Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vista - Utrata profilu. Co dalej?

alvi 09 Gru 2010 12:07 1041 0
    alvi
    Poziom 10  
    Piszę tutaj ponieważ mam drobny problem.

Otóż ostatnio przy awaryjnym wyłączeniu komputera włączonego na Windows Vista stało się coś, co spowodowało, że nie mogłem uruchomić komputera po raz kolejny na moim profilu. Poszperałem w internecie i znalazłem informacje jak to zrobić za pomocą zmian w rejestrze. Niestety okazuje się że zupełnie przez przypadek można w ten sposób zrobić czysty profil a komputer nadpisuje podstawowe katalogi i pliki tworząc czyściutki profil. De facto wystarczyłoby zrobić kopię profilu przed całą tą zabawą, no ale uśpiona czujność i brak ostrzeżeń w proponowanym rozwiązaniu problemu spowodował że tak nie zrobiłem.

Długo nie myśląc wyłączyłem komputer i podpiąłem na innym komputerze dysk, żeby odzyskać dane. Ze względu na to, że katalog został nadpisany wszelkie dane zostały odzyskane w jednym programie w DIR-ach LOSTFILE a w drugim programie w katalogach MFT. Dzięki temu że katalogi DOKUMENTY i POBIERANIE przeniosłem na inne partycje tam się nic nie stało, jednak cała reszta to mnóstwo ważnych danych. O ile znalezienie w tym gąszczu katalogów takich które odpowiadają zawartości PULPITU czy moich OBRAZÓW to mam problem z zapisami profilowymi dla programów.

Po tym przydługim wstępie mam kilka pytań. A raczej jedno dotyczące kilku programów.

Co w odzyskanych plikach mam szukać żeby:

1. Odzyskać wszystkie wiadomości z programu pocztowego Mozilla Thunderbird?
    2. Odzyskać wszystkie wiadomości ze standardowego programu pocztowego w windows Vista?
    3. Odzyskać profile i historie z programu Gadu-Gadu (stara wersja) i Gadu-Gadu 10
    4. Odzyskać profil z archiwum rozmów dla skype?
    5. Odzyskać ustawienia dla programu Firefox(łącznie z ostatnim okładem zakładek oraz menadżerem haseł)?
    6. Jak odzyskać ustawienia dla programu Opera?
    7. Gdzie będę musiał umieścić skróty programów dla paska szybkiego uruchamiania (z drugiej strony zawsze mogę to zrobić jeszcze raz)?

Dodam tylko że nazwy katalogów dla wszystkich struktur nie istnieją w odzyskanych danych a jedynie są prawidłowe nazwy plików które były w jakimś tam katalogach.

I mała przestroga dla wszystkich. Zawsze róbcie kopie rejestru przed dokonaniem zmian, oraz zabezpieczajcie katalogi na których macie zamiar eksperymentować. Zaoszczędzicie mnóstwo czasu a często też dużo pieniędzy.