Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP nx9010 - czerwony obraz

08 Gru 2010 23:48 1234 6
  • Poziom 10  
    witam mam laptopa nx9010, zmieniałem ostatnio radiator i gdy podłączałem z powrotem matryce do płyty głównej zrobiłem to nasiłe i złamałem jeden z wystających miedzianych(!?) wystających końcówek w wyjści z płyty glównej to wtyczki od matrycy( nie jestem fachowcem wiec przepraszam za taki opis). Moje pytanie czy można wylutować samo wyjście z płyty głownej i wlutowac nowe( o ile takie sprzedaja) czy plyta glowna jest do wywalenia, chodzi o jeden malutki drucik długosci 1-2mm, pomocy prosze!!!
  • Poziom 29  
    Cos złamałeś ? oddaj lepiej do serwisu, nie pasuje wyrzuć na śmieci. To moja rada.
  • Poziom 16  
    Złącze matrycy można wymienić ale obawiam się że to przerośnie Twoje umiejętności wiec wizyta w serwisie jest nieunikniona
  • Poziom 15  
    Może się okazać, że zakup sprawnej płyty głównej na rodzimym portalu aukcyjnym wyjdzie Ci taniej niż przelutowywanie gniazda.
  • Poziom 17  
    Możliwe, że jest inna możliwość, której mógłbyś podjąć się sam. A dokładniej, złącza taśmy matrycy w laptopach dość rzadko są lutowane powierzchniowo, a najczęściej te jak to nazwałeś druciki, wystają leciutko od spodu płyty głównej, mógłbyś spróbować dolutować kawałek kabelka, do tego punktu z którego wychodził ten ułamany drucik, i przylutować do odpowiedniego kabla taśmy matrycy.
    Inna sprawa, że opisany przez ciebie w temacie objaw (czerwony obraz), na moje oko może równie dobrze być spowodowany wypalającą się świetlówką matrycy, co już przypuszczam, że przy twoich umiejętnościach, jest nie do naprawienia, jako, że świetlówka, jest elementem szklanym, cienkim i baaaardzo kruchym (więc w tym przypadku pozostałaby ci wymiana matrycy).
  • Poziom 10  
    riki007, zrobiłem jak mówiłeś( konkretnie mój znajomy co zna się trochę na lutowaniu, kabelkach itp.), czyli przylutowany został kabelek do płyty głównej, niestety spowodowało to, że gdy złożyliśmy go z powrotem komputer się włącza normalnie ale nie ma kompletnie obrazu!!!! , tzn włącza się podświetlenie matrycy ale nic na niej nie widać. Sprawdzałem czy to nie padł dysk, Ram , poprzez odłączenie każdego z nich po kolei i niestety nic to nie dało( z tym ze jak sie odłączyło ram to podświetlenie matrycy w ogóle się nie włączało), czy to płyta główna padła czy może jednak faktycznie matryca( konkretnie ta świetlówka, jak to można sprawdzić nie mając drugiej płyty głównej ani matrycy do sprawdzenia)??
  • Poziom 17  
    Jeśli podświetlanie się włącza (jak sam piszesz) i o ile świeci na biało, to świetlówka jest sprawna. Nie wiem co ci teraz poradzić, bo zarówno możliwe jest, że naruszyłeś też inne piny tego gniazda, albo może przy lutowaniu przez przypadek zlutowałeś razem 2 piny. A możliwe jest, że problem leży głębiej po stronie płyty, albo też matrycy. Nie przychodzi mi do głowy w tej chwili żaden pomysł jak to sprawdzić nie mając innej płyty ani matrycy. Jedyne co jeszcze możesz zrobić, to podłączyć laptopa pod zewnętrzny monitor, ale tym sposobem jedyne co można sprawdzić, to potwierdzić uszkodzenie GPU na płycie. Jeśli nie zadziała, to można przypuszczać, że padła grafiki, ale jeśli zadziała, to wcale nie znaczy że grafika jest sprawna.