Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pad z PS2 do komputera bez adaptera?

Kowal_Sky 09 Gru 2010 13:55 5101 3
  • #1 09 Gru 2010 13:55
    Kowal_Sky
    Poziom 9  

Witam serdecznie. Głowię się z takim problemem, że znalazłem pad, który chciałbym podłączyć do komputera bez użycia adaptera. Mam ochotę wykonać takie coś samemu i chciałbym się dowiedzieć, czy jest to możliwe. Jak to na forum, na pewno ktoś zaraz napisze abym kupił przejściówkę, ale nie w tym rzecz. Chciałbym wykorzystać takowy pad do używania go na PC.
    No i problem jest taki, że znalazłem niektóre schematy i myślę, że na pewno odrzucam wibracje - nie są mi potrzebne, więc nie mam zamiaru ich używać.
    Kolejny z problemów to taki, że USB daje napięcie +5V, a pad potrzebuje +3,3V. W zasadzie w komputerze jest wyjście napięcia +3,3V, więc możnaby próbować podłączyć pada pod LPT z napięciem bezpośrednio z zasilacza.
    Znalazłem taki pinout wtyczki pada:
    Pad z PS2 do komputera bez adaptera?

Wynika z niego, że kabelki czerwony i czarny są od zasilania(masa i plus), oraz brązowy są na pewno potrzebne. Pozostaje we wtyczce USB jedno wejście, D- lub D+. Co byście do czego podłączyli? Czekam na opinie. Jeśli ktoś sądzi, że to nie może się udać to niech potwierdzi dlaczego.
    Znalazłem jeszcze coś takiego pod port gier, ale nie mam wtyczki portu gier.
    http://www.emulatronia.com/reportajes/directpad/psxeng/print.htm

Oczekuję w miare zrozumiałych rad.

0 3
  • #2 09 Gru 2010 14:08
    mazi0000
    Poziom 19  

Zrób tą wersje na lpt.A wtyczkę od pada utnij.

0
  • Pomocny post
    #3 09 Gru 2010 21:05
    mazi0000
    Poziom 19  

Pod usb na pewno nie podłączysz bo musisz zbudować układ a, pod lpt musisz mieć tylko diody i wtyczkę.

0
  • #4 17 Wrz 2018 00:52
    Kowal_Sky
    Poziom 9  

Dziś zapewne w ciągu pięciu godzin stworzyłbym własny układ emulujący pada. Wtedy kupiłem nowy.

0