Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault megane scenic 1.6 8v 1999r falują obroty silnika

andrew_8711 09 Gru 2010 00:16 9057 2
  • #1 09 Gru 2010 00:16
    andrew_8711
    Poziom 9  

Witam. Mam mały problem z renault megane 1.6 w benzynie 8v 1999r. Po wymianie uszczelki pod głowicą samochód odpalił bez problemu ale po nie długim czasie zaczęły falować wolne obroty. Samochód zaczął się dławić, obroty spadały do 500, szarpnięcia silnikiem. Najpierw spróbowałem wymienić silnik krokowy na nowy. Była poprawa niewielka ale ponownie zaczęły się problemy z obrotami. Wpiąłem samochodzik pod komputer i pojawił mi się błąd "anomalia ECU wtrysku paliwa" a obok w rozwinięciu w info pojawił się numer 090701012A00. Może ktoś z Was wie co oznacza ten numer lub czy ma jakiś odnośnik. Po wykasowaniu tego błędu przez jakiś czas nie pojawia się on ale kiedy się chwilę pojeździ i wystąpią te szarpnięcia silnikiem i falowanie obrotów błąd powraca. Co ciekawe czasami zdarza się tak że samochód przez chwilę chodzi dobrze a po czasie to samo. Proszę o poradę i z góry dziękuję.

0 2
  • #2 09 Gru 2010 05:31
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Posprawdzać czystość wtryskiwaczy, posprawdzać kostki wtryskiwaczy.

2
  • #3 15 Gru 2010 22:08
    andrew_8711
    Poziom 9  

Sprawa się rozwiązała. Okazało się że komputer czasem potrafi zmylić i nowo założone świece zapłonowe okazały się wadliwe. Wymieniłem na nowe i autko chodzi jak w zegarku. Dziękuje zainteresowanym za pomoc.

2