Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp nx6110 - wymiana chipsetu

09 Gru 2010 13:40 1942 3
  • Poziom 15  
    Witam!
    Dostałem takiego uszkodzonego laptopa, z tego co wywnioskowałem to były problemu z chipsetem. (zawieszał sie, uruchamiał sie dobrze gdy naciskałem touchpada) Wymieniłem go na nowy i teraz jest taki objaw że komputer się włącza ale nic nie wyswietla na matrycy, po podłączeniu monitora to samo. Mogłem cos przegrzać?? Naprawami tego typu zajmuję sie sporadycznie, czasem dla siebie cos naprawie, na co dzień prowadze serwis gsm, chipset raczej dobrze postawiony - dwa razy stawiałem dla pewnosci.
  • Poziom 14  
    Dzień dobry.
    Domyślam się, że chodzi Ci o Mostek Południowy. Twoja pierwotna diagnoza była słuszna. Taką sytuację można obserwować w przypadkach kiedy "odklejają" się PAD-y. Wtedy należy wykonać proces rebollingu (zdjąć układ BGA, oczyścić go i wlutować nowe kulki zaczem wlutować go na jego miejsce). Ten proces musi być wykonany na odpowiednim automacie lutowniczym. Jeśli nie posiadasz tego kosztownego automatu to Twoje wysiłki są skazane na niepowodzenie. Nie napisałeś nic o technologii tego co zrobiłeś. Określenie "chipset raczej dobrze postawiony - dwa razy stawiałem dla pewności" niewiele mówi mi. I jeszcze jedno czy ten nowy chipset jest dokładnie taki sam? To ważne.
    Pozdrawiam
    Kazimierz
  • Poziom 22  
    Witam jestem zmuszony sie nie zgodzić z kolegą który sądzi że;Ten proces musi być wykonany na odpowiednim automacie lutowniczym. Jeśli nie posiadasz tego kosztownego automatu to Twoje wysiłki są skazane na niepowodzenie.; osobiście posiadam HOT-AIR wymiany BGA jak najbardziej powinna być wykonana precyzyjnie ale wcale nie musi być skazana na niepowodzenie. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
  • Poziom 15  
    Witam!
    Chipset wymieniałem na taki sam jaki był na płycie. Do pracy używam podgrzewacza 853a oraz zwykłego hot-air'a, parę razy naprawiałem już podobne usterki, ale nigdy nie wymieniałem chipa, po zdjęciu starego chipa oczyściłem wszystkie pola z cyny, wyglądało że żadnego nie wyrwałem także wszystko powinno być w porządku, ale jednak coś nie działa....

oznaczenia z chipów
    org:
    FW82801FBM
    F5171A24
    SL7W6
    Taiwan

nowy:
    FW82801FBM
    L548IC41
    SL7W6
    Korea

w sumie roznią się druga linijka ale nie wiem czy to ma jakies znaczenie, jak kupowałem to podawali pierwsza linie ewentualnie jeszcze 3.