Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Laboratories - symulacja ruchu ulicznego

julia1234 08 Gru 2010 20:15 821 0
 • Fujitsu Laboratories - symulacja ruchu ulicznego

  Fujitsu Laboratories Limited ogłosił ukończenie projektu symulacji ruchu ulicznego, która przekazuje prawdopodobne zachowanie dziesiątek tysięcy pojazdów w czasie rzeczywistym. Pojazdy rozlokowane są na dużym obszarze (kilku lub kilkunastu kilometrów średnicy), co umożliwia symulację na dużą skalę. Pozwala też użytkownikom na odbycie wirtualnej jazdy jednym z pojazdów lub nawet prowadzenie go. System generuje obraz z perspektywy kierowcy w tempie 60 klatek na sekundę, przekazuje użytkownikowi w czasie rzeczywistym wideo z zachowania kierowców i samochodów na drodze, przykładowo pozwalając kierowcy zorientować się jaka prędkość jest optymalna na danym odcinku drogi.
  Program umożliwia wcześniejszą weryfikację efektywności różnych strategii mających na celu usprawnienie ruchu ulicznego. Umożliwia również wirtualne testowanie takich strategii i dokonanie w nich niezbędnych zmian jeszcze przed ich wdrożeniem. Program ten pozwala również na wykrycie możliwych problemów z perspektywy kierowcy, co może pomóc w ograniczeniu liczby wypadków.
  Fujitsu twierdzi, że program pomoże stworzyć bezpieczniejszy i wygodniejszy system poruszania się po drogach. Będzie to również bardziej ekologiczny model, gdyż pomoże ograniczyć emisję dwutlenku węgla.

  Więcej: www.physorg.news
  jp.fujitsu.com/group/labs/en/

  Fajne! Ranking DIY
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  O autorze
  julia1234
  Poziom 12  
  Offline 
  julia1234 napisał 95 postów o ocenie 9, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2010 roku.