Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Płyta główna] Fujitsu - Siemens nie wstaje

08 Gru 2010 22:19 1518 3
  • Poziom 17  
    A więc posiadam płytę główną Fujitsu - Siemens. Model D 1627-G21 GS2. Wszystko zaczęło się od momentu kiedy zignorowałem latającą śrubkę wewnątrz obudowy. Tymczasem pewnego razu zmieniając połączenia dysków / cd-rom w komputerze przechyliłem go i chyba wtedy to się stało. Mianowicie w dolnej części komputera jest pewien element który przedstawiam na zdjęciu (wybaczcie za marną jakość, telefonem mimo że się starałem).

http://www.images.nsx.pl/uploads/43a20_zdjęcie0071.png

Ten element normalnie jest odwrócony o 180 stopni czyli to dół płyty głównej i właśnie przypuszczam, że wystający z pod niego styk (ten na całą szerokość) został zwarty śrubą z obudową. W momencie kiedy element wybuchnął nie było mnie w pomieszczeniu więc komputer działał jeszcze przez jakiś czas (bez zmian normalnie). Dopiero kiedy go wyłączyłem to już nie wstawał. Na elemencie powstał odprysk (to ta czarna plama rozmyta). Oznaczenie elementu :

Code:
    LX 12945C

Thailand

Moje pytanie co to za element, oraz czy opłaca się / jest możliwość zakupu gdzieś czegoś podobnego ?
  • Poziom 39  
    Sorry, ale na tym "zdjęciu" to nic nie widać ? A Google nie znają takiego elementu, jak LX 12945C !
  • Poziom 29  
    Fakt, z takimi fotkami to tragedia, albo przepisz dokładnie co na nim pisze albo nie wiem:) wygląda to na układ scalony, stabilizator/regulator napięć, po ilości pinów widać, że odpowiedzialny jest za dwa napiecia, a jakie to nie wiadomo.
  • Poziom 17  
    No napisałem przecież :)

Code:
    MSC

THAI
    LX 12945C
    0347D

W google pod oznaczeniem `LX 12945` można znaleźć sporo tego typu układów, lecz czy można go dostać w polsce ?