Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telefon samsung s5350 wyłączył się i nie reaguje

klimasso 08 Gru 2010 21:26 2632 5
  • #1 08 Gru 2010 21:26
    klimasso
    Poziom 9  

witam.
    Mam problem z powyższym telefonem po 4 miesiącach użytkowania telefon po prostu zgasł, więc zaniosłem go do serwisu samsunga a on stwierdziła zalanie tylko że na pewno takowemu nie uległ. Jedyny kontakt z wilgocią mógł mieć tylko gdy rozmawiałem lub pisałem smsa przy niewielkim deszczu. Ale z tego co wiem telefon poddawany jest takim próbom przed wdrożeniem do produkcji i nic nie powinno się z nim dziać w takiej sytuacji. Tym bardziej, że po rozłażeniu go i zapoznaniu się z jego budową można stwierdzić że jest dosyć solidnie wykonany i w tym miejscu gdzie stwierdzili zalanie byłby naprawdę wielki problem aby dostała się jakakolwiek wilgoć. Jak ktoś trochę zna ten telefon to po zdjęciu, gdzie ukazane jest uszkodzenie sam będzie mógł to stwierdzić. Moim zdaniem najprawdopodobniej przepalił się jakiś kondensatorek w tym miejscu a oni stwierdzili rdzę. na dodatek wszystko wokół tego pokryte jest jakby kalafonią co bardziej jeszcze utrudnia ingerencję cieczy. Proszę użytkowników o pomoc i może diagnozę.
    poniżej zamieszczam zdjęcie przysłane z serwisu.
    telefon samsung s5350 wyłączył się i nie reaguje

0 5
  • #2 08 Gru 2010 21:32
    jever 23
    Moderator - GSM

Ewidentnie ingerencja cieczy- jak postępowac z telefonami po zalaniu było juz nie raz na forum - poszukaj.Brak umiejętności lub sprzętu- oddaj do serwisu .Ta twoja"kalafonia" to ....klej :-D:-D
    PS.Chcesz pomocy i jeszcze ciągniesz punkty za foto?

0
  • #3 08 Gru 2010 22:30
    klimasso
    Poziom 9  

był już w serwisie i powiedzieli ze nie da się go naprawić w cenie opłacalności.
    a po czym stwierdzasz że ingerencja cieczy??? rozbierałeś kiedyś taki telefon?? jest o wiele lepiej zabezpieczony niż nie jedna nokia czy sony ericsson, robiłem już kilka naprawdę zalanych telefonów i większość z nich do tej pory działają albo przynajmniej reagują jakkolwiek.
    Ps: jeśli chodzi o punkty za foto to przecież mam wyłączone pobieranie

0
  • #4 08 Gru 2010 22:46
    jever 23
    Moderator - GSM

Oczywiście że nie rozbierałem- jestem kowalem i na codzień podkuwam konie.
    Skoro naprawiłeś kilka po zalaniu- na co czekasz?Może warto odwiedzić inny serwis- w Lublinie ich nie brak :-D

0
  • #5 08 Gru 2010 23:02
    klimasso
    Poziom 9  

jak to jest spalony jakiś scalak albo kondensatorek to już nie ma co naprawiać bo się nie opłaca nawet. tym bardziej że dawałem go do drugiego serwisu samsunga. tylko nie było typa który próbował go uruchomić a babka nie była mi w stanie powiedzieć czy naprawdę to wina zalania napisz lepiej po czym stwierdzasz że jest zalany bo najbardziej o takie opinie mi chodzi a skoro się znasz to mógłbyś mi to kulturalnie wytłumaczyć??? a wcale bym się nie zdziwił jakbyś nie miał z nim do czynienia bo to jest rzadki telefon na allegro jest go zaledwie kilka sztuk.

0
  • #6 09 Gru 2010 03:11
    gsm-tech
    Poziom 23  

klimasso napisał:
    był już w serwisie i powiedzieli ze nie da się go naprawić w cenie opłacalności. a po czym stwierdzasz że ingerencja cieczy??? rozbierałeś kiedyś taki telefon?? jest o wiele lepiej zabezpieczony niż nie jedna nokia czy sony ericsson, robiłem już kilka naprawdę zalanych telefonów i większość z nich do tej pory działają albo przynajmniej reagują jakkolwiek.

Widzę ze jesteś z Lublina podejdz do nas to zobaczymy co się da z telefonem zrobić . Co do ingerencji cieczy przecież widać na zdjęciu slady korozji ;) , nie musiało to być utopienie telefonu w kałurzy , wystarczy czasami niestety kilka kropel deszczu które dostaly sie na PCB i spowodowaly korozje co było powodem odrzucenia gwarancji , Tak już nawiasem pisząć telefon musiał chyba troche więcej zamoknąć skoro naklejka na MCU jest cała czerwona a powinna być biała , dla wyjasnienia napisze że naklejka jest zarazem czujnikiem zawilgocenia , zmienia pod wpływem wilgoci kolor z białego na czerwony :D

0