Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiór anglojęzycznych stacji.

Shiller 09 Gru 2010 10:48 1798 5
  • #1 09 Gru 2010 10:48
    Shiller
    Poziom 10  

Witam,
    czy istnieje możliwość odbioru jakichś anglojęzycznych stacji w Warszawie, np. BBC? A jeśli istnieje to jaki odbiornik trzeba posiadać?

0 5
  • #2 09 Gru 2010 12:56
    Usunięty
  • #3 09 Gru 2010 13:09
    kreslarz
    Poziom 35  

Można również poszukać na satelitach. Do programów TV są prawie zawsze "przyklejone" stacje radiowe i jest ich mnóstwo.
    Np. HotBird TP 76 12,226 GHz polaryzacja V.

0
  • #4 09 Gru 2010 17:22
    Shiller
    Poziom 10  

Dziękuje za odpowiedzi.

Triadon napisał:
    jakiś do odbioru fal krótkich, z takich popularnych przenośnych to np. Tecsun PL 600 lub Degen DE1103.

Czytałem trochę na ten temat i spotkałem się z różnymi opiniami, że np. w dużym mieście bez porządnej anteny nie da rady BBC złapać. Czy odbiorniki tej klasy jak wyżej wymienione pozwolą słuchać BBC w Warszawie w miarę dobrej jakość (porównywalnie do jedynki)?

kreslarz napisał:
    Można również poszukać na satelitach.

Zależałoby mi raczej na przenośnym odtwarzaczu.

0
  • Pomocny post
    #5 09 Gru 2010 19:22
    irekr
    Moderator

Na prawidłowy odbiór przez cokolwiek przenośnego nie masz co liczyć, chyba że będzie to jakaś kompilacja komputerowo- ipodowa....

0
  • Pomocny post
    #6 09 Gru 2010 19:29
    kreslarz
    Poziom 35  

Nie ma takich odbiorników, bo fale krótkie podlegają dobowym i chwilowym wahaniom propagacji, ale wydaje mi się, że zakup dobrego odbiornika z zakresem KF da Ci sporo satysfakcji. Chcąc odebrać w miarę czysto i stabilnie stacje na KF trzeba postawić na jakość. Może to być SONY ICF-SW 77; Sony ICF- SW7600GR; starszy i większy SONY ICF-6700W; Grundig Yacht Boy 80. Jednak trzeba mieć na uwadze, że te odbiorniki nie są tanie. Z tych modeli doskonale się sprawują Sony ICF- SW7600GR i Grundig Yacht Boy 80. Znam je z własnego odsłuchu.
    Fale krótkie:
    http://www.bbc.co.uk/worldservice/schedules/frequencies/index.shtml#east-gulf

Odbiór satelitarny stacji BBC:
    Free-to-air from Eutelsat Hot Bird 8at 13° East, transponder 50, vertical polarisation, 11727 MHz, Service ID 13907.

Dodatkowo można próbować w nocy na falach długich 198 kHz, po zakończeniu tam emisji Polskiego Radia

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo