Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[eagle 5.10]PCB do kolorofonu

09 Gru 2010 15:03 1926 8
  • Poziom 27  
    Witam
    Czy znalazłby się ktoś kto miałby chwilę czasu i zrobił pcb do tego schematu. Ja niestety nie potrafię ,nawet nie udało mi się tak ułożyć elementów aby zrobić to autorouterem. Oczywiście podzielę się punktami.
    Pozdrawiam
    Paweł
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 39  
    superhiro2 napisał:
    Jak na taki układ to bardzo mało tych przelotek z autorouterem.

Witam
    Wstyd kolego pobierać punkty, za darmo, bo nie można zaliczyć wypocin "autoroutera" jako twojej. Poza tym łamiesz regulamin. A projekt i tak nadaje się tylko do kosza, bo zabierasz się za projektowanie, nie mając o tym zielonego pojęcia (nawet najprostsze "prawo OHMA" nie jest tu przestrzegane).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 41  
    To że kolego superhiro2 starasz się pomagać to jest pozytywny odruch.
    Ale już inną sprawą jest, że jak to robisz to przynajmniej sprawdź czy schemat według którego projektujesz płytkę dla kogoś, jest poprawnie narysowany.
    Brakuje zasilania wzmacniaczy LM358 IC3,IC4
    Wzmacniacz IC1 ma zasilanie, dlatego dziwi mnie że poprzednich też nie zasiliłeś, lub przynajmniej o tym braku nie poinformowałeś kolegi miszczo997

Kolego miszczo997
    Schemat można spokojnie uprościć wyrzucając niepotrzebne diody Zenera (6 sztuk). Zamiast nich można dać na wejściu jedną zabezpieczoną rezystorem 1k.
    Również niepotrzebnie stosujesz aż trzy kości ze wzmacniaczami podwójnymi. Wystarczyło by zastosować jedną kość LM324, 4 wzmacniacze.
  • Poziom 27  
    Kolego BANKNOT co do poprawności schematu to napisz do edw w którym był on publikowany( tylko że na jeden kanał) i gwarantuje cie, że urządzenie działa w 100%.
    Co do postu kolegi marco47.
    Wiem, że schemat można uprościć jak większość jakichkolwiek schematów gdyż każda osoba zrobiła by to inaczej i w jej mniemaniu na pewno byłoby lepiej. Jednakże nie jestem na tyle zaawansowanym elektronikiem abym potrafił to poprawić i zamówiłem już części takie jak na schemacie. Zasilanie dałem do pierwszego układu a do kolejnych już się nie dało (wyskakiwał jakiś błąd) i myślałem, że wystarczy zrobić to tylko raz dla jednego układu skoro są takie same. Więc jeżeli znalazłaby się chętna osoba która potrafiłaby wykonać to w przyzwoity sposób to proszę o pomoc.(nie mówię że musi to być wykonane w jakiś doskonały sposób ale ogólnie żeby "trzymało się kupy"
    Pozdrawiam i dziękuję
    Paweł

Zapomniałem dodać, że płytka ma być jednostronna
  • Poziom 41  
    Aby dodać zasilania do następnych wzmacniaczy, musisz postępować tak samo jak przy pierwszym.
    Tylko teraz musisz wybrać Invoke, zaznaczyć drugi wzmacniacz i w otwartym oknie wybrać PWR+- tego układu. Następnie należy postąpić tak samo z trzecim wzmacniaczem. Wybrane symbole zasilania należy podłączyć równolegle do pierwszego symbolu który masz na schemacie.
  • Poziom 39  
    miszczo997 napisał:
    Kolego BANKNOT co do poprawności schematu to napisz do edw w którym był on publikowany( tylko że na jeden kanał) i gwarantuje cie, że urządzenie działa w 100%.

Witam
    Najpierw dokładnie i ze zrozumieniem przeczytaj, kogo i czego dotyczy moja odpowiedź (wyraźnie jest zaznaczone nad cytatem), a potem udzielaj odpowiedzi, bo nie schemat analizowałem, a dotyczyło projektu płytki (poniżej krytyki). A skoro projekt był publikowany w "edw" to pewnie jest dostępny (tak jak prawie wszystkie projekty, z nielicznymi wyjątkami) w sprzedaży w formie kitu i można sobie go kupić, wystarczy poszukać.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Projekt w załączniku. Ścieżki oznaczone czerwonym kolorem robisz drucikiem po stronie elementów. Dodałem kilka kondensatorów i zmieniłem obudowy kilku elementów, głównie kondensatorów. Kondensator w prawym dolnym rogu to 47uF/50V

EDIT> Zmieniony załącznik
  • Poziom 41  
    Kolego excray
    Piszesz że dodałeś kilka kondensatorów i zmieniłeś obudowy.
    W takim razie powinieneś również dołączyć schemat według którego te zmiany poczyniłeś. Bo tak to jak sprawdzić poprawność projektu.
    A tak przy okazji to nastąpiła zmiana w tym dziale i powinieneś poczytać przyklejone niebieskie tematy Zasady pomocy udzielanej w tym dziale (19.10.10)