Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung n130 częste zawieszanie się systemu

08 Gru 2010 21:13 2646 8
  • Poziom 13  
    Posiadam netbooka samsung n130. Od niedawna zaczął się zawieszać system, standardowo wgrany Windows XP Home sp3. Zawiesza się w różnych okolicznościach, bez znaczenia czy obciążony procesor czy też nie. Próbowałem przywrócić system z użyciem funkcji Samsung Recovery, ale zawieszał się także w różnych momentach podczas przywracania, i po ponad 10 próbach postanowiłem zainstalować nowy system. Instalowałem z pendirve'a, pełny format dysku. Aktualnie zainstalowany Windows XP Professional SP3, najnowsze sterowniki ze strony samsunga, najnowszy dostępny bios. Mimo tego problem występuje nadal, w momencie zwisu dioda dysku gaśnie i świeci się tylko dioda zasilania i wi-fi. Czy to może być jakaś awaria sprzętowa?
  • Poziom 43  
    Na początek sprawdź stan dysku i pamięci. Mnie to wygląda na hardware.
  • Poziom 22  
    wiorekw napisał:
    (...)program podobny (...) do dysków?

VICTORIA.
  • Poziom 19  
    wiorekw napisał:
    Jak sprawdzić stan dysku skoro komputer się zawiesza?

Memtest86 zero błędów. Znacie jakiś program podobny do memtesta do dysków?

MHDD do diagnostyki i naprawy dyskow:
    http://www.cdrinfo.pl/download/7273181641

Jak dlugo skanowales komputer Memtest86?
  • Poziom 19  
    wiorekw napisał:
    Nie jestem pewien, ale na pewno dłużej niż godzinę. Sprawdzę dysk tym programem i zobaczymy czy coś pokaże.

Sprobuj pozyczyc od kogos kosc pamieci i przetestowac netbooka z nowa koscia.
    Ja kiedys kupilem uzywana kosc RAM, ktora powodowala zawieszanie komputera.
    MemTest nic nie wykazal (po ok. 2 godzinach testow), ale jak zostawilem go wlaczonego na ponad 24 godziny, wykryl jeden blad, ktory to najprawdopodobniej powodowal zawieszanie sie komputera w roznych momentach.

Stan dysku trzeba sprawdzic przez DOS.
    MHDD to oferuje, ale musisz nagrac Bootowalna CD i z niej wystartowac.
    Problem w tym, ze Netbooki nie maja napedu, tak wiec jesli nie masz zewnetrznego napedu, mozesz sprobowac nagrac MHDD na pendrive, uczynic go bootowalnym i z niego wystartowac.

Wiem, ze moze byc z tym troche zabawy, takze moze najpierw sprobuj przetestowac laptopa na innej kosci pamieci.
  • Poziom 13  
    Odświeżam temat.
    Na dzień dzisiejszy w netbook'u zwiększona pamięć do 2GB, wyczyszczony radiator, wymieniony dysk twardy. Efekt taki, że nic się nie zmieniło, nadal bardzo często się zawiesza, raz co 5 minut, raz przy ładowaniu systemu, raz po godzinie pracy. Podejrzewam, że zawiesza się, gdy ma zwiększone obciążenie procesora, chociaż nie zawsze, jednak wcześniej, gdy był "nowy" nie zawieszał się. Nie mam już powoli sił na to. Jakieś pomysły?