Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CANDY Aquamatic3

05 Paź 2004 21:39 5544 45
  • Poziom 11  
    Mam problem i jakos nei moge dojsc, w czym problem. Od pewnego zcasu pralka zatrzymuje sie w trakcie pranie. Wlasciwie nie zatrzymuje, a wylacza. Dzieje sie tak juz pare miesiecy, przy czym chodzi normalnie, pzrez pare dni wariuje, i wraca znowu do normy. W tej chwili sytuacja wyglada tak:
    filtr jest absolutnie czysty, ale woda schodzi jakby pod mniejszym cisnieniem, wlasciwie bardziej ciurka, przedtem, przynajmniej na poczatku spuszczania, byl to dosc silny strumien. Pralka spuszcza wode, w trakcie normalnie beben sie obraca w jedna i druga strone, nastepnie woda przestaje leciec i w momencie kiedy normalnie powinna zaczac wirowac, nastepuje stop. Tak dzieje sie i w trakcie programu, przy plukaniu jak i na koncu prania. Wode mozna spuscic do konca jedynie opcja Z, czyli spuszczanie bez wirowania (i to nie zawsze!).
    Podejrzeń mam mnostwo, ale moze cos zasugerujecie, bo nie chce mi sie pudla wyciagac... zaczac szukac od programatora (mysle o jakims niekontakcie) ale z kolei ten slaby strumien wody raczej by na pompe wskazywal
    ktos moze sie z czyms takim spotkal?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista AGD
    Przeczyść filtr. To takie na dole z lewej lub z prawej strony. Jeśli to nie pomoże, to najprawdopodobniej zatkany jest wąż zbiornik- filtr (np. POKEMONY lub monety). PS. Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    No dobra, filtr jets napewno czysty. Wiem, gdzie jest filtr...
    Musze wiec bydle szarpnac i zajrzec, moze gdzies cos glebiej zapchane? Myslisz, ze dlatego sie stopuje calosc?????
    Gdzies tu czytalam o zaworze kulkowym, ktory ma zabezpieczenie przed przegrzaniem pompy... sama juz nie wiem, co o tym myslec
  • Poziom 11  
    Hmmm,trudno powiedziec, zwykle odkrecam filtr, kiedy wody ju prawie nie ma... tak wiec nie powiem, jak szybko, bo zaleje lazienke
    Ide grzebac...
  • Specjalista AGD
    Przechyl pralkę na tył (np. o ścianę), podłóż płaską miskę po filtr i zobacz jak leci woda. Jeżeli pełnym strumieniem, to zatkana lub uszkodzona jest pompa.
  • Specjalista AGD
    W CANDY tak się sprawdzić nie da. Trzy czwarte wysokości plus jakieś zapinki.
  • Poziom 11  
    Nie, waz wychodzi jakies 10cm nad podloga, jest tylko przypiety u gory, ale na zewnatrz. Wlasnie probuje to odczepic, ale jest zapinka metalowa, lekko juz starawa...
  • Poziom 11  
    Sprawdzilam dokladnie. Woda z weza polozonego plasko na podlodze, ponizej pompy, plynie sobie srednio, po wykreceniu filtra wyplywa z niego reszta. Waz laczacy ebben z filtrem jest miekki i raczej macajac nic w nim nie ma. W tej chwili pompa nie wlacza sie juz nawet na Z. Polaczenie elektr. pompy wyglada solidnie, zerszta kable takze, czyste, sucho, zdjelam wszystkie zlaczki itp.
    Odkrecam pompe,hehe..
  • Poziom 20  
    Czołem!Z opisu stawiam na silnik główny ,a dokładnie uzwojenie wirówki.Sprawdz jeszcze kondesator.
