Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prostownik E24/25 BK-SA wysiadla elektronika

zyjanu 08 Dec 2010 20:08 1693 2
    zyjanu
    Level 13  
    Witam
    Okazyjnie kupiłem prostownik do ładowania akumulatorów przywieziony z Niemiec w którym padła elektronika przy czym problem jest tej natury, że jeden ze scalaków nie ma oznaczeń. Na tabliczce znamionowej jest opis:
    Lagertronik Berlin Gmbh
    Gabelstapler Transportgerate

typ E24/25 BK-SA
    metz: 220V/4,5 vorsich 6A trag
    Baterie: 12Pb zellen 150-180Ahs
    kennline ; WOW/WA.
    Nie za bardzo rozumiem treść tabliczki znamionowej a tym bardziej nie wiem jak się zabrać do naprawy tego urządzenia bo nie wiem gdzie można znaleźć schemat ideowy tego prostownika.
    Facet, który mi to sprzedał sugerował, że jest to prostownik z rozruchem i faktycznie transformator jest dosyć spory.
    Może ktoś już miał na tapecie i naprawiał taki prostownik i może mi coś doradzić.
    Bardzo proszę o pomoc.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Romulus7874
    Level 28  
    To jest prostownik do ładowania akumulatorów wózków widłowych i temu podobnych urządzeń. Rozruchu to on raczej nie ma...

Podobne do tego?(PDF)
    zyjanu
    Level 13  
    Czy to, że jest to prostownik do ładowania baterii w wózkach akumulatorowych oznacza, że po naprawie można zastosować go do ładowania akumulatora w moim samochodzie? Oczywiście, pewnie będzie trzeba rozwiązać problem napięcia na wyjściu z prostownika bo z opisu tabliczki znamionowej domyślam się, ż jest 24V.
    No i trzeba znaleźć schemat ideowy - może jakaś podpowiedź gdzie?