Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofon do nagrywania saksofonu w domu

08 Gru 2010 22:26 2692 3
  • Poziom 20  
    Witam. Chciałbym nagrywać saksofon w warunkach domowych. Nie mam żadnego pomieszczenia wyciszonego, ale mieszkam w spokojnej, cichej okolicy (jeśli to ma jakieś znaczenie). Jaki mikrofon mi polecacie? Pojemnościowy, czy dynamiczny? Prosiłbym również o jakieś konkretne modele.
  • Poziom 20  
    200-300 zł
  • Admin grupy audio
    Goldi, znów się spotykamy i znów piszesz 3 po 3, żeby pisać. Mikrofon za 130zł do nagrań, ja Cię proszę... Tym co polecasz, to nie wiem czy plastikowy flet prosty dla dzieci w szkole podstawowej dałby się z sensem nagłośnić/nagrać.

:arrow: Chorazy5
    W tym przedziale cenowym raczej ciężko będzie kupić sensowny mikrofon do nagrań. Na pewno musi to być mikrofon pojemnościowy, wytrzymujący duże ciśnienia akustyczne. Dołóż jeszcze z 200-300zł i popatrz na mikrofony Audio Technica, czy AKG. AKG ma dość fajny mikrofon do nagłośnienia instrumentów dętych. Nie wiem jak sprawdzi się przy nagraniach - C 519 ML.

Jeśli chodzi o nagrania - hałas z zewnątrz to jedno, ale bardziej chodzi o to by akustyka pomieszczenia nie wpływała na barwę instrumentu (pogłos, odbicia itp.). W najprostszej wersji wystarczy jak powiesisz sobie jakieś w miarę ciężkie zasłony/kotary tak ze 30cm od ściany. Na podłodze obowiązkowo dywan i nie stój na środku pomieszczenia podczas nagrania :)