneer CDX-P24S, co się spaliło?

05 Paź 2004 18:43 1134 5
  • Poziom 10  
    Witam i proszę o pomoc :roll: !
    Zmieniarka została źle podłączona tzn. zamieniony plus z minusem, bezpiecznik chyba był za mocny,bo z obudowy wydobył się dymek no i dopiero wtedy znajomy w panice odłączył zasilanie.Oczywiście po prawidłowym podłączeniu teraz już nie działa :cry: :cry: :cry:
    Czy warto to wogóle naprawiać?co się mogło spalić ?
    Z góry dziękuję :)
  • Poziom 17  
    na tej płytce jest tam taka dioda blokująca między plusem a minusem, sprawdż czy nie jest zwarta, albo odpaliło jakąś ścieżkę, myślę że nic poważnego nie jest uszkodzone.
  • Poziom 30  
    Polciało pare tranzystorków jeszcze. Dla tego co nigdy tego nie robił trudne do naprawy.
  • Poziom 10  
    No tego jeszcze nie robiłem... :roll: ale za to mam już na swoim koncie zastąpienie felernej taśmy do panela(oczywiście też pioneer) skrętką komputerową i przeniesienie samego panela wraz z mechanizmem otwierania w miejsce lampki w w podsufitce,kaset nie zmieniam i nie słucham,bo mam, a raczej miałem, zmieniarkę :) ogólnie to jestem raczej amatorem :oops:
  • Poziom 24  
    Jeśli miałeś szczęście to uszkodziła się tylko dioda zabezpieczająca D1901 oraz element Q1902 o oznaczeniu IMX1 (są to dwa tranzystory npn w jednej obudowie).
    Po wymianie tych elemetów powinno być OK.
    Sprawdź czy ścieżka zasilania przy dławiku L1901 nie jest upalona.
  • Poziom 10  
    Dzięki za te dane,bo bez schematu jest ciężko, a jeden element na płytce się przytopił i nie widać opisu,najwyżej jak nie dam rady zgłoszę się do fachowca :wink: