Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch Wol 1650 nie daje oznak życia

08 Gru 2010 21:02 4493 3
  • Poziom 13  
    Witam Pralka jak w temacie, napięcie dochodzi do modułu elektronicznego, ale pralka nie działa. Na płytce wymieniłem rezystor bezpiecznikowy i układ TOP209P, pralka jednak nadal nie działa co może być jeszcze uszkodzone?? Zasilacz nadal nie pracuje na wyjściu nie ma napięcia.
  • Poziom 24  
    Sprawdź wszystkie diody, rezystory, dławik, i sprawdź czy na elektrolitach jest 300 voltów po podłączeniu do zasilania
  • Specjalista AGD
    300V powinno być tylko na jednym elektrolicie 10µ/400V . Sprawdź czy nie upaliło uzwojeń trafka przetwornicy i jak pisał mirofalcon wszystkie diody. Apropo mirofalcon , o jakim dławiku piszesz ?.
  • Poziom 13  
    Diody według mnie sprawne mierzyłem tylko miernikiem na przejście i stan zaporowy, na kondensatorze tym na 400v jest przeszło 300v stałego. Wydaje mi się że scalak nie podaje na transformator napięcia, o zwiększonej częstotliwości, bo do scalaka dochodzi a za nie ma nic. Ale scalak jest nowy dany to nie wiem czemu by miało to nie działać?? Przed wymienieniem przez mnie top209p był tylko spalony rezystor bezpiecznikowy. Wymieniłem go (tam jest 100ohm), a że układ nie działał to wymieniłem jeszcze ten scalak. Dławika tam nie ma. A co do transformatorka to oba obwody mają przejście i wtórny i pierwotny. Rezystancje są tam nie duże 0,8 ohm i 0,4ohm.