Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pendrive nie widzi go żaden system

09 Gru 2010 11:34 3871 4
  • Poziom 14  
    Posiadam nośnik pamięci 1gb i mam z nim problem, ponieważ przestał być widziany przez komputer (sprawdzałem na różnych). System zgłasza, że "nie rozpoznano urządzenia lub ma awarię". Zrobiłem zdjęcie jak wygląda płytka(chip fc8508). Sprawdzałem programem ChipGenius i otrzymałem:

Device Name: +Unknown Device

PnP Device ID: VID = 0000 PID = 0000
    Serial Number: 5&&3B482139&&0&&1
    Revision: (Information not returned)

Device Type: Standard USB device - USB2.0 High-Speed

Chip Vendor: (No match record)
    Chip Part-Number: (No match record)

Product Vendor: Unknown
    Product Model: Device

Tools on Web: (N/A)

Nie mam nazwy tego nośnika, ale podobny jest do kingston. Chciałem zresetować
    chip, ale do tego typu nic nie mogę znaleźć.

Napis na płytce 8G08U0A/U0B/L52
    2009/09/05
    Czy uda się coś z niego zrobić?
  • Poziom 24  
    Popraw luty od wtyczki USB. Ten górny na pierwszym zdjęciu wygląda podejrzanie, jakby miał przerwę. Zdjęcie niestety jest słabej jakości.
  • Pomocny post
    Spec od pamięci masowych
    Także do sprawdzenia luty przy kwarcu i sam kwarc ewentualnie podmienić jeśli został uszkodzony.
  • Poziom 11  
    Witam! Pendrive mógł mieć jakąś awarie naprzykład: mógł być odłączony podczas zapisu. Musisz zewrzeć piny na kości pamięci i dopiero wtedy podłączyć pendrive do PC. Poniżej przesyłam linka jak to zrobić, jak byś coś nie wiedział to służę pomocą. :)

http://translate.google.com/translate?hl=pl&i...%3D24&prev=_t&rurl=translate.google.com&twu=1

Edit:

Mój błąd, nie zauważyłem na zdjęciu, że nie masz jak zewrzeć tych pinów.
  • Poziom 14  
    Właśnie tak, bo jest inny kontroler. Już wcześniej widziałem tą stronę i zastanawiałem się, czy można to samo zrobić z tym moim. Spróbuję podmienić kwarc, bo styki oblutowałem i nic nie dało.

Dodano po 2 [godziny]:

Problem rozwiązany. Okazało się, że kwarc jest padnięty. Problem był z dostaniem takiego małego i musiałem założyć większy, tylko wyprowadziłem go troszkę dalej na kabelkach, tam gdzie było miejsce w obudowie. Dziękuję za zainteresowanie.