    Silnik ma 3 uzwojenia 2 rewersy lewo - prawo ,1 wirówka.
    pozdrawiam TFX
  • Specjalista AGD
    Spróbuj jeszcze raz napełnić pralkę wodą, a następnie przełączyć programator na spust wody (Z). Jeżeli woda zostanie odprowadzona to pompa jest ok. (choć niekoniecznie w przypadku pompy magnetycznej). Można później przełączyć na samo odwirowanie i jeżeli w pralce nie będzie wody wirówka wystartuje. W tych pralkach b. rzadko siadają silniki, a częściej pasek klinowy (nie zawsze jest możliwość regulacji naciągu).
  • Poziom 11  
    Nic nie wystartuje
    pompe wyjelam, wyczyscilam, jets faktycznie magnetyczna, nic nie bylo zapchane. Ale na Z pralka wode spuszcza nie do konca i tyle. Wirowanie nie dziala,pasek jest w porzadku, programator wyjelam, przeczyscilam wszystkie styki, choc wygladaly idealnie. Wirowanie nie startuje, woda zostaje w pralce, mimo tego ze pompa dziala i slychac jak wode wysysa. Nawet jak spuszcze wode calkowicie opuszczajac waz do dolu i odkrecajac filtr, wirowania nie mam. Ani filtr, ani polaczenie miedzy bebnem a filtrem, ani tym bardziej dalej nie jest zapchane!
  • Poziom 11  
    nie, tak jak mowilam, zawsze w momencie dojscia do wirowania nastepuje calkowity stop
    np, przed 7 ciagnie wode, tam jets opcja dolania plynu do plukania, np. Ciagnie az napelni ile trzeba, pomiacha,, pomiacha, spusci czesc wody, poczym staje.
  • Specjalista AGD
    Ostatecznie sprawdź hydrostat, tzw. kubek hydrostatu czy nie jest zapchany, wiązkę silnika wirówki (sam miałem ostatnio taki przypadek, że był uwalony jeden z przewodów o ostrą krawędź zbiornika), ewentualnie samo uzwojenie silnika (wirówka). Pozdrawiam i życzę powodzenia.
  • Poziom 11  
    Hydrostat ok,sprawdzilam, byl troche brudny, ale dziala wedlug mnie parwidlowo, przewody raczej anpewno dobre. Gorzej z silnikiem, raczej chyba nie mam ochoty go wyjmowac.Moze jakos sprawdzic miernikiem, ale co i jak?
  • Poziom 11  
    dobre.. rada jak rada, ale jakbys przeczytal, co napisalam wczoraj... i dzis,tylko wczesniej..
    Cytat:
    Nawet jak spuszcze wode calkowicie opuszczajac waz do dolu i odkrecajac filtr, wirowania nie mam. Ani filtr, ani polaczenie miedzy bebnem a filtrem, ani tym bardziej dalej nie jest zapchane!
  • Poziom 11  
    No wiec dobrze. Pralka stoi a woda c sie leje.. o to Ci chodzi?
  • Poziom 11  
    Ha, dobre pytanie, nie znam sie na tym. W srodku sa takie styki, ustawiane zaleznie od pozycji oski, na ktorej sa plastykowe pierscienie. No,jak na moje babskie oko, to mechaniczny. Czysty w srodku, prawie sterylny i suchutki...
  • Poziom 11  
    Nie. Nie slychac brzeczenia programatora,robi sie glucha cisza, taki kompletny stop. Nie ma zadnej lampki, wiec nie mam kontrolki zasilania, ale dokladnie tak zachowuje sie pralka po skonzceniu prania
  • Poziom 11  
    Jejku, Bleble, nie. jest tam, gdzie w danym momencie powinno byc, czyli wirowanie po plukaniu,wirowanie pod koniec, wirowanie anstawione recznie. Niewazne, w ktorym momencie to wirowanie powinno byc, tam sie zatryzmuje i kropka. Oczywiscie, tak jak mowie, po spuszczeniu wody, ale nie do konca. Gdyby wirowalo, normalnie ta woda schodzila by dalej, bo w trakcie wirowania zawsze pompa dzialala dalej. A teraz wlasnie zatryzmuje sie wszystko.