Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka Karcher 505M Jaki kondensator przy silniku

09 Gru 2010 10:52 7577 4
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam problem z kondensatorem przy silniku myjki ciśnieniowej „Karcher 505M”
    Dostałem ją od kolegi niestety bez kondensatora.
    Z silnika wychodzą 4 przewody dwa idą na zasilanie 230V (faza i 0) a dwa do podłączenia kondensatora.
    Kondensator ma być podłączony na stałe ( nie żaden rozruchowy odłączany po starcie silnika).
    Silnik ma moc 2kW. Na wielu forach czytałem na temat doboru kondensatora i mam mętlik w głowie.
    Tyle informacji ilu uczestników forum. W tym kompletne bzdury i informacje nie na temat w rodzaju „widzimisię”
    Najwięcej jest porad pseudoteoretyków, którzy nie mają pojęcia o czym piszą byleby tylko pisać.
    Są podane wzory ale każdy inny i z nich wychodzi, że albo 1,4uF, albo 84uF, DROBNA różnica???.
    W hurtowni elektrycznej mają największe kondensatory 45uF, a i te są za duże by zmieścić je w obudowie myjki,
    więc ponieważ wymiary są powiązane z pojemnością na pewno nie mógł tam być 84uF. Wymiarami pasuje 30uF, ale to tylko wymiarami.
    Proszę o pomoc, ale konkretną, bez wymądrzania i zaciemniających, nic nie wnoszących postów.
    Mój e-mail stadex(malpa)wp.pl
    tel. 665167744
    Dziękuję
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Witam. Mnie uczyli ze na 1KW silnika daje się około 20-22uF . Więc w Twoim wypadku celował bym w okolicach 40-45uF. Zwłaszcza ze myjka startuje pod pewnym obciążeniem i potrzebuje większego momentu rozruchowego. Jak 45uF się nie mieści w obudowie to możesz spróbować z 30uF, ale nie wiem czy ruszy pod obciążeniem, jeżeli nie to zwiększyć do 40-45uf.

Tylko poprawnie podłącz kondensator, nie wystarczy podłączyć je pod 2 wolne kable. I pamiętaj ze zamieniając miejscami końce uzwojenia wzbudzania zmieniamy kierunek obrotów.
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    W moim kompresorze o mocy 1.1KW jest kondensator 15uF. Kondensator ten jest kondensatorem na stale podlaczonym do uzwojenia rozruchowego. Wnioskujac z mocy byc moze, ze powinien byc okolo 30uF. Najlepiej potem sprawdzic po podlaczeniu jaki jest prad na uzwojeniu glownym, a jaki na uzwojeniu rozruchowym. Jesli prad bedzie za duzy nalezy zmniejszyc pojemnosc.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    w modelach serii 5 w serwisie wkładaliśmy kondensatory wielkości 30-45µF , w niższych modelach do 25µF natomiast modele wersji 6 i w górę 60µF .
    śmiało możesz włożyć 30 i będzie działać ;)
    kolego djsway - nigdy nie zdarzyło mi się żeby silnik jednofazowy w myjce po zamianie przewodów zmienił obroty , poza tym jeśli masz rację to urządzenie tak czy inaczej będzie dobrze działać ponieważ tarcza zataczająca zamontowana na wale w ten sam sposób będzie otwierać zawory . Tylko i wyłącznie obroty odczują HDS ( urz. gorącowodne ) - ciśnienie będzie wtedy dobrze podawać natomiast nie będzie grzania wody ale to jest inny temat

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Bardzo wszystkim dziękuję za porady.
    Były rzeczowe, konkretne i co najważniejsze podobne.
    Założyłem kondensator 40uF i działa idealnie.
    Co do grzania wody jest to myjka bez grzania.
    Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję.